Adófizetés Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #11663 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Minerva,

Leírom nálam mi szokott lenni a helyzet az adóbevallással:

a munkáltatómtól megkapom a 2011-es adóévre vonatkozó "Lohnsteuerbescheinigung für 2011" elnevezésű lapot. Az ezen szereplő összegeket kell felhasználni az adóbevallás elkészítésénél.
Az adóbevallás elkészítéséhez többféle program is létezik. (Én személy szerint a WISO Steuer Sparbuch 20xx -et használom évek óta). Evvel a programmal elkészítem az adóbevallásomat, mjad ezt kinyomtatva elküldöm a lakcímemhez tartozó finanzamt-hoz május 31.-ig. Elektronikus úton is beadható a Finanzamt-hoz, de ehhez az ELSTER nevű programra van szükség.

Ha a Finanzamt valami hibát vél felfedezni, jelezni fogja. Ekkor vagy bemész személyesen, vagy levélben válaszolsz, amíg a helyzet nem tisztázódik.
Persze a legegyszerűbb, ha könyvelővel csináltatod.

Remélem tudtam segíteni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #11671 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Koelle!
Köszönöm szépen a gyors válaszod. :-)
A Wiso Steuer-Sparbuch az nem fizetős? mert én 2012re láttam hogy ingyenes próbaverzió van. amúgy nehéz a kitöltése? mert nem mondanám hogy annyira megy a német és ha hasonlít bonyolultságában Magyarországira...
Köszönöm választ előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11679 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Létezik nem fizetős verziója is, persze azt én nem ismerem.... :whistle:
Ugye ebben a programban nem közvetlenül az adóbevallást töltöd ki, hanem csak kérdésekre adsz válaszokat, és a végén a program ezeket illeszti be automatikusan a konkrét bevallásba.
Én sem vagyok perfekt németből, sőt...de szerintem a program nagyon egyszerű és logikus.
Max. ha nagyon nem megy valami, ide beírod, valahogy szerintem megoldjuk...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #11693 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Hát igen ez a fizetés dolog nem igazán tetszik(tudom magyar gondolkodás hogy ingyen legyen :-D ), de az tény hogy olcsóbb mint egy könyvelő (gondolom) Hát megvárom hogy az éves elszámolásom megjöjjön és addig még végig gondolom hogy legyen. meg ugye május 31-ig szerencsére van időm :-) De még egyszer nagyon szépen köszönöm a választ. Lehet elkezdek vmi ingyenes programot keresni, de most már tudom hogy ilyen jelegű programot kell keressek :-)
Ha nem gond lehet későbbiekben még írok neked :blush:
További szép napot!
Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11703 Írta: Androidiot
Androidiot válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!

Milyen különbségek vannak bármely vonatkozásban (adó, család, tb, stb.), ha nem egyéni munkavállalóként, hanem magyar cégtől megyek ki dolgozni Németországba?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11719 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Androidiot írta: Sziasztok!Milyen különbségek vannak bármely vonatkozásban (adó, család, tb, stb.), ha nem egyéni munkavállalóként, hanem magyar cégtől megyek ki dolgozni Németországba?

A legnagyobb amit el tudsz képzelni! Itt nincs TB, mert ezt a német állam nem engedheti meg magának! Itt fizet a nyugdijas is adót és betegbiztositást. Adócsoportok vannak: 1-től 6-ig s ez a családi állapotodtól függően kapod.
Levonások: adóelőleg, betegbiztositás, munkanélküli biztosítás, nyugijjárulék, soliraditási pótdij (Aufbau Ost), áplási biztosítás. Ezek a főbb, legális elvonások ami a bruttó jövedelmedből lejönnek mint alkalmazott! A vállalkozók elvonásait nem ismerem, de ezek ott is biztosan meg vannak!

ADÓCSOPRTOK NÉMETORSZÁGBAN < link 1
GOOGLE FORDITÓ < link 2

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!