Adófizetés Németországban

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9846 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szilvi írta: Szia Astarta,

Amit én "tanultam" eddig a fórumon adóosztályból , abból az jött le a számomra, hogy a 3-5 adóosztály választása házaspárok esetén akkor gyümölcsöző, ha a kisebb jövedelmű a 3-asban, és a nagyobb jövedelmű az 5-ösben van. .

Az 5-ös az egyik lehető legrosszabb kategória, tehát abba kell kerüljön a kevesebb jövedelmű, hisz a fizetésnek közel a fele levonásra kerül.
Javaslom ne találgassatok. A neten létezik több Steuerklassenrecner, ahova be kell ütni A és B fizetését, majdan a rechner megmutatja, melyik kategóriával járunk jobban. Én ezt kedvelem a legjobba, ez megmutatja pontosan, hogy melyik kategóriában, mennyi a kb. levonás:
Adóosztály kalkulátor

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta, trosztg12345, Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9849 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Gergő a link amit én betettem egy steuerklassenrechner volt, a nettó bérkalkulátor nem segít ebben az esetben. ugyanis a steuerklassenrechner egész másképp néz ki, nézd csak meg ;) :P
http://www.nettolohn.de/rechner/steuerklassenrechner.html
mivel az előző hozzászólásomban kicserélted a linket, Így értelmetlen lett a hozzászólásom már bocsánat :silly:

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9850 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Kijavítottam. Elnézést de már annyi kimenő linket adtam a nettolohn.de-re, hogy csuklóból a nálunk lévő form-hoz irányítottam. :blush:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Roxa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11139 Írta: vaso
vaso válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!
A férjem Németországban dolgozik én Magyarországon maradtam a gyerekkel GYED-en. Steuerklasse 1-ben van, ma az adóhivatalban át akart jelentkezni a 3-ba, mire a kezébe nyomtak egy magyarul is lefordított nyomtatványt, hogy ezt nekem Magyarországon az adóhivatalban le kell igazoltatnom.
Itt írtatok olyat, hogy mindegy melyik adóosztályban van az ember, mert év végén visszakapja a különbözetet. Ezt jól értettem? És ha igen mi alapján?
A kettős háztartás vezetés után járó adókedvezményről is tudtok nekem valamit esetleg írni?
Köszönöm előre is!
Vaso

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11140 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

vaso írta: Itt írtatok olyat, hogy mindegy melyik adóosztályban van az ember, mert év végén visszakapja a különbözetet. Ezt jól értettem? És ha igen mi alapján?

Akkor kapja vissza a különbözetet ha másik (kedvezőbb) kategóriába kerül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11141 Írta: vaso
vaso válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Akkor tehát el kell mennem az adóhivatalba ezzel a nyomtatvánnyal? Még senki nem írt arról, hogy kapott volna hasonlót?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!