Adófizetés Németországban

Több
12 éve 5 hónapja #9039 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok,
szerintem teljesen logikus, hogy megvonják ezeket a juttatásokat, gondoljatok csak bele: tulajdonképpen Németországot gyarapítjátok most, hát innen kérjétek a segítséget is. :)
És fognak is segíteni, de idő, idő, idő és türelem.
Addig is egy kis tanulmányozni való:

www.bamf.de/DE/Startseite/startseite-node.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9041 Írta: Krisz76
Krisz76 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Kedves DCT!
Tudnál nekem felvilágosítást adni, hogy milyen papírokra van szükségünk a 3-as adócsoportra való modosításhoz? Gondolom a területileg illetékes adóhivatalnál kell kezdeményezni.... Eligazítanál ebben az ügyben, kérlek!
Üdv: Kriszti

Kriszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9050 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Krisz76 írta: Kedves DCT!Tudnál nekem felvilágosítást adni, hogy milyen papírokra van szükségünk a 3-as adócsoportra való modosításhoz? Gondolom a területileg illetékes adóhivatalnál kell kezdeményezni.... Eligazítanál ebben az ügyben, kérlek!Üdv: Kriszti

Csak az adókártyára, de: ez most változóban van, mert a "Steuerkarte" mint olyan megszünt és 2012-től csak digitális központi adattárolás lesz. Régen úgy volt, hogy vagy a munkaadó vezetette ráa az adóhivatallal a változást vagy magad mentél be s csináltattad meg. (Azért ha most házasodtatok össze azért kell ám az anyakönyvi kivonat erről, vagy személyi esetleg más bizonyíték!) Én azt javaslom, hogy kérjetek tanácsot a munkaadótól ezügyben!

UI: ha nem változott pl a családi állapot akkor is lehet a változtatás 1x kérni. Ha ketten dolgoztok a férjeddel akkor nem rossz a 4:4, mert ugyan havonta több az elvonás, de év végén sokat kap az ember vissza. Ez jól jön mindig, s amolyan "időszakos takarékkönyv". Ha viszont egy bér lényegesen magasabb mint a másik (-mi esetetünk-), akkor jobb ha a sokat kereső van a 3.-ban és a kevesebbet kereső az 5.-ben!

Igy sokból kevés és a kevésből sok az elvonás, de igy marad
a legtöbb nettóban mert százalékos az elvonás!

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9077 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Krisz76,

praktikum:
Már egy jó ideje úgy "közlekedek" a hivatalokba, hogy van egy csinos kis dossziém és csak előkapom, amit éppen kérnek.
Adóosztály módosításhoz:
- ID szám, de ha nem tudod és kedvesen mosolyogsz, helyben megmondják
- Megkérdezik pontosan a munkáltató nevét, címét és hogy mióta dolgozol ott (mindig nálam van a Munkaszerződés másolata is)
- Jogosultság igazolása, vagyis Házassági Anyakönyv - szigorúan EU-s
- Lakcímigazolások
- és a Stadtamt igazolása, amin az szerepel,hogy egy lakcímen lakunk, mint férj, feleség,gyerek ( Mi kint élünk családilag)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Krisz76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9093 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DCT,

Én így tanultam az adóosztályokat az integrációs tanfolyamon:
1-es osztály: egyedülálló, gyerek nélkül
2-es osztály: egyedülálló, min. 1 gyerek
3-as osztály: házas
4-es osztály: házas, mindkét fél rendelkezik jövedelemmel
5-ös osztály: házas, és a házastárs a 3-as osztályban van
6-os osztály: több munkáltatótól van jövedelem

DCT: "Ha ketten dolgoztok a férjeddel akkor nem rossz a 4:4, mert ugyan havonta több az elvonás, de év végén sokat kap az ember vissza."

Nálunk valami mégsem ezeknek megfelelően működik, mert bár nálunk jelenleg a férjem dolgozik, nekem nincs jövedelmem, mégis mindketten a 4-es adóosztályban vagyunk.
Ez normális?

Mikor kijöttem, a férjem 3-asban, én 5-ösben voltunk.
Aztán a férjem úgy gondolta, hogy jobb lesz, ha egyben kapunk vissza többet, így módosíttatott rajta, és megcsinálták 4:4-re.
Ha elkezdenék dolgozni, vissza kell mennünk az eredeti 3:5-be, nálunk is az lesz a helyzet, mint nálatok, hogy a férjemnek még a nettója is több, mint valószínűleg az én leendő bruttóm...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9095 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Astarta!

És még hozzáteszem, hogy úgy tudom a külföldinek automatikusan 1-es kategória dukál.
Jó lenne, ha valaki ezt tudná pontosan, mert annyian kérdezik, hogy mi van azokkal, akik ugyan házasok és gyerekesek, de Magyarországon él a házastárs és a gyerek.
Mi csak attól az időponttól tudtunk módosítani, mikor is kinti lakcím lett. Iskolás korú gyerekkel még simlizni sem lehet, mert azonnal keresik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!