Adófizetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8998 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Vatbrigi írta: Köszi a segítséget!!!!!A főnöke is így mondta,mert a táblázaton ahogy néztem kb 6696 EU jár a gyerekekre egy évben!!!!Az már nekünk nagyon jó,mert az Ő fizetése akkor szinte adómentes lenne!!!!!Nem tudom hogy jobban jár-e ha házasok vagyunk mert Én főállású anya vagyok és nekem nem sok a jövedelmem?Köszi még egyszer a segítséget!!!!Nagyon jó ez az oldal,mert nagyon sok kérdésre talál választ az ember!!!!!!

Itt nincs ilyen, hogy "föállású anya". A német államnak nincs annyi pénze.....! A kedvezmények inkább évvégén az adóbevallásnál jelentkeznek jobban. A családipótlék ami itt a "Kindergeld" az viszont havonta jár vagy itt vagy otthon! (Bejelentés kérdése.) Ha itt akkor a párod csak a 2-es adócsoportot kaphatja, mert nem vagytok házasok!
Ha házasok vagytok akkor viszont 3. adócsoprtnál már jelentös az elvonási különbség amit havonta érzeni! (Több a nettó!) A döntés a tietek, de elötte üljetek le számolni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8999 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Köszönöm szépen a segítségedet!!!!
Nagyon sokat segítettél!!!!!Én a múltkor írtam az itthoni MÁK-nak és azt mondták,mivel nekem nincs jövedelmem, a párom az egyetlen kereső,és mivel Ő Németországban dolgozik(adózik)így ha Mi itthon vagyunk akkor is kint jár a családi pótlék ha nem vagyunk kint bejelentve!!!!!!
Na majd számolunk hogy melyik lenne a jó megoldás!!!!!!
Viszont akkor csak adóbevalláskor tudjuk majd visszaigényelni az adókedvezményt,és azt is majd csak akkor ha kint lesznek bejelentve a gyerekek!!!!!Ugye?
Hát nem egyszerű ez az egész,de majd ki fórja magát!!!!!!
Köszi mindent!!!!
Üdv:Vatbrigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9004 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Vatbrigi írta: Köszönöm szépen a segítségedet!!!!Nagyon sokat segítettél!!!!!Én a múltkor írtam az itthoni MÁK-nak és azt mondták,mivel nekem nincs jövedelmem, a párom az egyetlen kereső,és mivel Ő Németországban dolgozik(adózik)így ha Mi itthon vagyunk akkor is kint jár a családi pótlék ha nem vagyunk kint bejelentve!!!!!!Na majd számolunk hogy melyik lenne a jó megoldás!!!!!!Viszont akkor csak adóbevalláskor tudjuk majd visszaigényelni az adókedvezményt,és azt is majd csak akkor ha kint lesznek bejelentve a gyerekek!!!!!Ugye?
Hát nem egyszerű ez az egész,de majd ki fórja magát!!!!!!Köszi mindent!!!!Üdv:Vatbrigi!

Egyszerű ez azért! A lakhely szerinti illetékes hivatalok folyósítanak mindent azzal a kiegészítéssel, hogy itt kint a BRD-ben csak akkor jár a jobb adócsoport ha házasok vagytok! Ennyi röviden!
Egy jó ideje, mindkét ország megkéri a másiktól (kölcsönösen) az igazolást, hogy mit és menyit kap a személy! Ezért nem lehetséges az, hogy a gyerekek otthon vannak, de itt kapjanak valamit. Itt kell, hogy iskolakötelezettek is legyenek később!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9006 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Akkor nem értem,mert képzeld tőlem majdnem megvonták a családit is meg az anyaságit is itthon,erre hivatkozva,hogy a párom az egyetlen kereső(Németországban),pedig Én csak a családi pótlék különbözet után érdeklődtem,és már leállították a folyósítást arra hivatkozva hogy így itthon nekünk nem jár semmi sem!!!!!
Erre írtam nekik hogy Én meg a gyerekek itthon vagyunk,de azt írta vissza hogy akkor is kint vagyunk jogosultak mindenre,ha Mi itthon is vagyunk!!!!!
Tényleg bonyolult ez az egész!!!!!Most is azt olvastam itt a fórumon hogy ha házasok lennénk nem kell kiköltözni,csak az igazolás hogy itthon mennyit keresek és már így jogosult lenne a párom a kinti adókedvezményre!!!!!!
Na majd látjuk mi lesz!!!!!
Köszi mindent!!!!
Üdv:Vatbrigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9012 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Vatbrigi írta: ....
Na majd látjuk mi lesz!!!!!Köszi mindent!!!!Üdv:Vatbrigi!


Ha házasok vagytok, az mindent leegyszerüsít!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9014 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Vatbrigi!

Igencsak hasonló kérdéseket tettem fel nyár elején a fórumon, nekem is DECOTEXT "magyarázott". ( köszi DTC sokszorosan megen)
Teljesen jogos, hogy a család intézményét támogatják, gondold csak át!
Augusztusban összeházasodtunk és sokkal egyszerűbb és egyértelműbb minden.
Ha amúgy is együtt tervezitek az életeteket, pluszban még kaptok egy napot az ünneplésre,a házassági évfordulót.:)))))))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!