Adófizetés Németországban

  • beil62
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6797 Írta: beil62
beil62 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!

Német cég alkalmazásában vagyok, 1-es adóosztályban.
A feleségem ki fog jönni, lesz bejelentett lakcíme, de egyenlőre még nem fog dolgozni. Így átkerülhetnék a 3-as adóosztályba? Esetle ha igen, akkor mi ennek a menete? Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja #6804 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

beil62 írta: Sziasztok!Német cég alkalmazásában vagyok, 1-es adóosztályban.A feleségem ki fog jönni, lesz bejelentett lakcíme, de egyenlőre még nem fog dolgozni. Így átkerülhetnék a 3-as adóosztályba? Esetle ha igen, akkor mi ennek a menete? Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Kedves Beil62, ha kedves nejed kijön és házasok vagytok (!) amit dokumentummal is igazoltok, akkor a 3-as adócsortot kapod meg. Ha ő is dolgozik majd, akkor választhatok a 4-4, vagy a 3-5 között

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: beil62

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #6806 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Amennyiben 20 ezer € felett van a bruttód, úgy jársz a legjobban, ha a feleséged egyáltalán nem jelentkezik be Németországba.

Egyébként az adóosztály módosítása szakirodában is, de a lakóhely szerint illetékes adóhivatalnál is kérelemezhetö.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: beil62

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6813 Írta: sziszko
sziszko válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Érdeklődnék,a férjem megy ki dolgozni egyedül akkor ő az I-es adósávba esik, de ha én igazolom ,hogy gyesen vagyok akkor átkerülhet egy kedvezőbbe? Ezt az államkincstártól kell kikérnem? 3 gyerkőcünk, van én úgy gondolom ,hogy tavasszal mennénk mi is ki,akkor gondolom alapból módosítják majd.

Előre is köszönöm!

Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • beil62
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja #6819 Írta: beil62
beil62 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DECOTEXT írta:

beil62 írta: Sziasztok!Német cég alkalmazásában vagyok, 1-es adóosztályban.A feleségem ki fog jönni, lesz bejelentett lakcíme, de egyenlőre még nem fog dolgozni. Így átkerülhetnék a 3-as adóosztályba? Esetle ha igen, akkor mi ennek a menete? Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Kedves Beil62, ha kedves nejed kijön és házasok vagytok (!) amit dokumentummal is igazoltok, akkor a 3-as adócsortot kapod meg. Ha ő is dolgozik majd, akkor választhatok a 4-4, vagy a 3-5 között


Szia!

Köszönöm a válaszod! Így gondoltam, de jó, hogy megerősítettél.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • beil62
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #6820 Írta: beil62
beil62 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

nemet-ado.de írta: Amennyiben 20 ezer € felett van a bruttód, úgy jársz a legjobban, ha a feleséged egyáltalán nem jelentkezik be Németországba.

Szia!
Felette van. Miért járnák úgy jobban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!