Adófizetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8949 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Eva10 írta: Sziasztok!A rechtschutz biztositasrol csak annyit, hogy valoban jo, de azert van önresz, amit ki kell fizetni.Es fontos. csak abiztositas megkötese UTAN keletkezett problemakat fedezi, ami elötte törtent, azt nem.szia:Eva


Ez így nem teljesen stimmel! Nekem 150€ az önrészem. Van azonban olyan is, hogy nincs önrész, ekkor azonban drágul a negyedéves dijtétel! Egyébként szerintem nyugodtan lehet akár magasabb önrészt is vállalni, mert rendszerint a dolog amihez igénybe veszük ezt a biztsoítást, jóval nagyobb összegű (gk,közelekdés, munkbér, lakbér, stb) Így viszont hosszú ideig alacsonyabb dijat lehet fizetni!
Végülis nem havonta van az embernek jogi problémája.... ;)

Vigyázat! A gyanúsan, (rövid időn belül) többszöri igénybevétele ennek a jogi biztositásnak, kizárást vonhat maga után és ez jogszerű! Szinte minden biztsoíitó fenntarja magának ezt a jogot! Gyakorlatilag érhető ha nem is fair, hiszen előlünk kuncsaftokból élnek! :angry:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8950 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Vatbrigi írta: Sziasztok!Én azután szeretnék érdeklődni, tud-e abban valaki segíteni, hogy a gyerekekre járó adókedvezménynek mik a feltételei? Igaz az, hogy csak akkor kaphatja meg a párom ha mi házasok vagyunk?Köszi előre isÜdv:Vatbrigi.


Igaz!
Miért tűnik ez neked hihetetlennek? Szerintem fair dolog. Arra találták ki, hogy a házasoknál könnyitsenek gyermek esetében. Ha nem vagy házas, akkor akárkivel is élhetsz együtt s jogtalanul kaszirozhatnál miközben más tartja el esetleg az utódot!


Gyerek nélkül, egyedülélő = 1-es adócsoport,
Gyerekes, egyedülélő = 2-es adócsoport (Itt kaphat "Kindenfreibetreg"-ot, ez egyfajta adókedvezmény, de ez nem sok, s csak akkor megy ha a gyerek be van jelentve!)
Gyerekes, házas = 3-as adócsoport, csak akkor van, ha házasok vagytok.

Igy lehetne: 3/1 ha egy, 3/2 ha két gyerek van, 3/3 ha három.....és így tovább! ;)

Estedben a párodnál, csak a 2-es megy.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laolaj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8971 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!!!!
Mi már 10 éve együtt vagyunk,de eddig nem tartottuk fontosnak hogy összeházasodjunk!!!!
Most hogy végre nagy nehezen(3 év után)sikerült neki normális munkahelyet találni,ahol bejelentették(építőiparban)elgondolkodtató, mert 3 gyerkőc van és úgy már nem mindegy!!!!!
Abban tudnál segíteni mit jelent a 2-es adóban "a nem sok"gyerekekre járó adókedvezmény?
Meg mit jelent ha a 3-as adóba esne bele?
Várom válaszod!!!!
És köszönöm az eddigi segítségedet is!!!!!
Üdv:Vatbrigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8990 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Vatbrigi írta: ....Abban tudnál segíteni mit jelent a 2-es adóban "a nem sok"gyerekekre járó adókedvezmény? Meg mit jelent ha a 3-as adóba esne bele?
Várom válaszod!!!!És köszönöm az eddigi segítségedet is!!!!! Üdv:Vatbrigi!


Az éves kereset (alul) viszonyában:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, htimea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #8993 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Vatbrigi írta: Abban tudnál segíteni mit jelent a 2-es adóban "a nem sok"gyerekekre járó adókedvezmény?Meg mit jelent ha a 3-as adóba esne bele? Üdv:Vatbrigi!

Nagyon nehéz pontosan megmondani mert bérfüggö: INFO < Itt van egy tabló is a lap alján, talán ez segit! A lejjebb levö képen a házasok esetében érvényes elosztás van és 2010-es adat!! (Splitting)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #8995 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Köszi a segítséget!!!!!A főnöke is így mondta,mert a táblázaton ahogy néztem kb 6696 EU jár a gyerekekre egy évben!!!!
Az már nekünk nagyon jó,mert az Ő fizetése akkor szinte adómentes lenne!!!!!
Nem tudom hogy jobban jár-e ha házasok vagyunk mert Én főállású anya vagyok és nekem nem sok a jövedelmem?
Köszi még egyszer a segítséget!!!!
Nagyon jó ez az oldal,mert nagyon sok kérdésre talál választ az ember!!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!