Adófizetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6825 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

nemet-ado.de írta: Amennyiben 20 ezer € felett van a bruttód, úgy jársz a legjobban, ha a feleséged egyáltalán nem jelentkezik be Németországba.


Ez így nem korrekt! Ha egyedülálló s nem nősként adózik akkor az 1-es adócsortba tartozik! Ha nős, (hivatalosan) akkor a 3-as jár neki ahol kevesebb az elvonás! Sőt szerintem már most is járna neki a 3-as, mert nős. Úgy tudom az EU törvények nem irják elő, hogy a feleségnek itt be kell jelentkeznie! Akkor is nős, ha nem lakik itt a neje! NEM?? (Igaz, én már több mint 20 éve vagyok itt, de emlékszem hogy amikor én előre kijöttem, mindent bemutattam s elfogadták a 2 gyerköcöt s hogy nős vagyok) Igaz, akkor még nem volt Mo. EU!

(Nálam a nejem 3-as, én meg 5-ös mert mindeketten dolgozunk!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6836 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Mi nem korrekt?

Ha "szerinted" nem az jár, amit a német adótörvények elöírnak, attól még az "korrekt!"

Ha a feleség nem jelentkezik be Németországba, akkor nemcsak az 1-es adóosztály, hanem azon felül a kettös háztartás vezetés után járó adókedvezmény is jár, ami igen jelentös lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6844 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Ez utóbbiról hol lehet még infót találni? Mi lehet a pontos feltétele?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6847 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia,
Nem szeretnek a vitaba beleszolni, mert nem igazan ertek az adozashoz. Nem tudom, mi a jobb, ha otthon marad papiron, vagy ha itt van. Ha itt van, akkor is jar valamennyi adokedvezmeny, mert itt csaladi adozas van. Most ne szamitsuk, hogy en ugy tudom, hogy kötelezö bejelentkezni bizonyos idejü itt tartozkodas utan, mert ezt ki lehet vedeni azzal, hogy idönkent hazautazik.
De: vajon a betegbiztositas hogyan lesz? Mert ha be van jelentkezve, akkor ha a ferj alkalmazott, akkor automatikusan megkaphatja a betegbiztositast ö is, es a gyerekek is ( ha vannak). De ha nincs bejelentkezve, akkor marad az Eu kartya, ami azert nem mindenre jogosit. Pl. szürövizsgalatokra biztosan nem, a tervezett mütetekre sem. A sürgös, es szükseges dolgokra igen. Es az otthoni biztositasert is fizetni kell valamennyit havonta, ha jol tudom.
En nem ertem, hogy az, aki az adozasban otthon van(nemet-ado.de), miert preferalja azt a megoldast, ami alapbol szabalytalan?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6849 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

nemet-ado.de írta: Ha a feleség nem jelentkezik be Németországba, akkor nemcsak az 1-es adóosztály, hanem azon felül a kettös háztartás vezetés után járó adókedvezmény is jár, ami igen jelentös lehet.

A kettős háztartás vezetése csak akkor áll fenn
(tudtommal) ha az adott lakcim (mindkettő) Németroszágban van!


Az adócsoportra irtam, hogy nem korrekt! Szerintem már most járna neki a 3-as. (Nálam igy volt. Amikor 22 éve idejöttem, a nejem a két gyerekkel még otthon volt...) Nem volt szükséges hogy itt be legyenek jelentve!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6857 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Eva10:
A betegbiztosítás tekintetében igazad van, akkor teljeskörü az ellátás, ha mindketten bejelentkeznek.
A kérdés viszont az adóra, és nem a biztosításra vonatkozott.
Ha nincs a feleség bejelentve, akkor a "látogató" kiutazások, illetve a férj minden hazautazása, valamint az összes német lakbér is adóalapcsökkentő.

DECOTEX:
A kettős háztartás fennt állása szempontjából annak nincs jelentősége, hogy hol, melyik országban van a fő (az első számú lakhely)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!