Adófizetés Németországban

Több
12 éve 8 hónapja #6030 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Kedves nemet-ado.de !
Kérdésem csupán elméleti lenne, bár lehet, hogy bonyolult. ( nekem az :blush: )
Ha minden összejön, a közeljövőben egy német cégnél fogok dolgozni, holland kiküldetéssel. A bruttó átszámítás nem érdekelne, mert nettó órabérben egyeztünk meg. A kérdés, hogy a kérdőívükön / adatlapon szerepel, hogy nős vagyok-e, illetve van-e 18 éven aluli gyermekem. Nos egy van, a másik éppen elmúlt 18, azonban még min. 3 évig iskolás. Egyikük sem jön ki velem. Lesz-e mód és lehetőség az adóbevallás során a második gyerekre valamilyen kedvezményt / visszatérítést érvényesíteni ?
Köszönet: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6032 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Hello nemet-ado.de,

jelen esetben én itthon munkanélküli vagyok. Akkor nem I-es kategóriába fog tartozni a férjem?

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy úgy hallottam, hogy ha itthon van lakásunk és lakcímünk, akkor havonta vissza lehet igényelni az egyszeri hazaút költségét. Ehhez mire lesz szükség? Számla tankolásról?

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6050 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Kema82!Hazautazással kapcsolatban,tölem nem kérnek semmilyen benzinszámlát,matricsszámlát.Csak egy dolgot,vezetni kell a kilométeroraállást és a dátumot,mikor indulsz mennyivel,érkezés mennyi és visszafelé ugyanigy.Viszont a javitási számlákat és alkatrészszámlákat jo ha elteszed mert ez is még plussz.Ezeken is fel kell tüntetni a kilométerora állást és a dátumot,javitásnál pedig hivatalos szerelöi pecsét kell rá.Nekem igy müködik ezeket kérik.Feco

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6053 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Köszi! Milyen módon kell vezetni ezeket a kilométeróra állásokat? Csak egy papírra írja fel az ember?
Egyébként mennyibe kerül egy Steuerberater?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6055 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Hello kema82!
Minden vendégmunkást az I-es adóosztályba sorolnak, ha nem él itt a családja. Igazolni kell a külföldön (Magyarországon) maradt házastárs jövedelmét, és ha az az általam korábban említett összeg alatt van, kérelmezhetö a III-as adóosztály.
Akkor sincs baj, ha valaki ezt elmulasztja, ugyanis az évvégi adóbevallás alkalmával a két adóosztály közötti különbség visszatérítésre kerül.

A hazaút költségeit nem lehet visszatéríteni. Ha ez így lenne, akkor az azt jelentené, hogy a német állam tankolja a kocsimat.
A hazaút költségeit "csak" az adóalapból lehet leírni.
A hazautak elszámolásához el kell tenni a tankolási számlákat, és a matricákat is. Mivel az utóbbi idöben egyes adóhivatalok a tankolási számlákat gyakran azért nem veszik figyelembe, mivel azok másoktól is származhatnak, célszerü Magyarországon névre szóló számlát kérni, (a németek és az osztrákok ilyent nem adnak,) illetve célszerü bankkártyával tankolni.
Az így bizonyított utakat rá kell vezetni egy menetlevélre, ami akár egy üres A 4-es papiron házilag is elkészíthetö.
Az autójavítási számlák nem jelentenek plusz pénzt a visszaigénylésnél, azokra csak azért van szükség, hogy a menetlevélen szereplö kilométeróra állást hihetöbbé tegyék.

A Steuerberater-rel kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy nem az általa elkért pénz az elsödleges szempont, hanem az, hogy valóban Steuerberater-e az illetö?

Sajnos jónéhány olyan, elsösorban Magyarországon található magánvállalkozó, könyvelö, mérnöki iroda, volt németországi munkavállaló, stb. hirdeti, hogy német adóvisszatérítést vállal, azonban tudásuk, felkészültségük alapján - esetleges olcsóságuk ellenére - gyakran okoznak komoly anyagi károkat a bizalommal hozzájuk forduló, de naiv ügyfeleknek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 8 hónapja #6059 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Köszi! Hogy tudja a férjem igazolni, hogy itthon munkanélküli vagyok? Honnan kérjek igazolást?
Ha nem igazoljuk, akkor honnan fogja tudni az adóosztály, hogy vissza kellene fizetnie pénzt? Bocs a sok kérdésért, de ez nekem még nagyon bonyolult.
Adótanácsadót Németországban keresnénk meg, ha már úgyis ott vagyunk. Azért kérdeztem, hogy kb. mire lehet számítani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!