Adófizetés Németországban

Több
12 éve 8 hónapja #6380 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Mivel nem házasok, a barátja - függetlenül attól van gyerekük - az 1-es adóosztályba fog tartozni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Patata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6427 Írta: Patata
Patata válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

A pàrommal Dortmundba kèszulunk koltozni ès èrdekelne, hogy hol èrdemes lakàst keresni. Illetve ha esetleg abban is tudnàl segìteni, hogy ha beregisztràljuk magunkat - o olasz èn magyar- mint èlettàrs, akkor a felesèg jogai illetnek meg ès 3. kategòriàs lesz az adòsàv? vagy elèg, ha kezessèget vàllal èrtem? :):) èn egyelore nem dolgozom, nem is tudom, h fogok-e èn csak kovetem a pàrom. :):) nem beszèlek nèmetul, csak angolul ès olaszul, meg persze magyarl, fogalmamsincs, h ìgy talàlok-e munkàt. a pàrom mèrnokkènt fog elhelyezkedni. nagyon szèpen koszonom a segìtsèged!!! szèp napot udv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6432 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

A feleség jogai -a hatályos adótörvények értlemében- csak a feleséget illetik meg, az élettársat még akkor sem, ha van közös gyerek.
Tehát marad az 1-es adóosztály.

Lakásssal kapcsolatos dolgokban nem tudok segíteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Patata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6479 Írta: Patata
Patata válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok, mennyi nettò fizetèsre lehet szàmìtani bruttò 45000 Euro/èv fizetèsnèl? szerintem 1. classe. nem fizetnènk egyhàz adòt, ès nem tudom, h àllami vagy privàt lenne az egèszsègbiztosìtàs, amelyik jobban megèri, ès esetlegesen bevonhatò az èlettàrs is. ennyi infòbòl valaki megtudnà nekem ìrni? koszonom szèpen udv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6480 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Patata írta: Sziasztok, mennyi nettò fizetèsre lehet szàmìtani bruttò 45000 Euro/èv fizetèsnèl? szerintem 1. classe. nem fizetnènk egyhàz adòt, ès nem tudom, h àllami vagy privàt lenne az egèszsègbiztosìtàs, amelyik jobban megèri, ès esetlegesen bevonhatò az èlettàrs is. ennyi infòbòl valaki megtudnà nekem ìrni? koszonom szèpen udv.

A Nettó bér kalkulátor erre van es nem veletlenul kerdez annyi dolgot de ha eleg neked ha tippelgetunk (mert ennyi informaciobol mast nem lehet) akkor az en tippem: 45%
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Patata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6481 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Patata írta: A pàrommal Dortmundba kèszulunk koltozni ès èrdekelne, hogy hol èrdemes lakàst keresni. Illetve ha esetleg abban is tudnàl segìteni, hogy ha beregisztràljuk magunkat - o olasz èn magyar- mint èlettàrs, akkor a felesèg jogai illetnek meg ès 3. kategòriàs lesz az adòsàv? vagy elèg, ha kezessèget vàllal èrtem? :):) èn egyelore nem dolgozom, nem is tudom, h fogok-e èn csak kovetem a pàrom. :):) nem beszèlek nèmetul, csak angolul ès olaszul, meg persze magyarl, fogalmamsincs, h ìgy talàlok-e munkàt. a pàrom mèrnokkènt fog elhelyezkedni. nagyon szèpen koszonom a segìtsèged!!! szèp napot udv.


Ha nem vagytok házasok semmilyen házastársi jog
nem illet meg! Akkor sem ha a gyermeketek közös!
Férjed az 1-es adócsoportba fog tartozni! érdemes
összeházasodni mert akkor a sokkal kedvezőbb 3-as
adócsoprtot fogja kapni! Az sem biztos hogy igy
kapsz családipótlékot, mert hivatalosan is bizonyitani
kellene hogy ő az gyermek apja!


(Ez utóbbi nem biztos, de úgy emlékszem hogy kell valamilyen születési anyakönyvi kivonat hogy ő az apja!!- Különben bárki kérhetne ilyen támogatást, ha semmi nem kell hozzá!!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Patata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!