Adófizetés Németországban

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 7 hónapja #7473 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Hát először is a családdal közösen tervezd a kiköltözést, mert az nem jó külön lenni, sok kapcsolatot tönkretesz a kétlakiság.
Az adóról nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy aki egyedül van az az egyes adókategóriába kerül. A családosokat nem tudom hogy kezelik, ha a feleség a gyerekkel nem ebben az országban él.
Nézd át az előző hozzászólásokat, biztos megtalálod a választ.
Üdv. Minden jót. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zoltanjuhasz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7491 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DECOTEXT írta:

btgyrgytms írta: Érdeklődnék ,ha valaki bejelentkezik a német adó hivatalnál.Akkor kell valamely osztályba soroltatnia önmagát. Mi a helyzet akkor ha van két kiskorú gyermek de azok Magyarországon élnek. Ezt is a Finanzamt tudomására kell hozni, akkor más csoport besorolásba kerülök? S ezt a születési anyakönyv másolatával elég-e igazolni?Köszönettel-TOM


Szerintem elég a szül.any.kiv. németre forditva. Igy a 3-as adócsoportot
kaphatod meg! Ha eddig más volt: 1x egy évben (bármikor) lehet változtatni!

UI: nálam is igy volt, igaz jó régen. A nejem és a 2 gyerek
otthon volt Mo.-on mig én itt kint dolgoztam már a 3-as adócsoporttal!


A mai nap délelőttje folyamán közölték a férjemmel,hogy hiába a gyerekek születési anyakönyvi kivonata ill. a házassági anyakönyvi kivonatunk,csak akkor rakják át a 3-as adócsoportba,ha én már oda leszek bejelentkezve.Úgyhogy 20 év alatt vagy változtak a szabályok,vagy a páromat vágták át. :whistle:

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7492 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Az adóhivatal rossz információt adott.
Az adóosztály módosításához elegendö, ha a házastárs az Unióban él, és jövedelme nem halad meg egy bizonyos összeget.
Magyarok esetében jelenleg évi szinten 6.135 EUR-t.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike, AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7527 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Perszike:

A mai nap délelőttje folyamán közölték a férjemmel,hogy hiába a gyerekek születési anyakönyvi kivonata ill. a házassági anyakönyvi kivonatunk,csak akkor rakják át a 3-as adócsoportba, ha én már oda leszek bejelentkezve.Úgyhogy 20 év alatt vagy változtak a szabályok,vagy a páromat vágták át.


Szerintem az alkalmazott tévedett! Fenyegesd meg őket egy ügyvéddel! Apropó: kössetek minél előbb egy jogi biztosítást. Ez fedezi az esetleges perköltségeket.*

*Ha van jogi biztosításod a legtöbbször elég ezzel fenyegetőzni, mert tudják, hogy neked nem kerül sokba ha birósághoz fordulsz! Az öröklésjogon kivűl mindenre érvényes. Magyarországon ilyen nincs még csak a turistáknak külföldre. (Itt vonatkozik a munkajogra, közlekedésre, magánproblémákra.) A férjednek egyértelműen hibás infót adtak! Az alkalmazott nem ismerte az EU's törvényeket! Ugyan ez vonatkozik a spanyolokra vagy a hollandokra stb. is. Május 1.-től ránk magyarokra is alkalmazandó!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #8940 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!
Én azután szeretnék érdeklődni, tud-e abban valaki segíteni, hogy a gyerekekre járó adókedvezménynek mik a feltételei? Igaz az, hogy csak akkor kaphatja meg a párom ha mi házasok vagyunk?
Köszi előre is
Üdv:Vatbrigi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja #8944 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!

A rechtschutz biztositasrol csak annyit, hogy valoban jo, de azert van önresz, amit ki kell fizetni.
Es fontos. csak abiztositas megkötese UTAN keletkezett problemakat fedezi, ami elötte törtent, azt nem.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!