Adófizetés Németországban

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9020 Írta: Krisz76
Krisz76 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia!
Még új vagyok itt, eddig csak olvasgattalak benneteket! Kérdésem lenne az adózással kapcsolatban: A férjem július óta dolgozik Németországban, házasok vagyunk két gyerekkel én itthon. Őt I.-es adócsoportba jelentették le. Szeretnénk ezt megváltoztatni. Itt olvastam hogy eredeti házassági anyakönyvi kivonat szükséges, továbbá igazolni hogy a feleség mennyit keres itthon. Ezt hogyan tudom igazolni? A pláne még az, hogy itthon én nem dolgozok. Az apeh-től kell kérnem igazolást, vagy elég a házassági anyakönyvi kivonat? Vagy hogyan igazoljam hogy nincs keresetem? Szeretném megtudni ennek a menetét? Nagyon köszönöm ha válaszolna valaki!
Üdv: Kriszti

Kriszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #9023 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Krisz,
sztem csak akkor jár a 3-as, ha itt éltek Ti is.
Pontosabban a férjed 3-as, Te 5-ös lennél,ha Németországban élnétek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9024 Írta: Krisz76
Krisz76 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

nemet-ado.de írta: Az adóosztály módosításához elegendö, ha a házastárs az Unióban él, és jövedelme nem halad meg egy bizonyos összeget.
Magyarok esetében jelenleg évi szinten 6.135 EUR-t.


Ezt találtam, ebből kiindulva próbálok érdeklődni. Megmondom őszintén, elég járatlan vagyok ezen a téren, mert a munkáltató nem igazán segítőkész ebből a szempontból.

Kriszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #9028 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Krisz!
Én nagyon örülnék ha elegendő lenne a házassági kivonat,mert Mi is úgy szeretnénk intézni,hogy Mi még itthon vagyunk!!!!!
Nekünk a MÁK-nál a Nemzetközi Osztályon azt mondták ,hogy Mi hiába itt élünk ,tőlünk itthon mindent megvonnának mert a Párom az egyetlen kereső és Ő Németországban dolgozik,oda adózik így nekünk minden onnan járna!!!!!Így a családit is onnan kellene kapnunk a teljes összeget,amint bejelentjük hogy ott kint van neki bejelentett munkája!!!!!
Még tőlem az anyaságit is megvonják azt a kemény 25700 Ft-ot is!!!!
Mert Én is csak a családi különbözetet akartam megigényelni,de az csak annak jár ahol a feleségnek itthon van munkahelye!!!!!!Ha nincs munkahely a feleségnek akkor mindent kintről kell hogy kapjunk!!!!
Nekem ezt az információt adták a MÁK-nál a Nemzetközi Osztályon!!!!!
Viszont Én arra gondoltam,ha itthon megvonnak mindent akkor TB-nk sem lenne se nekem,se a gyerekeknek szerintem csak az uniós kártya amit kint Németben kellene kikérni!!!!!De ez csak az Én véleményem!!!!!!
Ha valaki tud többet erről mondani szívesen fogadjuk!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9032 Írta: Krisz76
Krisz76 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia!
Hát tényleg megvonják, automatikusan. Épp ma hívtam a MÁK-ot. Nekünk már be van adva a csp-igénylés a fam. kassénél és a máknál is. Okt. 20-án kapták meg a papírokat tőlem, jövő hónapban már nem utalnak csp-t. Decemberben fogják továbbítani az iratokat Németországba. Én jelenleg nem dolgozom, fizetem magam után az 5100 ft-ot. Nekem így van tb-m. Ti beadtátok már a családi pótlék kérvényt? Mert már csak akkor kaptok családit / kindergeld-et.

Kriszti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9034 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Krisz76 írta:

nemet-ado.de írta: Az adóosztály módosításához elegendö, ha a házastárs az Unióban él, és jövedelme nem halad meg egy bizonyos összeget.
Magyarok esetében jelenleg évi szinten 6.135 EUR-t.


Ezt találtam, ebből kiindulva próbálok érdeklődni. Megmondom őszintén, elég járatlan vagyok ezen a téren, mert a munkáltató nem igazán segítőkész ebből a szempontból.

Ez igy nem korrekt! A BRD-ben az adócsoportot évente 1x lehet megváltoztatni és semmi köze a jövedelemhez! Az adócsoport csak attól függ, hogy házas, házas gyerekes, egyedülélö, egyedülélö gyerkes, stb. PL: Házasoknál, ahol gyerek is van lehet 4:4 vagy 3:5
Kivétel a hivatalos másodállás: ez mindig a 6-os adócsoport lesz!
INFORMÁCIÓ <<< ITT

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Krisz76

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!