Adófizetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 hónapja #9096 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

astarta írta: Én így tanultam az adóosztályokat az integrációs tanfolyamon:
1-es osztály: egyedülálló, gyerek nélkül
2-es osztály: egyedülálló, min. 1 gyerek
3-as osztály: házas
4-es osztály: házas, mindkét fél rendelkezik jövedelemmel
5-ös osztály: házas, és a házastárs a 3-as osztályban van
6-os osztály: több munkáltatótól van jövedelemNálunk valami mégsem ezeknek megfelelően működik, mert bár nálunk jelenleg a férjem dolgozik, nekem nincs jövedelmem, mégis mindketten a 4-es adóosztályban vagyunk.Ez normális?Mikor kijöttem, a férjem 3-asban, én 5-ösben voltunk.Aztán a férjem úgy gondolta, hogy jobb lesz, ha egyben kapunk vissza többet, így módosíttatott rajta, és megcsinálták 4:4-re.Ha elkezdenék dolgozni, vissza kell mennünk az eredeti 3:5-be, nálunk is az lesz a helyzet, mint nálatok, hogy a férjemnek még a nettója is több, mint valószínűleg az én leendő bruttóm...

Ha nem dolgozol akkor eltartott vagy s mint ilyennek nincs adócsoportja tudtommal! Ezt jelezzétek minden képpen. Vagy: 4.-ben vagy de mivel a jövedlemed nulla igy nulla a befizetésed is, viszont a férjed a 4-es alapján "túlfizet" havonta amit, csak vévvégén kaptok vissza. Az osztályok majdnem stimmelnek. A 3-as abban külöbözik, hogy van kiegészitö hozzá: 3/1 vagy 3/2, attól függöen hogy poronty van! Nálunk 3/2 volt.

UI: nekem feleségem van, nem férjem! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9099 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok,

minket 3 - 5-be " raktak" a papírok tanulmányozása és a kérdéseik feltétele után.

Én ezt találtam:

Adókategóriák

1. kategória: egyedülálló, illetve elvált
2. kategória: egyedülálló, illetve elvált legalább egy gyermekkel, aki a háztartásában lakik és aki után a munkavállaló gyermek után járó juttatásban részesül
3. kategória: házas munkavállalók, illetve özvegyek (utóbbiak csak 1 évig a házastárs halála után)
4. kategória: házas munkavállalók, akik mindketten rendelkeznek jövedelemmel
5. kategória: házas munkavállalók, akik közül az egyik házastárs dolgozik, a másik pedig a 3. kategóriába tartozik
6. kategória: több munkahelyen dolgozó munkavállalók, akik második illetve harmadik adókártyájukat használják

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9100 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Astarta,

Amit én "tanultam" eddig a fórumon adóosztályból , abból az jött le a számomra, hogy a 3-5 adóosztály választása házaspárok esetén akkor gyümölcsöző, ha a kisebb jövedelmű a 3-asban, és a nagyobb jövedelmű az 5-ösben van.

Mert bár a 3-asban több a %-os levonás, de egyáltalán nem mindegy, hogy a magasabb összegű jövedelemből vonják le a nagyobb %-ot, vagy sem. Ezért, ha jól láttam, nálatok az volt a helyzet, hogy a férjed magasabb jövedelemmel a 3-asban szerepelt, te az alacsonyabb jövedelemmel viszont az 5-ösben.

Olvastam azt is, hogy a férjed módosította a 4-4re, de amennyiben ismét dolgozni mész, és a leendő bruttó jövedelmed alacsonyabb lesz, mint a férjed mostani nettója, én biztosan módosíttatnám, de úgy, hogy Te kerülj a 3-as és Ő az 5-ös osztályba.

Ha jól olvastam valahol, ha a házaspárok keresetében nagy az eltérés, akkor nem is lehet 4-4 -es adóosztályt választani, de ebben nem vagyok tökéletesen biztos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9101 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Most már komolyan érdekel a téma, olvassátok csak el, jobbra katt az adókategóriákra:

www.cecu.de/steuerklasse.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 5 hónapja #9104 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DECOTEXT írta: Ha nem dolgozol akkor eltartott vagy s mint ilyennek nincs adócsoportja tudtommal! Ezt jelezzétek minden képpen. Vagy: 4.-ben vagy de mivel a jövedlemed nulla igy nulla a befizetésed is, viszont a férjed a 4-es alapján "túlfizet" havonta amit, csak vévvégén kaptok vissza. Az osztályok majdnem stimmelnek. A 3-as abban külöbözik, hogy van kiegészitö hozzá: 3/1 vagy 3/2, attól függöen hogy poronty van! Nálunk 3/2 volt.

UI: nekem feleségem van, nem férjem! ;)


Igen, tudom, hogy feleséged van. ;-)
Itt van a Lohnsteuerkarte a kezemben, itt van rajta: vier.
Szóval így is van adóosztályom eltartottként. Előtte fünf volt.
Igen, ez volt a cél, hogy túlfizessen a férjem, hogy majd egyösszegben többet kapjunk vissza. Úgy gondoltuk, hogy abból is megélünk havonta, amit a 4-es levonással kap, és jól jön majd, ha egyben viszont többet kap vissza.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #9106 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia Szilvi!

Én mindig azt hallottam, hogy 3-5-nél úgy jó, ha a jobban kereső van a 3-asban.
DCT is azt írta náluk is így van, illetve ezért volt először nálunk is így.

Ezt a mostani 4:4-es felállásunkat én sem értem, nálunk nagy a különbség kettőnk között, hiszen nekem jelenleg jövedelmem sincs, de úgy tűnik, gyakorlatban mégis működik.

A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!