Adófizetés Németországban

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11311 Írta: Androidiot
Androidiot válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot az adóosztályokkal kapcsolatban és elég kusza a kép!
Most mennék ki februárban Németországba, jó lenne tisztán látni.
A feleségem és a kisfiam egyenlőre itthon maradnak, milyen adóosztályba sorolnak?
Kell-e jeleznem vmit a munkaadó felé, vagy automatikus a bejelentés?

(Illetve lenne egy javaslatom: nagyon sok fórumon tapasztaltam, hogy az 1. hozzászólásban az adott témához tartozó összes infó (persze a helyes) össze van gyűjtve. Ez az újabb információk alapján folyamatosan frissítve van.
Így mindenki naprakész információkat tud, és csak az egyedi kérdésekkel kell foglalkozni.
Ezáltal elkerülhető, hogy egymásnak ellentmondó információkat kapjunk.)

Tisztelettel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #11312 Írta: IrányNémetország
IrányNémetország válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Androidiot írta: (Illetve lenne egy javaslatom: nagyon sok fórumon tapasztaltam, hogy az 1. hozzászólásban az adott témához tartozó összes infó (persze a helyes) össze van gyűjtve. Ez az újabb információk alapján folyamatosan frissítve van.
Így mindenki naprakész információkat tud, és csak az egyedi kérdésekkel kell foglalkozni.
Ezáltal elkerülhető, hogy egymásnak ellentmondó információkat kapjunk.)

Köszönjük a javaslatot de már próbáltuk. Rengeteg tudnivaló megtalálható a statikus tartalomban és a fórumon egyaránt, a menüből 2-3 kattintással elérhető, mégis csak kérdés és kérdés. Sok esetben a felhasználók el sem olvassák, a keresőt nem használják vagy egyszerűen csak a saját esetét a szabályzáson kívűlinek érzi pedig nyilván nem úgy van.
Volt egy topikunk ahol ezt kipróbáltuk pont a naprakész tájékoztatás végett és gyakorlatilag 2-3 naponta módosíthattuk, bövíthettük a tartalmat. Mivel az oldalt igyekszünk a keresőknek optimalizálni így az ilyen mértékű változtatás, szövegismétlés kizárt. Az adott topikot (tudom némelyik elég hosszú) érdemes végig olvasni és a legtöbb esetben (a tiedben is) már megtalálható a megfelelő válasz de én vettem a fáradtságot és visszaolvastam: ;)
Hármas adócsoport, nem fogsz automatikusan ebbe kerülni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Androidiot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11316 Írta: Androidiot
Androidiot válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DECOTEXT írta:

Vatbrigi írta: ...Ez engem is érdekelne, így hogy mi itthon vagyunk melyik adócsoportba tartozhat a párom? Nálunk 3 gyerkőc van!!!!

Az egyes (1) adócsoportba! Gyakorlatilag semmilyen kedvezmény nincs mert különélőnek számitatok! >>Házas, külföldön élő házastárs > házas, tartósan különélő, > özvegy, > elvált.
(Ide tartozik egyébként a hivatalosan bejegyzett életközösség is!)

A német törvények ebből a szempontból kimondottan házasságpártiak, ahol a család együtt is él! Ez érthető is, mert míg Ti otthon, a három gyerköccel, minden kedvezményt (pl. beiskolázás) csp, hivatásos anya (3 gyerek), stb. megkaptok, itt nem lehet ugyan ezt kaszirozni!! Nem is lenne fair azokkal szemben, akik itt kint élnek és csak egy forrásból kapják a támogatásokat!


Köszönöm a gyors választ. Több helyen is olvastam én is, de pl. DECOTEXT kolléga mellékelt válasza teljesen mást mond. Erre gondoltam, amikor az ellentétes információkról írtam!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11317 Írta: IrányNémetország
IrányNémetország válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Jogos, bár egy illetve három hozzászólással felette ott a korrekt információ.
http://www.cecu.de/steuerklasse.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11354 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Szia, én adtam be az adóhivatalhoz kérelmet a kettős háztartásra hivatkozva, el is bírálták kedvezően, és tőlem nem kértek semmi igazolást. Gondolom ez úgy működik, hogy te megcsinálod az adóbevallást, és ha ellenőrzést kapsz, akkor kell (esetleg) igazolnod az abban foglaltakat.
Amit én beadtam, annak az a neve, hogy:
Antrag auf Lohnsteuer-Ermässigung
és nagyon hasonló az éves adóbevalláshoz.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11360 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

kaktuszdinny írta: Sziasztok!

Ez az adózás engem is érdekel. Hol lehet ennek utána nézni?

Köszi


Nagyon egyszerű, olvasd végig a fórumot ( Adófizetés Németországban) és szinte minden kérdésre választ kapsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!