Adófizetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #19861 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Figyelem!
Új dolgot tudtam meg az adófizetéssel kapcsolatban! Egy Kölnben élő magyar család ügyéből kifolyólag a következőt tudtam meg! A "család" gyakorlatilag csak élettársi viszony, egy és ugyan azzal a bejelentett lakcimmel! Elvileg az anya, gyermekét egyedül nevelőként, a 2. adócsoportba tartozik. Mivel azonban együtt él az élettársával, (aki szintén magyar, de nem a gyeremek apja), így az 1. adócsoportot kapja az anya! Nem 3. és 5. vagy 4 - 4, és nem a 2.!! Ebből is látszik, hogy a német állam ha pénzről van szó nagyon is flexibils a törvényekkel kapcsolatban, mert mindenki tudja, hogy az éllettársi kapcsolat elvileg nem számít! ELVILEG!
:sick:
Na, ennél igen, mert adóról van szó....
:angry:
TIPP: aki teheti, élettárskénk, ne azonos lakcímre jelenkezzen be!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nagyberci, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #19914 Írta: julya
julya válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

SOS melyik nyomtatványon valljam be a Németországban szerzett jövedelmemet ami csupán 8 nap volt 2011 augusztusban,itthon nem volt jövedelmem egész évben.
Tudom-e online küldeni hová??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20011 Írta: joe80
joe80 válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Kint dolgozom németországban most intézem az adó kártyámat a munkáltatóm az mondta hogy a 3 kategóriába kerülök van feleségem meg két gyerekem de csak én vagyok kint idéglenes lakcímmel a párom gyesen van a gyerekekkel . Itt az olvasom hogy mint külföldi munkavállaló csak 1 kategóriába kereülök akkor most hol az igazság segítsetek mert nem igazán tudok el igazodni a dolgokon

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20014 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

julya írta: SOS melyik nyomtatványon valljam be a Németországban szerzett jövedelmemet ami csupán 8 nap volt 2011 augusztusban, itthon nem volt jövedelmem egész évben.
Tudom-e online küldeni hová??

Szerintem sehol. Nehéz elképzelnem, hogy ez adóköteles! 8 nap
alatt mennyit kerstél? Hacsak nem valamelyik vesédet adtad el...!

(Ha meg szerödés nélkül volt a dolog, akkor ne szólj róla senkinek!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • minerva
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20073 Írta: minerva
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy párommal régebb óta együtt élünk, és most számolgatunk hogy jobban járnánk ha összeházasodnánk és nem csak együtt élnénk. A kalkulátor szerint több lenne a nettónk, vagy esetleg házasként még más dolgokat is letudnánk írni az adónkból, biztosításunkból? Németben tényleg jobban megéri házasként együtt élni mint élettársként?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Minerva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20076 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

minerva írta: Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy párommal régebb óta együtt élünk, és most számolgatunk hogy jobban járnánk ha összeházasodnánk és nem csak együtt élnénk. A kalkulátor szerint több lenne a nettónk, vagy esetleg házasként még más dolgokat is letudnánk írni az adónkból, biztosításunkból? Németben tényleg jobban megéri házasként együtt élni mint élettársként?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Minerva


Kedves Minerva,
sok fórumon sok szempontból sok társunk leírta már kérdéseidre a válaszokat, kérlek használd a keresőt.

de röviden:
- igen jobb, ha összeházasodtok
- igen, egy fontos különbség: házaspárként megteheted, hogy a férjed egészségbiztosításába bekerülj, így egyszerre mindketten biztosítva lesztek, ez élettársként nem lehetséges, élettársként külön kell magad biztosíttatnod, ennek ára sacc per kb 400 €/hó.
a többit - nevezzük extráknak - pedig a keresővel simán megtalálod.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!