Adófizetés Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31058 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy tegnap megkaptam az első fizupapíromat, és mikor megláttam a lohnsteuer abzug-ot azt hittem leülök. Az helyén való, hogy 240 eurot vontak le brutto 1060 euroból???Azért annyi a brutto, mert április közepével kezdtem. Szóval mindennel együtt közel 500 euro a levonás az 1060 ból.....ez szerintem sok. Kérdeztem a főnökasszonyt, azt mondta azért ilyen sok, mert még nem vagyok nős és nincs gyerekem sem. Számoltam itt a brutto-netto számolóban ott meg erre a brutto 1060 eurora a lohnsteuer kb 18-20 euro, 1. adókategóriában......ezt nem értem...átvágtak vagy tényleg ilyen sok a lohnsteuer, ha valaki egyedülálló???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31065 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

mikulino írta: Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy tegnap megkaptam az első fizupapíromat, és mikor megláttam a lohnsteuer abzug-ot azt hittem leülök. Az helyén való, hogy 240 eurot vontak le brutto 1060 euroból???Azért annyi a brutto, mert április közepével kezdtem. Szóval mindennel együtt közel 500 euro a levonás az 1060 ból.....ez szerintem sok. Kérdeztem a főnökasszonyt, azt mondta azért ilyen sok, mert még nem vagyok nős és nincs gyerekem sem. Számoltam itt a brutto-netto számolóban ott meg erre a brutto 1060 eurora a lohnsteuer kb 18-20 euro, 1. adókategóriában......ezt nem értem...átvágtak vagy tényleg ilyen sok a lohnsteuer, ha valaki egyedülálló???


Ez a kalkulátor 1060 bruttóra 825 nettót ad (1-es kat, gyerekek nélkül)
www.parmentier.de/steuer/steuer.htm?wagetax.htm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31066 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

mikulino írta: Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy tegnap megkaptam az első fizupapíromat, és mikor megláttam a lohnsteuer abzug-ot azt hittem leülök. Az helyén való, hogy 240 eurot vontak le brutto 1060 euroból???Azért annyi a brutto, mert április közepével kezdtem. Szóval mindennel együtt közel 500 euro a levonás az 1060 ból.....ez szerintem sok. Kérdeztem a főnökasszonyt, azt mondta azért ilyen sok, mert még nem vagyok nős és nincs gyerekem sem. Számoltam itt a brutto-netto számolóban ott meg erre a brutto 1060 eurora a lohnsteuer kb 18-20 euro, 1. adókategóriában......ezt nem értem...átvágtak vagy tényleg ilyen sok a lohnsteuer, ha valaki egyedülálló???


Nem sok! Valószínű vagy az egyes vagy az ötös adócsoportban vagy! Nekem 3365 most a bruttóm és 1671 a nettóm! Több mint a felét levonják. Ebben viszont minden benne van: adóelőleg, nyugdijjárulék, betegbiztosítás, ápolási biztositás, "építjük keletet" adó, stb. Tehát összelvonás! A fesoroltak a nagyobb összegek. Ha kapsz szállást és kaját akkor ezt is vonják! (Ha nem vagy vallásos, szólj nekik, mert automatikusan vonják az egyházi adót is. Ez lemondható) Most meg mindekitől vonják a média adót is. (TV, rádió, internes, stb)
Mit vártál? Kánaánt?
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31068 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Egyes adókategóriában cca. 40% ha mindent számolunk (egyházi és média adó stb.) de min. 35% az összelvonás!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31070 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Gergoo írta: Egyes adókategóriában cca. 40% ha mindent számolunk (egyházi és média adó stb.) de min. 35% az összelvonás!


Akkor nekem miért több? Se hitel, se letiltás, se zabigyerek!!
S az egyháznak nem fizetek. 5-ös adókategória!
:puke:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31071 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: Egyes adókategóriában cca. 40% ha mindent számolunk (egyházi és média adó stb.) de min. 35% az összelvonás!


Akkor nekem miért több? Se hitel, se letiltás, se zabigyerek!!
S az egyháznak nem fizetek. 5-ös adókategória!
:puke:


"Mit vártál? Kánaánt? :chuckle: "

;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!