Sárga csekk befizetés átutalással

Több
10 éve 6 hónapja #34064 Írta: gejza
Sárga csekk befizetés átutalással téma létrehozva gejza által

Engem egyébkén teljesen más dolog akaszt ki Mo.-on. A még mindig ervényben levö, közékori sárgacsekkes rendszer!


Egy cseppet se aggódj DECO, van már "újdonság" e téren is. Képzeld, a sárga csekket már az online banking-on keresztül is befizetheted. Mondjuk ezt kvázi eddig is megtehetted utalással, ha a megfelelö adatokat kimásoltad, de akkor az nem "postai befizetés", hanem "átutalás" lett. Most már viszont az adott menüt kiválasztva a képernyödön megjelenik egy virtuális sárga csekk, amit a papír alapúról bemásolt adatokkal kitöltesz (ugyanúgy, mint eddig az utalást :hyper: :laugh: :clap: ) és akkor az a kedvezményezettnél ugyanúgy "postai csekkes befizetés"-ként jelenik meg! Ugye milyen innováció ??? Ja, hogy azt kérdezed, hogy ennek akkor mi is az értelme ??? Hát a kérdés elmenne egymilliós kérdésnek a "Legyen ön is milliomos"-ba... Az én válaszom eleve egy újabb kérdés: Ki és mi a fa@-ért találta ezt ki ???
Kíváncsi vagyok, tud-e valaki vmi félig épelméjü választ ???

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34083 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

gejza írta:

Engem egyébkén teljesen más dolog akaszt ki Mo.-on. A még mindig ervényben levö, közékori sárgacsekkes rendszer!


Egy cseppet se aggódj DECO, van már "újdonság" e téren is. Képzeld, a sárga csekket már az online banking-on keresztül is befizetheted. Mondjuk ezt kvázi eddig is megtehetted utalással, ha a megfelelö adatokat kimásoltad, de akkor az nem "postai befizetés", hanem "átutalás" lett. Most már viszont az adott menüt kiválasztva a képernyödön megjelenik egy virtuális sárga csekk, amit a papír alapúról bemásolt adatokkal kitöltesz (ugyanúgy, mint eddig az utalást :hyper: :laugh: :clap: ) és akkor az a kedvezményezettnél ugyanúgy "postai csekkes befizetés"-ként jelenik meg! Ugye milyen innováció ??? Ja, hogy azt kérdezed, hogy ennek akkor mi is az értelme ??? Hát a kérdés elmenne egymilliós kérdésnek a "Legyen ön is milliomos"-ba... Az én válaszom eleve egy újabb kérdés: Ki és mi a fa@-ért találta ezt ki ???
Kíváncsi vagyok, tud-e valaki vmi félig épelméjü választ ???


Elsökent DECO!

BZÜ....mond neked valamit? Mert nekem igen. Postan befizethetö banki atutalas es lass csodat nemet :hyper: Es tök vicces .....de sarga. Neha mozdulj ki az iroasztal mögül :P

Gejza!

Azert nez ugy ki mint a sarga csekk, mert ha olyan lenne mint a BZÜ ami egy sima banki atutalasra hasonlit, a nepesseg 99%-a nem tudna mit hova irjon :chuckle: :clap:

Amugy meg miert sajnaljatok a nyugdijasoktol meg a megszokasaiktol szabadulni nem tudoktol azt a kis sorbanallast. A nyögdijasoknak külön jo mert adig sem unatkoznak...megy is a pletykarovat a postan mint az atom. :baby:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34085 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

kfz írta: ZÜ....mond neked valamit? Mert nekem igen. Postan befizethetö banki atutalas es lass csodat nemet Es tök vicces .....de sarga. Neha mozdulj ki az iroasztal mögül

Kedves KFZ! Látom elemedben vagy, de sajnos alaposan mellényúltál! Hát persze, hogy van mindenhol ilyan utalási csekk. Szerintem minden banknál van ilyen! Amiről én beszéltem az a Mo.-on totálisan megszokott a szolgálattók felé fizetett csekkes rendszer. Ugyen tudod, hogy ez itt hogyan megy Németországban -már 100 éve-? Igy van a legtöbb fejlett Eu államban is. Van egy számlád, s vonják a vizdijat, villanyt és fűtést s lakbért. Apropó: a lakásomat számla nélkül meg sem kaptad volna, mert CSAK banki italással megy..... Szóval azt kritizálom, hogy Mo.-on még mindig nem elterjedt a csoprtos beszedési banki utalás. JUliskanéni inkább beutazik minden héten a városba, és sk. befizeti a csekkeket ezzel sok időt, papirt, s energiát elpazarolva. Az utazási költségről nem is beszélve (kocsi, busz vagy lovaskocsi...)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34088 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Helló Urak,
van némi "légy" a levesben. Az otthoni sárga csekkhez ugyanis nem kell bankszámla (szemben az itteni BZÜ-vel). Kiskacsódban a cash-sel elballagsz a postára és befizeted. Nem tudom mit mond a statisztika, de sztem M.o.-n még most is nagyon sok ember van, akinek szimplán nincs is bankszámlája. Szóval ott igenis van (sajnos) létjogosultsága a dolognak.
A csoportos beszedési megbízás ott is van "száz" éve, más kérdés, hogy az ottani rendszer, ügyintézés, stb. mellett az emberek nem feltétlenül bíznak benne. Jónéhány éve én is adtam ilyet egy biztosítónak, aztán még négy évvel az autó eladása után is vonták (évente egyszer) a biztosítást. Minden évben egy napot a biztosítóban töltöttem, mindig belátták, elnézést kértek, visszafizették, megígérték, hogy soha többet, stb..... aztán egy év múlva megint... És a bankban is már másodszor tiltottam le, hogy a cég bármit is leemeljen a számlámról, mire sikerült megállítani az ámokfutást. Ezek után az ember egy kicsit óvatos a csop.beszedési megbízással.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34090 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

gejza írta: Minden évben egy napot a biztosítóban töltöttem, mindig belátták, elnézést kértek, visszafizették, megígérték, hogy soha többet, stb..... aztán egy év múlva megint... És a bankban is már másodszor tiltottam le, hogy a cég bármit is leemeljen a számlámról, mire sikerült megállítani az ámokfutást. Ezek után az ember egy kicsit óvatos a csop.beszedési megbízással.

Nos, ebben az esetben a bank alkalmazottja mulasztott s nem tudja mit kell csinálni! Ezt azonnal meg lehet szüntetni a törli a céget a számládról! Ezt ott reklamáld. Nálam (online bank) a belépés után kilistázható hogy kinek van joga erre. Online lehet adni, s megvonni ilyen levonási lehetőséget! Az eonnál (tévesztésük miatt) 3 szerződésem volt, de csak 2 villanyórám van, s az gyikre mindig 2x vontak ugyan annyit, sokáig tartott mire kipereltem belőlük a pénzemet, de a levonási jogot azonnal meg tudtam szüntetni miútán észrevettük a turpisságot! (Az megint más, hogy régebben nem nagyon követtük figyelemmel a magyar számlánkat s ezért 3x is duplán vontak. Azóta hetente nézzük, s ellenőrizzük, de az egész a mi hibánk volt, hogy ilyen lehetőségük adódott!!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34092 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Nemááá Deco, Te is hibázol ??? rögtön megáll bennem at ütő. :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!