Sárga csekk befizetés átutalással

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34093 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

zigeuner írta: Nemááá Deco, Te is hibázol ??? rögtön megáll bennem at ütő. :P

Tulajdonképpen nem.Ez esetben csak annyiban, hogy nem ellenőriztem mások munkáját! Ma már senkiben nem bízom! Egy példa.
Mentünk haza, Passaunál szünet (osztrák matrica) klotyó, kávé. Mondom a nejemnek, ha odaadja nézd meg feltétlenül, hogy hogyan lyukasztotta a csaj a matricát. Rápillantott, persze rossz volt a dátum. (Csere) Ismét rossz volt..... A 3.-ra (harmadikra!!) jött neki össze. Érted? A csajnak nincs más dolga csak az, hogy kaszirozzon a tankolásból és adja az érvényes matricákat, de ezt sem képes ellátni! Nos, akkor hogyan lehet egy a névtelenségbe burkolózott eon alkalmazottban megbizni? Szerintem ilyen nagy cégnél direkt kiválogatják a szellemi fogytékosokat, akik a számlázásnál dolgoznak. Ezek olyanok akik semmit nem néznek, nem olvasnak és nem értékelmeznek, csak mechanikusan számláznak, különben azonnal kiderült volna, hogy egy villanyórára, 1 hónapban, csak 1x lehet fogysztani, tehát csak egy szerződés lehet az órára!

Ui: egyébként pontosan ezért soha nem adom vissza a pénztárosnak a lóvét, ha rosszúl ad vissza és sokat kapok! (A keveset, azonnal reklamálom.) Ezt tanulta, ez a dolga, s nincs más felelőssége csak hogy fiizessen a kuncsaft és ő azt adja vissza amit a gép mutat. (Még számolnia sem kell, csak hát, ha 50 eurót üt be, hogy "azt adtam", 20 euró helyett, akkor sokat mutat a gép....) Egy pilótát sem ellenörzöl vagy mondod neki, hogy mit csináljon! Az a dolga s ezt 100%-ban el kell látnia!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34104 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

gejza írta: Helló Urak,
van némi "légy" a levesben. Az otthoni sárga csekkhez ugyanis nem kell bankszámla (szemben az itteni BZÜ-vel). Kiskacsódban a cash-sel elballagsz a postára és befizeted. Nem tudom mit mond a statisztika, de sztem M.o.-n még most is nagyon sok ember van, akinek szimplán nincs is bankszámlája. Szóval ott igenis van (sajnos) létjogosultsága a dolognak.
A csoportos beszedési megbízás ott is van "száz" éve, más kérdés, hogy az ottani rendszer, ügyintézés, stb. mellett az emberek nem feltétlenül bíznak benne. Jónéhány éve én is adtam ilyet egy biztosítónak, aztán még négy évvel az autó eladása után is vonták (évente egyszer) a biztosítást. Minden évben egy napot a biztosítóban töltöttem, mindig belátták, elnézést kértek, visszafizették, megígérték, hogy soha többet, stb..... aztán egy év múlva megint... És a bankban is már másodszor tiltottam le, hogy a cég bármit is leemeljen a számlámról, mire sikerült megállítani az ámokfutást. Ezek után az ember egy kicsit óvatos a csop.beszedési megbízással.


Gejzam........

Itt egy kis olvanivalo: de.wikipedia.org/wiki/Zahlschein

Szoval "bar" a kezedben....bemesz a postara....odaadod a BZÜ-t meg az ajurot...oszt jonapot.
Persze hasznalhatod atutalasra is meg a sajat szamlad feltöltesere ha nincs bankod a közelben.
Amugy mint otthon ez is azert jo az atlag irastudatlannak ,mert legalabb is BRD-ben elöre ki van töltve. Igy nem kell a bonyolult firkalassal foglalkoznia a beutaltnak :chuckle:
Az otthoni csop.beszedesivel kapcsolatban meg total igazad van. A hazai szolgaltatok arra (is) hasznaljak hogy ..."jajj bocsika veletlenül leemeltünk a szamlajarol ötvenezret....küldjön mar egy levelet (postan) az ügyfelszolgalatnak es majd visszautaljuk 30 napon belül."
Szamolgassunk csak: posta kb 3-5 nap (nem a posta lassu hanem a szolgaltato postazoja) majd a 30 nap kb 45-60 lesz. Mindösszesen akkor is kijön ket honapra. Par tiz-szazezer szamla "bocsika" megfejesevel es a penz ügyes befektetesevel azert sok szaz millio realizalhato...ugye? ;)
Ha most ugye DECO batyank megkerdi miert nem perelünk ez esetben.....mert Mo-n egy per inditasa 25 ezer forint es ha bukod az ügyet....mert miert ne buknad :P ...meg Te fizeted a szolgaltato meregdraga ügyvedeit is az összegek meg messze a perlesre erdemes kategoria alatt vannak :clap:
ui: egyszer tölem több mint ketszazezret vitt el a gazszolgaltato igy. Kerdesemre hogy mi volt ez annyit mondtak szamitogepes hiba de nyugodjak meg majd lefogyaszthatom es akkor jo par honapig nem jön szamla. Nem volt sikerük vissza kelett utalniuk...de eltartott a procedura 3 honapig :puke: Ez okbol soha sem adok otthon csop.beszedesit es masoknak sem tanacsolom.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34105 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Én sem, még németben sem. Nem fáj nekem az a 10 perc míg átutalok egy két tételt. =D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34107 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

kfz írta:

gejza írta: Helló Urak,
van némi "légy" a levesben. Az otthoni sárga csekkhez ugyanis nem kell bankszámla (szemben az itteni BZÜ-vel). Kiskacsódban a cash-sel elballagsz a postára és befizeted. Nem tudom mit mond a statisztika, de sztem M.o.-n még most is nagyon sok ember van, akinek szimplán nincs is bankszámlája. Szóval ott igenis van (sajnos) létjogosultsága a dolognak.
A csoportos beszedési megbízás ott is van "száz" éve, más kérdés, hogy az ottani rendszer, ügyintézés, stb. mellett az emberek nem feltétlenül bíznak benne. Jónéhány éve én is adtam ilyet egy biztosítónak, aztán még négy évvel az autó eladása után is vonták (évente egyszer) a biztosítást. Minden évben egy napot a biztosítóban töltöttem, mindig belátták, elnézést kértek, visszafizették, megígérték, hogy soha többet, stb..... aztán egy év múlva megint... És a bankban is már másodszor tiltottam le, hogy a cég bármit is leemeljen a számlámról, mire sikerült megállítani az ámokfutást. Ezek után az ember egy kicsit óvatos a csop.beszedési megbízással.


Gejzam........

Itt egy kis olvanivalo: de.wikipedia.org/wiki/Zahlschein

Szoval "bar" a kezedben....bemesz a postara....odaadod a BZÜ-t meg az ajurot...oszt jonapot.
Persze hasznalhatod atutalasra is meg a sajat szamlad feltöltesere ha nincs bankod a közelben.
Amugy mint otthon ez is azert jo az atlag irastudatlannak ,mert legalabb is BRD-ben elöre ki van töltve. Igy nem kell a bonyolult firkalassal foglalkoznia a beutaltnak :chuckle:
Az otthoni csop.beszedesivel kapcsolatban meg total igazad van. A hazai szolgaltatok arra (is) hasznaljak hogy ..."jajj bocsika veletlenül leemeltünk a szamlajarol ötvenezret....küldjön mar egy levelet (postan) az ügyfelszolgalatnak es majd visszautaljuk 30 napon belül."
Szamolgassunk csak: posta kb 3-5 nap (nem a posta lassu hanem a szolgaltato postazoja) majd a 30 nap kb 45-60 lesz. Mindösszesen akkor is kijön ket honapra. Par tiz-szazezer szamla "bocsika" megfejesevel es a penz ügyes befektetesevel azert sok szaz millio realizalhato...ugye? ;)
Ha most ugye DECO batyank megkerdi miert nem perelünk ez esetben.....mert Mo-n egy per inditasa 25 ezer forint es ha bukod az ügyet....mert miert ne buknad :P ...meg Te fizeted a szolgaltato meregdraga ügyvedeit is az összegek meg messze a perlesre erdemes kategoria alatt vannak :clap:
ui: egyszer tölem több mint ketszazezret vitt el a gazszolgaltato igy. Kerdesemre hogy mi volt ez annyit mondtak szamitogepes hiba de nyugodjak meg majd lefogyaszthatom es akkor jo par honapig nem jön szamla. Nem volt sikerük vissza kelett utalniuk...de eltartott a procedura 3 honapig :puke: Ez okbol soha sem adok otthon csop.beszedesit es masoknak sem tanacsolom.

200e??:) Csoportos beszedesid van limit nelkul? Ez azert nem tul bolcs:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34113 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Nos, ebben az esetben a bank alkalmazottja mulasztott s nem tudja mit kell csinálni! Ezt azonnal meg lehet szüntetni a törli a céget a számládról! Ezt ott reklamáld. Nálam (online bank) a belépés után kilistázható hogy kinek van joga erre. Online lehet adni, s megvonni ilyen levonási lehetőséget!

Kösz Deco,
én sem most jöttem a hatszúszassal... Ellenben írtam vala a példa elején, hogy "jónéhány éve" történt mindez. Na, akkoriban az "online banking" még káromkodásnak hangzott. :P
Egyébként az otthoni "balkáni világban", nem kis részben jónéhány kalandos ügy után én maradok annál, hogy elöször jobb szeretem megvizsgálni a számlát, és ha OK, csak akkor befizetni (természetesen nem a postán sorba állva, sárga csekkel, kp-ben...).

Szoval "bar" a kezedben....bemesz a postara....odaadod a BZÜ-t meg az ajurot...oszt jonapot.

kfz kollega, bocs, megkövetlek. Én azt hittem, hogy az már megszünt. Ill egészen pontosan egy -ezek szerint idióta- bankos állította mindezt, nem is olyan túl régen...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34121 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Oké KFZ, nekik szuper elfoglaltság, illetve az is, hogy minden carért a bankba rohannak (személyes befizetés utalás helyett), de nekem, ha ötvenezer dolgom van otthon és a magyar bankszámlámra nem érkezett még 5 nap alatt sem az utalás németből (szeretem az ötös számot), éveket kell sorban állnom, ami babakocsival, két gyerekkel nem annyira vicces :baby:
Szerencsére erre eddig azért ritkán került sor.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!