Sárga csekk befizetés átutalással

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34197 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

mahlzeit írta: Veszteseg vagy epp nyereseg arfolyam fuggoen!A sepas utalasokra meg nem 2000Ft-ot terhelnek hanem mindig szazelekot Mo.-rol utalasnal.


Nem értetted, vagy én írtam rosszul. A SEPA az valóban azt jelenti, hogy ugyan annyi a belföldi, mint az EU utalás, de azt is, hogy a fogadó már nem számolhat fel külön dijat! (Kivéve az árfolyamváltozási értéke) Esetünkben azonban tették Mo.-on, az árfolyam (váltás euróról forintra) eltérésen felül! Mivel reklamáltuk az volt a válaszuk, hogy ez egy belső előírás, semmi köze az EU-hoz pedig még a saját honlapjukon is fel volt tüntetve (magyarul is), hogy semmilyen pluszt nem számolnak fel az érkező utajásokért. Amikor ezt eléjük tettem (kinyomtatva), az volt a válasz, hogy a WEB-lap információja hibás!! Na, ettől kezdve soha nem utaltunk haza! Kp. viszem, magam váltom válóhelyen és foritot fizetek be! Igy keresnek a legkevesebbet rajunk!

(Az általad leírtaka szinte kivülről tudjuk aSEPA-ról, mert hónapokig veszekedtunk velük!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34205 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Veszteseg vagy epp nyereseg arfolyam fuggoen!A sepas utalasokra meg nem 2000Ft-ot terhelnek hanem mindig szazelekot Mo.-rol utalasnal.


Nem értetted, vagy én írtam rosszul. A SEPA az valóban azt jelenti, hogy ugyan annyi a belföldi, mint az EU utalás, de azt is, hogy a fogadó már nem számolhat fel külön dijat! (Kivéve az árfolyamváltozási értéke) Esetünkben azonban tették Mo.-on, az árfolyam (váltás euróról forintra) eltérésen felül! Mivel reklamáltuk az volt a válaszuk, hogy ez egy belső előírás, semmi köze az EU-hoz pedig még a saját honlapjukon is fel volt tüntetve (magyarul is), hogy semmilyen pluszt nem számolnak fel az érkező utajásokért. Amikor ezt eléjük tettem (kinyomtatva), az volt a válasz, hogy a WEB-lap információja hibás!! Na, ettől kezdve soha nem utaltunk haza! Kp. viszem, magam váltom válóhelyen és foritot fizetek be! Igy keresnek a legkevesebbet rajunk!

(Az általad leírtaka szinte kivülről tudjuk aSEPA-ról, mert hónapokig veszekedtunk velük!)

Akkor megsem annyira emlekszel, mert ott van feketen feheren, hogy az atutalo es a kedvezmenyezett a sajat banki koltsegeit fizeti:) Tehat ha a bank ugy akarna, akkor kerhetne EUR erkeztetesre penzt:) Legutobb mikor neztem par bank felteteleit SEPAs EUR erkeztetes mindenhol dijmentes volt.
Ellenben ha a weblapjukon mas info volt a te esetedben akkor nyilvan neked van igazad. Lehet szidni kedves edesanyjukat. De ez nem SEPAs tortenet, hanem banki elcseszes.
Altalaban SEPAs EUR-ban erkeztetesert nincs koltseg. Kiveve ha HUF szamlara erkezik, ergo van egy SEPAS erkeztetes konverzioval. Na ott vastagon fog a ceruza, ilyet se szabad.
Egyebkent en is kp viszek vagy EUR-EUR utalok es a Raiffeisen online pillanatnyi erteken mukodo EUR-HUF konverzojaval valtok.. Ha tavolrol kell ugyet intezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34210 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

ergo van egy SEPAS erkeztetes konverzioval. Na ott vastagon fog a ceruza,


Ez speciel most az OTP-nél 0,05%, de min. 5 és max. 25 €. Nem kevés !! Azt viszont ne felejtsétek, hogy a számlaközi elszámolások mindig deviza külker árfolyamon történnek, ami mindig jobb, mint a készpénzváltásnál alkalmazott valutaárfolyam. Érdemes ezt is figyelni nagyobb összegeknél, mert nálam már volt olyan, hogy a számlás "váltás" jobb volt, mint a change money-s bodegák legjobbja. Mai aktuális OTP állás: valutavétel: 286,00, devizavétel: 293,13 (valutaeladás: 302,48, devizaeladás: 294,60). A legjobb budapesti váltóhely ugyanakkor 294-et kínál. Nagyobb összegnél már alig marad különbség ( a fenti konverziós díjat figyelembe véve) és akkor már nem biztos, hogy célszerü egy halom cash-sel a zsebedben bóklászni, föleg ha utána úgyis befizeted a HUF számládra.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!