Sárga csekk befizetés átutalással

Több
10 éve 6 hónapja #34124 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Ejha, nagyon izgalmas ez a sárga csekk, BZÜ téma. Mi szeretjük itthon püfölni a gépet és utalgatni kényelmesen:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34131 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Athena1985 írta: Ejha, nagyon izgalmas ez a sárga csekk, BZÜ téma. Mi szeretjük itthon püfölni a gépet és utalgatni kényelmesen:)


Sőt mi vásárolunk itthon. Moziba megyünk itthon. Külföldi utakat rendelünk itthon. Roppant kényelmes és ami a legjobb, gyakorlatilag 24 órán át bármikor. Egy kivétel van. A heti élelmiszereket s egyéb szükséges dolgot azt heti 1x a realban vesszük, de már ott is "rezeg a léc" amikor a 20. vagyok a kasszánál a sorban! Mo.-on sláger a csekk, hát csnálják! Mégsem olvastam itt, egy érthető és elfogadható indokot erre csak azt hogy megszokták s nehezen veszik fel az új dolgokat! Mariskanéni, a fauban, szivesen várja egy felessel a póstást a kapuban, amikor hozza (kp) a nyugdijat! Én ettől garantáltan idegbeteg lennék!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34132 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Sokat gondolkoztam azon, hogy ha (remélem még idén) költözünk, hogyan is legyen megoldva a haza felé fizetni való. Merthogy a magyar bankszámlák feleslegessé válnak, az ott levő megbízásokat vissza kell vonnom. És kintről utalni, net-bankon. Vagy inkább a magyar számlára utalni és onnan vonjanak? De ha ismételten csak véletlen ugye :confused: :P , többet vonnak, akkor onnan intézni elég költséges...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34137 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Milyen jó is volt nekünk annó, hogy egy szál gatyával jöttünk ki és nem kellett semmit magunk után hagynunk otthon (azért jó lett volna egy takaros kis házikot otthagyni). Nem kellett ilyesmin a fejünket törnünk.
No de a viccet félretéve: Azért rögtön ne dobjátok el a magyar bankszámlát. Jó az talomba, kis árfolyamtudatos utalásokkal még "nyerhettek" is vele.
Egyébként lehet Dauerauftrag-ot adni külföldre, legalábbis SEPA-val megy. Valamelyik banknál akár online is, vagy személyes megjelenéssel. Viszont az árfolyamingadozás miatt miatt nem lehet 100%ig pontos összeget kalkulálni, max. brókerkedni:)
Mi úgy csináljuk, hogy várunk egy zuhanásra (mint írtam, akut befizetnivalónk sosincs otthon) és utalunk akkor valamennyit a számlánkra. Amikor pedig haza megyünk, abból vesszük meg a túró rudit és fizetjük a fodrászt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34140 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

Mégsem olvastam itt, egy érthető és elfogadható indokot erre csak azt hogy megszokták s nehezen veszik fel az új dolgokat! Mariskanéni, a fauban, szivesen várja egy felessel a póstást a kapuban, amikor hozza (kp) a nyugdijat!


Az pl. elég indok, hogy sok faluban már nincs posta, ATM háromszor nincs, a Juliska néni féle vegyesboltban meg úgy néznének az (akármilyen) bankkártyádra, mintha UFO lennél ? Úgy sacc per kábé a háztartások 15-20%-ában nincs PC és/vagy internet, különösen a Mariska meg Juliska néniknél nincs és már valószínüleg nem is lesz.... Ha M.o.-ra mész ne csak nézz, hanem lássál is. Különösen figyelmedbe ajánlom a Dunától keletre fekvö országrészt!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34145 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Sárga csekk befizetés átutalással

samchee írta: Sokat gondolkoztam azon, hogy ha (remélem még idén) költözünk, hogyan is legyen megoldva a haza felé fizetni való. Merthogy a magyar bankszámlák feleslegessé válnak, az ott levő megbízásokat vissza kell vonnom. És kintről utalni, net-bankon. Vagy inkább a magyar számlára utalni és onnan vonjanak? De ha ismételten csak véletlen ugye , többet vonnak, akkor onnan intézni elég költséges...

A gond addig fennáll, amig Mo.-on nincs euro! Az árfolyam és a váltásból következően veszteség van. Nem értem, hogy miért vonnának többet (?), ha általányod van (s lehet minden szolgáltatónál a "mindig ugyanannyi"), akkor csak 1x kell figyelni amikor évvégén elszámolunk! Ez három esetben van: víz, villany, gáz. Gondolom azért ez követhető. (A banknál azt is megszabhatod, hogy X szolgáltató mennyit vonhat/hó maximum.)
Lehet kintről utalni, de a magyar bankok (annak ellenére, hogy törvényellenes) ezért vonnak. (Max. 2000 Ft / utalás.) Az EU előírások alapján ezt nem tehetnék, ha EU utalást csinálsz. >> SEPA (IBAM s egyéb megadása) Ehez jön, hogy utalásnál ők váltják át, s ez mindig alacsonyabb árfolyam mintha Te váltasz (válóhelyen pl. Tescoban). Mi 1x minimum megyünk évente haza. (Legtöbbször 3x) Ekkor beteszünk annyit, ami elég a következő szabadságunkig.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!