Vállalkozás Németországban

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #130 Írta: Charlie
Charlie válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

duduska41 írta::

Akkor azt mondod vállalkozóival bárhova felvesznek dolgozni akár segédmunkára is??? De akkor a cégnek többet kell fizetni, hogy megérje neked és kitud fizetni az adókat. Mikor állsz munkába??? És milyen területen???

2 tucatnyi jelentkezés után nem mondanék ilyesmit, mint irtam az ismerőseim szerint szeretik a munkaadók ha nem kell, hogy alkalmazottként foglalkoztassanak. Majd megirom a tapasztalataimat addig is a legkevésbé érdekel, hogy mennyit fizetnének, a taxizástól eltekintve nem igazán szeretnék vállalkozó lenni de amíg nem nem kapok munkavállalásit addig adok nekik számlát különben nem lesz itt munkám a korlátozás feloldásáig. Induló vállalkozás meg szerintem simán lehet 2011 májusáig veszteséges így tényleg nem érdekel, hogy mennyit tudnak-akarnak fizetni. Feloldás után meg elfelejtem ezt a vállalkozósdit mint a pinty. :D
Milyen területen??? Bármit elvállalok kezdetben de én lennék a legboldogabb ha tudnám már. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #132 Írta: cybermil
cybermil válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szóval amit sikerült elkeverni annak az egyike az enyém volt. Arra kell főként ügyelned a vállalkozoinnál, hogy a bevételed 25%-a máshonnan származon!! De nagy előnye, hogy szinte mindent leirhatsz. (Még azt is ha néha elmész vacsorázni) Szóval nem kell szarkodnód a munkavállalási engedéllyel. Ha jól tudom éves 12000 Euro bevétal felett kell adózni. B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #133 Írta: blackdog
blackdog válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Charlie írta::

Igen, az ismerőseim mind azzal melóznak, állítólag szeretik is a munkaadók. Hát majd kiderül. Mire kell vigyázni blackdog?

A kiadott szamlaid 25%-a jo ha mas nevre szolnak mint a munkaadod mert kulonben egyertelmusitheto, hogy a vallalkozassal csak megkerulted a munkavallalasi engedelyt.
Ha jol emlekszem cybermil irta csak admin "elvarazsolt" :D 1-2 hozzaszolast igy en is csak remelem, hogy jol ertelmeztem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • duduska41
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #135 Írta: duduska41
duduska41 válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Kérdezem hogy ezt a valóságban hogy lehet megoldani. Én laikus vagyok, oké a vállalkozóit kiváltom semmi perc alatt és honnan tudom ha nincs segitség mit hogy csináljak vagy keressek egy könyvelőt??? Bemehet egy munkaközvetitőbe, hogy vállalkozó vagyok és munkát keresek???

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #136 Írta: blackdog
blackdog válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

cybermil írta::

Szóval amit sikerült elkeverni annak az egyike az enyém volt. Arra kell főként ügyelned a vállalkozoinnál, hogy a bevételed 25%-a máshonnan származon!! De nagy előnye, hogy szinte mindent leirhatsz. (Még azt is ha néha elmész vacsorázni) Szóval nem kell szarkodnód a munkavállalási engedéllyel. Ha jól tudom éves 12000 Euro bevétal felett kell adózni. B)

Bocsi, nem ismetelni akartalak am hanem csak egyidoben irtunk. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #137 Írta: blackdog
blackdog válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

duduska41 írta::

Kérdezem hogy ezt a valóságban hogy lehet megoldani. Én laikus vagyok, oké a vállalkozóit kiváltom semmi perc alatt és honnan tudom ha nincs segitség mit hogy csináljak vagy keressek egy könyvelőt??? Bemehet egy munkaközvetitőbe, hogy vállalkozó vagyok és munkát keresek???

Egy konyvelo nem arthat de ha evente kell bevallast kesziteni akkor szerintem az elso bevallasig eleg a koltsegszamlakra koncentralni. :) Munkakozvetitobe pedig nem igazan hiszem, hogy lenne ertelme vallalkozokent bemenni. Csomo hirdetes van a neten az is eleg. Itthon is hirdetesekbol helyezkedik el szinte mindenki a valsagban meg a diplomasok is, bar vitathatatlan, hogy nehany szakma igen keresett es ugynoksegen keresztul 1-2 het alatt el lehet helyezkedni barhol a vilagban. Na, de nekik nem is kell munkavallalasi engedely Nemetorszagban.
Amugy Ti milyen teruleten kerestek allast?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!