Vállalkozás Németországban

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 6 hónapja - 14 éve 2 hónapja #147 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Sziasztok!

Gewerbesteuernél (Iparüzési adó) 24.500€ a Freibetrag, Einkommensteuer-t (SZJA) pedig 7.834€-ig nem kell fizetni (Grundfreibetrag) Természetesen ez a költegek levonása után értendö összeg.
Umsatzsteuer (ÀFA): Kleinunternehmer-ként 17.500-ig nem áfaköteles a jövedelem.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv.
Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #155 Írta: Charlie
Charlie válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Hurrá! Szakértő a láthatáron. E-mailcím már el is mentve. ;) Athena, mit gondolsz erről a 25% másfelé történő számlázásról? Ez a vállalkozósdi egyre macerásabbnak tűnik. :angry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #156 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Szia Charlie!

Igazán nem tudom, mire gondolt cybermil a bevétel 25%-val, de az Einkommensteuererklärung-nál az összes bevétel után folyik az adózás függetlenül a jövedelem százalékos eloszlásától, vagyis az Einkunftsart-tól.
Hogy megéri-e vállalkozást indítani, nem lehet egyértelmüen eldönteni, mivel minden vállalkozási forma más és más adózást von maga után. Egy példaként említeném a Gewerbe és a selbstständiger Arbeit közti különbséget. Az egyik a szakmai megkülönböztetés. Illetve míg a Gewerbe esetében a Freibetrag meghaladásával Gewerbesteuer-t kell fizetni, a selsbstständige Tätigkeit nem Gewerbesteuer köteles. No száz szónak is egy a vége: akár Gewerbe, akár selbstständige Arbeit, formalításokat (Bejelentés a Gewerbeamt-nál/Finanzamt-nál) el kell intézni, és érdemes egy Business Plan-t összeállítani. A munkavállalásnál meg ott van az a kis bökkenö: munkavállalási engedély. 2011-ig mindenképp sajnos:-( Arra mindenképp érdemes odafigyelni, hogy ha letelt az egy éves ciklus, az Arbeitsagentur nem ajánlja fel magától az Arbeitsberechtigung-EU kiállítását. Ez esetben a tizenkét teljes havi Lohnzettel bemutatásával és a kérvény kiállításával magunknak kell intéznünk. Ezt csak azért írom, mert egyik ismerösöm három éven keresztül folyamatosan hosszabbítgatott, pedig jogosult lett volna a korlátlan munkavállalási engedélyre...
Hú, bocs ha elkanyarodtam a témától. Csupán egy összehasonlítást szerettem volna tenni.:-)

Üdv. Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #157 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Ja bocs, azt elfelejtettem írni, hogy köszi a bókot:-)))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #158 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Ajánlom mindenki figyelmébe a következö linket, ahol sok hasznos információ szerepel a vállalkozás indításáról:

www.muenchen.de/cms/prod2/mde/_de/rubrik...s/meb_broschuere.pdf

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja - 14 éve 2 hónapja #165 Írta: HerczkuPal
HerczkuPal válaszolt a következő témában: Vállalkozás Németországban

Sziasztok!
Tudnda nekem valaki,Freistellungsbescheinigung témában felvilágosítást nyujtani?
Ezt egyszer kell kiváltani vagy minden Firmánál másikra van szükség?
A könyvelöm azt mondta,110€-ért lekéri.Ha én csinálom direktbe,olcsóbban elinézhetem?
Tehát,a felvilágosítás olyan legyen,hogy semmit nem tudok erröl a dologrol!
Sälbstendig vagyok,egy héten mondjuk 5 firmánál is dolgozhatok.Ha mindenhol fizetnem kell enyit,hogy dolgozhassak,akkor nekem mi marad?
Szóval nem értem mi ez!
Elöre is köszönöm!Pali.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!