Magánvállalkozás inditása

Több
13 éve 3 hónapja #2685 Írta: lopici
Magánvállalkozás inditása téma létrehozva lopici által

Sziasztok

Én nem kaptam meg a munkavállalásit, szóval ki kellett váltani egy magán munkavállalásit, ami pár euroba került a Rathausban. Ehhez kellett egy bejelentett lakcim. Itt kezdődik az ördögi kör, minden hivatal értesitve lesz, hogyha az ember egyszer bejelentkezik. Mint magánzó, nem elég ,ha csak egy mukaadónak dolgozol, minimum 2 kell, mert itt a Zoll felfigyel az ilyen kiskapus adócsalásra. Mert sok munkaadó, aki nem akar németet alkalmazni, ki akar bujni a járulékfizetés alól. Ezek után kell szerezned magánbiztositást, kb 200euro-hó, mert az AOKnál nem biztositanak, mint magánvállalkozó. Ezekkel a papirokkal végre megkezdödik az itteni, legális letelepedésed.
Ezek utan magkapod az adószámod a Finanzamtól. majd jön egy levél, amiben arra kérnek, hogy fizetni kell iparüzésiadót, egy másik levélben pedig kamara tagsági dijról is értesitenek. Ez egy kiskapu május 1ig, ami elég sok költséggel jár.
Szóval sehol se könnyü megindulni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ritbök

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2689 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Kedves Lopici!

Helyzeted sajnos nem egyedi. Helyesen vázoltad egy vállalkozás indítását és ezzel a hatóságok is tisztában vannak, ezért annyira aktiv a Zoll és a Finanzamt. Èn csupán attól tartok, május elsejével sem lesz könnyebb, mert ki fognak találni valami EU-s joszabállyal harmonizáló korlátozást. Remélhetöleg nem így lesz!!!:blink:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2696 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Szia Lopici!

Az AOK-nál valószínű nem megfelelő tudású ügyintézővel tárgyaltál.Én is vállalkozó vagyok és velük állok kapcsolatban, lehet velük szerződést kötni.Nekem az ügyintéző ajánlotta fel hogy kérjek kedvezőbb elbírálást mivel kezdő vállalkozó vagyok és így olcsóbb lesz a biztosítás.

Üdv :
Dani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2700 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Szia Dani,
Tőled kértek biztosítási előéletet az AOK-nál? Úgy értem, hogy kértek valami igazolást arrol, hogy az előző országban, ahol eddig éltél ott biztosítva voltál?
udv: lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2702 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Szia!
Tőlem egyedül az E104 nyomtatványt kérték.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11521 Írta: nagyjoci
nagyjoci válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok. Nekem úgy néz ki, sikerül Németországban dolgoznom lakatosként, de egyéni vállalkozónak kell lennem. Kérdésem az lenne, hogy milyen buktatók lehetnek, mire kell figyelnem, mire kell vigyáznom, ha egyéni vállalkozó leszek kint.
Jó tanácsokat is elfogadok :-) Köszönöm szépen.
Üdv: Nagy Joci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!