Magánvállalkozás inditása

Több
11 éve 2 hónapja #28892 Írta: Ane
Ane válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok!
Magyarországon adószámmal adok el saját készítésű cuccokat. Németországban kb ugyanezt teszem, csak a Magyarországon kiváltott EU-s adószámommal. Viszont sokkal egyszerűbb lenne, ha nem Mo-on, hanem Németországban adóznék. Tudja valaki, mi a menete a kinti adószám kiváltásának? Illetve ha boltot szeretnék nyitni, de az árukészletet Magyarországról hozom, mindenképpen kint kell vállalkozást indítanom? Az a baj a selbständig és a vállalkozóival is, hogy valószínűleg jó ideig nem fogok még annyit keresni, hogy a járulékokat be tudjam fizetni... viszont boltot nyitni nem tudok magyar adószámmal, ez kb teljesen biztos. Hogy lehet mégis legálisan csinálni?
Köszi!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28909 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Tudja valaki, mi a menete a kinti adószám kiváltásának? Illetve ha boltot szeretnék nyitni, de az árukészletet Magyarországról hozom, mindenképpen kint kell vállalkozást indítanom? Az a baj a

Kiskereskedöi- nagykereskedöi Gewerbet kell bejelentened, de meg kell definitiv
jelölnöd, hogy milyen arurol van szo. Erre automatikusan kapod az adoszamot.
Ha nem elelmiszerröl van szo akkor az Eu-s Norm, CE egyebb Zertifizierungal
rendelkeznie kell. Különben nem forgalmazhatod.
Kiveve Textilien, de ez igen nagy bukta, mert a Kik, Takko es a többiek fillerekert
arulja a Bangladeshi arukat.
Itt csakis a kimondottan registralt forgalmad utan adozol, abzüglich Auslagen,
Investitionen etc...
Az sem mindegy hogy hol akarsz boltot nyitni. A török negyedben meghalsz, a
B,C Bezirkekben ugyszinten.
En, ha top arurol van szo maskepp inditanek, mert addig mig az arud nem ismert a
kutya nem teszi be a labat a boltodba.
En csak ova intelek, nem oktatlak, mielött sok penzt veszitenel :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28916 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Hát ez szerintem sem lesz egy sétarepülés :evil:

Kissé más a kereskedelem mint itthon, bár nem vagyok százas tájékozott,de vannak ezek a handelskammer dolgok amiket szerintem nem lehet kihagyni. Őket kellene megkérdezni először, hogy egyáltalán lehet e, kell e végzettség (nem úgy mint itthon, hogy az leghülyébb könyvelősegéd is nyithat) és a terület ahová menni akarsz nincs e mennyiségileg tele....mert akkor tudtommal nem engednek kinyitni. Az adózás az majd a hab a tortán ;)
Azért a török dolgaiba (1 eurós bolt) ne üsd az orrod mert kapsz tőlük az A8 tetejébe egy pár bányászcsákányt ajándékba reggelre. :lol:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28917 Írta: Tombola
Tombola válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Hallo Ane!
Most olvastam hogy szeretnéd a saját készitésü cuccaidat németben értékesiteni.
Ha tájékoztatsz róla hogy mi az amit gyártasz, talán javaslatot adhatok hogy érdemes-e belefogni,
de ha jók a cuccaid akkor talán az értékesitésben is be tudok segiteni.
Mivel régóta Bayern-ban élek és korábban kereskedelemmel, "export-import "
én is foglalkoztam, már van egy kis tapasztalatom.
Most hogy nyugdijban vagyok, talán egy kis idöm is lenne utána nézni hogy mi számodra a célszerü.
Üdvözlettel, Tom : :confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28992 Írta: Ane
Ane válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok!
Amikor az előző hozzászólást írtam, dobott egy errort az oldal a küldésnél, nem gondoltam, hogy elküldte azért a bejegyzésem...
Na de lényeg, hogy köszi a válaszokat! Uhh, hát ez nem tűnik egyszerűnek... Konkrétan kézzel készült kézműves cuccokra nyitnám a boltot. Most eu-s adószámmal vásárokban adom el a cuccaim, viszont ebből ugye Mo-on adózom, és jó lenne áttérni a német adószámra, ha már ott élek. Viszont az adószámot egyelőre biztos, hogy nem tudom kiváltani, ugyanis a járulékokat muszáj fizetni, az ékszereladás meg ugye teljesen kiszámíthatatlan, így év elején inkább nem megy pl. :/
Nem a török negyed volt belőve, ott szerintem esélyem sem lenne. :) Inkább turista orientált helyekben gondolkodtam (volna): Berlin Mitte, Friedrichshain... nyilván egy rakás pénz lenne a bérleti díj, de legalább tuti belebotlanak az emberek a boltba.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy mivel ezek sk cuccok (bolt esetében nem csak a sajátom, hanem más kézművesek cuccai is lennének), nyilván semmi papírom nem lesz róluk egy szállítólevélen kívül. (Amúgy mi és miért kell...? Magyar boltokba simán be tudom adni a cuccaim mindenféle igazolás nélkül is... oké, hogy másik ország, de pl egy párnahuzatnak milyen igazolásokkal kéne rendelkeznie?) :dry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • marianna78
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32404 Írta: marianna78
marianna78 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok.
Magánvállalkozó lennék Németországba kiköltözne a család férjem és egy gyerek aki 6 éves.Ha én egyéni vállalkozó lennék akkor a család nincs biztosítva gyereknek férjemnek biztosítást kell kötni(legalábbis míg nincs munkája).Melyik adókategóriába esnénk?Illetve az egyéni vállalkozónak mik az fizetendő terhei?Kezdő vagyok még, sok a kérdés.M. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!