Magánvállalkozás inditása

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32408 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Ane írta: de pl egy párnahuzatnak milyen igazolásokkal kéne rendelkeznie?


Egy párat tudok:
1.Szározási hely. 2 Gyártó. 3.Szállító. 4. Anyaga. 5.Festék anyag.

Aztán nem lenne rossz, ha lenne rajta valamilyen EU jel is, hogy pl. ellenőrzött terrmék! Hiába párnahuzat, ha pl a festékanyag kinai hulladékból van s rákot okoz akkor ez nagyon gennyes dolog ám.... Itt Németországban volt hogy 1,2 tonna (nem elirás > tonna!) zoknit égettek el mert a hordásnál kiütések keletkeztek a lábon. Kiderült, hogy valamilyen crom vagy nikkel tartalmú festék anyaggal átitatott szálak voltak beleszőve.... Szóval ez nem játék!

Ez itt alul egy egyszerü zokni cimkéje, amit mérgező anyagokra (is) ellenőriztek! (Bejelöltem.)Anyagfelsorolás, és gyártó címe is rajta van. Nem scanneltem be, de még egy BAR kod is volt rajta ami külön információt tartalmazott. Szóval ha én a Te párnahuzatodon alszom minden nap szeretném tudni, hogy mire teszem le a fejem....mert már így is hullik a hajam, rossznéven venném ha ezt felgyorsítaná valami!
:chuckle:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36658 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Tud nekem valaki abban segiteni, hogy Németországban letezik-e olyan vallalkozasi forma, mint alkalmazottkent a Mini-job? Ferjem dolgozik, en a kicsivel itthon vagyok. Csaladi biztositasunk van. Szeretnek egy Mini-job-ot, de mindenutt csak ugy vennenek fel, ha delelott is tudnek dolgozni, az meg sajnos nem megy. Ezert arra gondoltam, hogy csinalnek egy internetes vallalkozast, de csak minimalis bevetelest. Nekunk annyi plusz pont eleg lenne, es en is csinalnek valami mast a gyerekneveles mellett. Vegzettsegem van hozza, kozgazda vagyok. Papirokat toltenek ki masoknak. Heti 10-15 oraban. Lehet ezt vallalkozokent csinalni? Minel kevesebb koltseggel? Vagy akkor, ha vallalkozom, elvesztem a csaladi biztositasomat, es meg azt is kell kotnom? Plusz kamarai dij? Egyeb koltsegek?
Elore is koszonom a valaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36665 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Ha havi 450 euro alatt keresel a kutyát nem érdekli.
Kezd el.
Ha ömlik a pénz akkor még beszólhatsz a Finanzamtnak egy adószámért.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36677 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Attila_BRD írta: Ha havi 450 euro alatt keresel a kutyát nem érdekli.
Kezd el.
Ha ömlik a pénz akkor még beszólhatsz a Finanzamtnak egy adószámért.


Akkor ez azt jelenti, hogy ha nincs más keresetem, akkor havi 450 euro-ig bejelentés és vállakozói "kiváltása" nélkül lehet szolgáltatást nyújtani?? Ez nem fekete munka?
Bocs, hogy újra rákérdek, csak hihetetlennek hangzik.
És ha mellette valaki dolgozik (vollzeit vagy Mini-job), akkor is lehet mindenféle papír nélkül vállalkozni?
Köszi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 10 hónapja #36678 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Joey01 írta: Sziasztok!
Tud valaki információval szolgálni a "kleingewerbe" kisvállalkozással kapcsolatban?
Egy kedves ismerősöm volt ma állásinterjún egy szépségszalonban és ott ezt az opciót mondták az alkalmazotti viszony helyett, de pontosabb részleteket nem beszéltek erről, hisz maga a kleingewerbe szó is ismeretlen volt számára. Az persze kiderült, hogy ők semmilyen járulékot nem fizetnek utána, de rendes bejelentés, szerződéssel lesz. Tehát miben különbözik ez a sima vállalkozóitól? Havonta a betegbiztosításon kívül milyen járulékokat kell fizetnie és hogy működik ennek az igazolványnak (vagy mi ez :dry: ) a kiváltása?
Előre is köszönöm!


Evi 17500€ forgalom alatt nem kell adozni a kisvallalkozonak... DE...: a Finanzamt kiköti,hogy legfeljebb 79,99%-a a forgalomnak szarmazhat ugyanattol az embertöl, cegtöl, vagy barkitöl. 80%-tol törvenytelen (un. Scheinselbstständigkeit) amit kemenyen büntetnek. Ez a hivatalos resze...
Nem hivatalosan: azok a cegek ajanljak ezt a megoldast alkalmazotti munkaviszony helyett, akik nem akarnak adot fizetni az alkalmazottak utan... Ha megoldhato, hogy a "kedves ismerösöd" mas jövedelemböl szerezze be a forgalma (min.) 20,01%-at akkor müködökepes. Viszont akkor mennyit akarnak neki fizetni? A 17500-at nem haladhatja meg (összessen). Azaz ha ennek a 80%-a jönn ettöl a "munkaltatotol" az 17500-20%= 14000€ evente. Ebböl lejön a betegbizt....
A kerdes innentöl csak az,hogy megeri e!?!?!?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 10 hónapja #36679 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta:

Attila_BRD írta: Ha havi 450 euro alatt keresel a kutyát nem érdekli.
Kezd el.
Ha ömlik a pénz akkor még beszólhatsz a Finanzamtnak egy adószámért.


Akkor ez azt jelenti, hogy ha nincs más keresetem, akkor havi 450 euro-ig bejelentés és vállakozói "kiváltása" nélkül lehet szolgáltatást nyújtani?? Ez nem fekete munka?
Bocs, hogy újra rákérdek, csak hihetetlennek hangzik.
És ha mellette valaki dolgozik (vollzeit vagy Mini-job), akkor is lehet mindenféle papír nélkül
vállalkozni?
Köszi.


Nem!!! A 450€ az a Minijob. Ezesetben TE nem fizetsz adot, csak a munkaadod. Mellekkeresetnek szoktak hasznalni... Illetve felig feketen alkalmazott munkavallalok "tisztara mosasara" NEM VALLALKOZOI IGAZOLVANYRA vonatkozik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!