Magánvállalkozás inditása

Több
11 éve 10 hónapja #20601 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Van német állandó munkahelyem, AOK-nál bejelentve. Szeretnék mellé egy egyéni vállalkozóit internetes és piaci kereskedelemre, valamint lenne egy alkalmazottam, akit minijobra bejelentek és magán házaknál, irodákban stb. takarítást vállalunk.(ember és a helyek megvannak már, csak szeretném kifehéríteni...) A főállásom utáni biztosítások összege fog-e emelkedni? Kérhetem-e a kezdő vállalkozásra tekintettel a kedvezményes elbírálást? Mivel lesz rosszabb? Az adózásban a két forrásból jövő jövedelmet összevonják, vagy alkalmazható a kisvállalkozói limit?
Köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24633 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

No az utolsó (megválasazolatlan) hozzászólásom után eltelt 3 hónap. Kiváltottam a Gewerbe-t.
Kérdés: hogy működik itt az Áfa kör mentesség? Év végéig nem lesz meg a 17500 ami a határ...nem számolhatok el Áfát, de nem is kell a számlámra írni? Mindig Áfa körös voltam Mo-n, nem tiszta ez nekem. Van információ? Köszönöm előre is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24652 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

amikor megkered az adoszamot akkor be kell X-ned a kleinunternehmer-regelung-ot az elsö rubrikat. Ezek utan nem kell havonta afa jelentest küldened eleg ha te magad vezeted otthon az EÜR listadat ( bevetel kiadas + afa kimutatas9 es majd evvegen az adobevallaskor kiderül, hogy at lepted-e vagy sem. de a könyvelöd ezt majd intezi. Te nem allithasz ki afat es a szamlaidon meg kell mindig indokolni, hogy miert ( itt kerd el a könyvelödtöl ezt a mondatot) . Tehat csak kiadas oldalon lesz afad.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer, gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24653 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

ebben az esetben te mellekallasu vallalkozo vagy. Igy nem kell beteg biztositast fizetned. Nagyon pontos berszamfjtest csinaltass mielött alkalmazottat veszel fel, mert nagyon komoly költsegei vannak. Habar minijobbnal a 400 euro az neked +120 euroba kerül .
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24713 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Köszönöm! Az ÁFA kimutatásnál mire gondolsz? Ha jól értem amit írtál, Umzatsteuer mentes magyarul nettó számlát állítok ki? A nekem felszámított Áfát nem igényelhetem vissza, oder? Azért kell vezetni, hogy a nettó kiadások és bevételek kiszámolhatók legyenek? Ez vonatkozik rám akkor ugye: www.gruenderlexikon.de/kleinunternehmer Kleinunternehmer haben die Möglichkeit, sich für oder gegen die Umsatzsteuerpflicht zu entscheiden. Eine Entscheidung für die Umsatzsteuer hat zur Folge, dass auf die erzielten Umsätze die Umsatzsteuer aufzuschlagen ist. Der Kleinunternehmer ist 5 Kalenderjahre an diese Entscheidung gebunden. All diese Regelungen sind in der Kleinunternehmerregelung für Kleinunternehmer im Umsatzsteuergesetz § 19 zusammengefasst und geregelt.

Optiert der Existenzgründer für die Umsatzsteuerbefreiung, so bekommt er aus seinen Anschaffungen die Vorsteuer vom Finanzamt nicht erstattet.

Jól értem?
Hálás vagyok, köszönöm az érthető segítséget , kell számlát adnom, és nem akarok hibázni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24715 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

igen, de ha figyelmesebben olvastad volna amit irtam, akkor lathatod, hogy az elsö rubrikat javaslom bejelölni es nem a masodikat ahol 5 evre kered meg...minek??? bevetel oldalon nem lesz afad csak kiadas oldalon, igy nem kell havonta umsatzsteuer-Voranmeldungot leadnia a könyvelökdnek, csak egyszer evvegen. A neked felszamitott afat evvegen visszaigenyelheted, de ezeket a könyvelöddel kellene hajszal pontosan megbeszelned. Van egyaltalan könyvelöd? igaz neked ugyis csak adoszakertö kell evvegen a bevallaskor. Igen a link pont erröl szol. A szamladra mindig ird ra, hogy melyik törveny vonatkozik rad az Afa miatt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer, mjenoe, gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!