Magánvállalkozás inditása

Több
12 éve 3 hónapja #12381 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

nagyjoci írta: Sziasztok. Nekem úgy néz ki, sikerül Németországban dolgoznom lakatosként, de egyéni vállalkozónak kell lennem. Kérdésem az lenne, hogy milyen buktatók lehetnek, mire kell figyelnem, mire kell vigyáznom, ha egyéni vállalkozó leszek kint.
Jó tanácsokat is elfogadok :-) Köszönöm szépen.
Üdv: Nagy Joci

Azt hogy hova számlázol.
Ha a számla kelt Budapest és nem vagy 180 napnál tovább kint akkor MO-n adozol és biztositod magad.
Ha meg nem, akkor kifosztanak a német hivatalok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12392 Írta: Chrona
Chrona válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Kedves Joci,

már eleve az buktató, hogy vállalkozónak kell lenned. Nyilván rendesen fogsz dolgozni valahol, csak papíron "magánzó"-ként, aki számlát ad. Ha sok pénzt ígértek, akkor az adó lesz magas, ha keveset, akkor a járulékaidat lesz nehéz fizetni. Ha heti minimum 40 órát kell ugyan ott dolgozni, akkor valószínű, hogy színlelt vállalkozást csináltatnak veled, amit a törvény büntet, mert a megbízó ezzel a kiskapuval ússza meg a járulékfizetést utánad.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: IrányNémetország

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12438 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Chrona írta: Kedves Joci,

már eleve az buktató, hogy vállalkozónak kell lenned. Nyilván rendesen fogsz dolgozni valahol, csak papíron "magánzó"-ként, aki számlát ad. Ha sok pénzt ígértek, akkor az adó lesz magas, ha keveset, akkor a járulékaidat lesz nehéz fizetni. Ha heti minimum 40 órát kell ugyan ott dolgozni, akkor valószínű, hogy színlelt vállalkozást csináltatnak veled, amit a törvény büntet, mert a megbízó ezzel a kiskapuval ússza meg a járulékfizetést utánad.

Teljesen világos hogy "szinlelt vállalkozásrol" van szó.
Jajistenem nehogy már ez trtson vissza valakit. Csinálj MO-on egy KFT-t. az asszonnyal vagy ronkonsággal (Anya,Apa,Testvér) Be kell fizetni 250.000 Ft-ot amit ugyis a kiutazásra minimum felhasználsz, és felveszed magadat melósnak. A KFT meghatalmaz elfogadni a munkát. Kész.
Kutya se fog németországban magyar KFT-t piszkálgatni, te meg csak melós vagy,
"deutsche sprak , schwere Sprak, Cheffe, bin andere Baustelle".
Muszáj mindent komplikálni? A magyar KFT pedig közben elvállalja a szomszéd kert felásását, máris van minimum 2 munkaadó ha muszály.
Amugy pedig ha keresel valamit nem a német rabló-adózással számolod el hanem az Orbán 16-20%-ával. Emellett a kiutazásod költség amit napidijastul elszámolhatsz.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laca52

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Elisabeth
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #14207 Írta: Elisabeth
Elisabeth válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Szia Lopici!
Ezt most nem nagyon ertettem. Teljesen uj vallalkozo vagyok, az Aok-nal vagyok biztositva, söt meg akkor is bejegyeznek, ha otthon (tehat mondjuk Mo-on vagy betegbiztositott). Igaz hogy van egy masik allasom is, de nem ez volt a függvenye.
Na en meg levelet nem kaptam a Finanzamtol, majd lehet hogy majd en is eszükbe jutok. Valoban nehez, senkinek nem ajanlom szivböl, csak ha van eleg tökeje, vagy nincs mas valasztasa, a legalis maradast illetöen. De akkor valoban tudnia kell,hogy mihez szeretne kezdeni, mert valoban költseges lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14230 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Elisabeth írta: Szia Lopici!
Ezt most nem nagyon ertettem. Teljesen uj vallalkozo vagyok, az Aok-nal vagyok biztositva, söt meg akkor is bejegyeznek, ha otthon (tehat mondjuk Mo-on vagy betegbiztositott). Igaz hogy van egy masik allasom is, de nem ez volt a függvenye.
Na en meg levelet nem kaptam a Finanzamtol, majd lehet hogy majd en is eszükbe jutok. Valoban nehez, senkinek nem ajanlom szivböl, csak ha van eleg tökeje, vagy nincs mas valasztasa, a legalis maradast illetöen. De akkor valoban tudnia kell,hogy mihez szeretne kezdeni, mert valoban költseges lehet.

Ha a Finanzamt levelez az pénzbe kerül. Alaphelyzetböl neked a vállalkozonak kell tudnia milyen papirokat mikor kell leadnia. Tudnod kell hogy USt-Pflichig vagy e és le kell e adni bevallásokat.
A Finanzamttol nem emberek leveleznek hanem a komputer. Még olyan nem fordult elö velem, hogy az állitolagos aláiró (aláirás nélkül de névvel jön) valaha is látt volna mi ment ki a nevében.
A komputerek pedig nem szivbajosak, ha ütött az óra ráverik a standard büntetést.

Eszükbe jutnod nem kell, mert a Gewerbeanmeldung amely minimum 8 másolatban lett kitöltve, automatikusan a Finanzamthoz megy. (és a soc. biztositásokhoz, IHK, stb. )
Mellékesen az adóbevallásodra az AOK is kiváncsi lesz. Most csak elöleget fizetsz, a jövedelmed után majd megkapod a számlát. Ha nem vallasz be semmit akkor meg rádhuzzák a havi 650 Euros vizeslepedöt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14733 Írta: mmonika
mmonika válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Segítséget szeretnék kérni,amennyiben magánvállalkozást szeretnék hova forduljak és mi kell hozzá? Melyik Bank tud segíteni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!