Magánvállalkozás inditása

Több
11 éve 6 hónapja #24893 Írta: Laci71
Laci71 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Kedves Firma!
Látom nagyon érti a vállalkozói járulékok százalékait! Kérem amennyiben tud segítsen nekem abban, hogy ha most szeretnék egyéni vállalkozást indítani abban az esetben milyen fizetési kötelezettségeim vannak, és mikor?
Várható havi bevétel 1300-200 Euro
Abban az esetben, is tudok vállalkozást indítani, ha MO-n van egyéni váll.-m?
Abban az esetben melyik minősül főállásnak, a Német, vagy a Magyar?
Van 3 gyerekem, ebben az esetben figyelembe tudom-e venni a kedvezményt, ha igen milyet?
A gyerekek jelenleg még MO-n vannak cím szerint is.
Köszönöm előre is a válaszát!
Laci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25009 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Nemotorszagi egyeni vallalkozo kötelezettsegei:
1. beteg es balesetbiztositas
2. ceges felelösseg biztositas
3.kamari tagsag
4. könyveles
nincs jarulekos kötelezettseg.
Ha magyar vallalkozoival jön akkor Önre a kiküldetesi törveny ervenyes.
vagy nemettel vallalkozik vagy magyarral...nem ertem a kerdeset "melyik minösül föallasnak?" Ön vallalkozo, nem alkalmazott igy nincs föallasa. Annyi vallalkozasa van amennyit Ön akar es ott ahol Ön akarja. A 3 gyerek utani adokedvezmenyt a szemelyjövedelem adojaban tudja ervenybe venni, de hogy mi a pontos feletetele nem tudom. Ezt egy adoszakertötöl kell megkerdeznie. Az mindegy, hogy a gyereke hol van..az a mervedo, hogy Ön hol adozik es, hogy rendelkezik-e nemtorszagi lakcimmel vagy csak magyarral. Adozas ügyeben nem tudok tanacsot adni, mert egy nincs meg hozza a kepzettsegem, kettö nagyon sok mindentöl függ nagyon sok minden. Elegge öszetett es bonyolult, sok szemponttol függ, hogy hova adozik, lesz e szemelyjövedelem adoelölgje vagy sem, es pontosan mit tud leirni es mit nem.
A varhato havi bevetel 1300-2000 euro egy egyeni vallalkozonak nagyon karcsu. Ez akkor lenne normalis bevetel ha alkalmazott lenne, de vallakozast es csaladot ennyi penzböl nemetorszagban nem lehet fennt tartani. Adja csak össze a kiadas oldalt es meglatja, hogy miert mondom ezt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Giovanni8

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28067 Írta: mitosz
mitosz válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Üdv mindenkinek.
Segítséget kérnék! Vállalkozóként mehetnék ki dolgozni.(Plakátragasztás)
Valaki leírná nekem,hogy miután úgy néz ki megvan a lakás ahova bejelentkezhetek és lakhatok.Hogyan tovább?Sorba mik a teendők?Előre is köszönöm ha valaki leírja nekem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28853 Írta: zsembes
zsembes válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok.
Lehetőségünk adódik egy pékség bérlésére,szeretném kérdezni,hogy szakács szakmunkás végzettséggel üzemeltethetem?
Vagy itthon gyorsan egy pék tanfolyam,/OKJ tanfolyamot/ végezzek el?

Kezdő,induló vállalkozás megindításához /engedély,előírás,stb/
egy linket ami segít eligazodni, köszönettel venném.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28858 Írta: mercy
mercy válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Édességes boltot szeretnék nyitni Stuttgartban, de nem tudom mi kell hozzá, hova kell mennem. Az árut Magyarországról szállítanánk, mivel ott folyik a gyártás, saját vállalkozásban. Azon keresztül a vállalkozáson keresztül, ami Mo-on működik lehet itt kint társvállalkozást nyitni vagy teljesen újat kell? Nyitható a magyar vállalkozás részeként itt bolt? Milyen papírok szükségesek hozzá? Kell, hogy legyen németben lakcím és bankszámla?
Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
Üdv,
mercy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28862 Írta: mimida
mimida válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Kedves Zsembes!
Abban az esetben, ha Bäckerei/Konditorei címszó alatt nyitod meg az üzletedet, biztos vagyok benne, hogy a dolog HWK bejegyzéshez kötött. A bejegyzésre irányuló kérelemhez szükség van a képzettségedet igazoló oklevélre. Azt, hogy a magyar szakmunkás bizonyítványt elfogadják-e, megkérdezheted közvetlenül az illetékes HWK-nál. Egyébként pedig a szokásos bejelentkezési kötelezettségeid vannak: adóhatóság (Fragebogen zur steuerlichen Erfassung), Gewerbeanmeldung (iparüzés bejelentése), Berufsgenossenschaft.
Valamint keress egy jó könyvelöt:)
Üdv.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Giovanni8, zsembes

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!