Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 19 órája #16995 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ma mondtuk le a családit, a lemodó nyilatkozatban azt is kérdezték, hogy hová költözünk.
Nekünk azt mondták, hogy majd a magyar címünkre megküldik a hivatalos értesítést arról, hogy már nem kapjuk a családit. Ezt a hivatalos papírt kell majd németországba beadni, és magyarországon ezzel a dologgal nem foglalkoznak tovább. szó sem volt arról, hogy a német-magyar hivatal felvenné egymással a kapcsolatot.
Itt az oldalon teljessen más tapasztalatokat olvasok, mint amit mi a MÁK-nál hallottunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #17225 Írta: regina65
regina65 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok,engem az érdekelne,hogy a férjem 2011.08.01-től dolgozik kint, én Szeptember óta vagyok lakoskéntként bejelentve Németországban, kislányom 15-éves és itthon maradt befejezni a talnulmányait,én csak 4-órában dolgozom majd 2012 április 9.-től kint.Nem a férjem gyermeke a kis lányom,én kapom a családi potlékot itthon.Igényelhetem e vissza menöleg a csp- különbezetét ? Eggyáltalán jár e vissza menőlegesen igy, hogy nem volt munka helyem?Jár e ha csak félálásban fogok dolgozni No.-ban?? Előre is köszönöm a válaszotokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #17871 Írta: Pannilein
Pannilein válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok, én is új vagyok itt, bár regy ideje olvasgatom a fórumokat :) .

A férjem villamosmérnök, nekem is műszaki diplomám van, mindketten jól beszélünk németül.
A kiköltözést jövő nyár elejére tervezzük, Kismanónk november közepén érkezik...kicsit utána néztem már, hogy mikor és milyen feltételekkel jár pl. a Kindergeld. Tiszta sor, hogy nem lehet 2 helyről igényelni. Ami jobban aggaszt, hogy a GYED-et is megvonják, leglább is többen írták itt a családi pótlékról szóló topicban, hogy így jártak. Végigböngésztem az egész topicot és szinte minden fellelhető tanácsadó oldalt ebben a kérdésben, de egyértelmű választ nem találtam.
Valahogy nem fér a fejembe, hogy hogy lehet az, hogy ha jogosult valaki GYED-re (6 éves folyamatos biztosítotti jogviszony, több mint 5 év munkaviszony, élő munkaviszony a GYED ideje alatt is valamint magyarországi állandó lakcím), akkor hogy vonhatják meg??? :sick:

Úgy tudom, ha be is jelentjük, hogy ideiglenesen külföldön tartózkodunk (lakcímkártya, saját lakás marad) az nem jelenti azt, hogy bármilyen állampolgári kötelességünk illetve jogunk megszűnne.
Ha pl. én nyilatkozom arról, hogy Németországban nem igénylek sem Kindergeldet sem Elterngeldet -mert nem dolgoztam ott, usw - akkor az használ valamit?

Elsunnyogni a ki- és átjelentkezést nem akarnánk, de ha másképp nem megy....

Több helyen láttam, hogy kismamák kint is kapták a GYED-et, sőt egy mnkajogi szakember csak annyit tanácsolt a Franciaországba készülő kismaminak, hogy kérje bankszámlára az GYED-et és gut ist...

Van valaki hasonló cipőben? Mik a tapasztalataitok GYED ügyben? El lehet intézni korrekt úton, hogy ne vonják meg, természetesen, úgy, hogy csak M.O.ról igénylünk bármit is?
Van köztetek olyan, aki kint is kapja a GYED-t?

Nagyon megköszönöm, ha segítetek!

Szép napot :) !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17875 Írta: Babeszanyu
Babeszanyu válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Engem is a Bartók Béla útra irányítottak..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17876 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia

mi január óta vagyunk kint, még decemberben lemondtam a családit, a GYED-et továbbra is kapjuk. Most igényeltem a Kindergeld-et januártól visszamenőleg, a kitöltés közben csak a családi pótlékot tüntettem fel mint múltbéli juttatást. GYED-ről nem írtam (mivel azt a feleségem kapja, nem a gyerekek), szerintem sincs a kettőnek köze egymáshoz. Én mondjuk kijelentkeztem otthonról januártól, a feleségem nem. Meglátjuk és megírom hogy mi lett a GYED-del ha van fejlemény.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17877 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia AIRLAC!
Mi is hasonló szituban vagyunk.
Mi márc. 31-től lemondtuk és majd csak akkor igényeljük, ha mi is kinnt leszünk a férjemnél.
Az lenne a kérdésem, hogy miután lemondtátok kb. mennyi időr kaptátok meg a lakcímre a határozatot és határozatot még itthon lefordítattátok?
Előre is köszönöm a választ!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!