Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #15130 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Eva10 írta: Szia peteratde!
A Familienkasse magatol nem talalja ki, hogy valakinek csaladi potlekot kell adni.
Esetleg a gyereket ehhez be kellene jelenteni. Szerintem kell itteni lakcim is, de ebben nem vagyok biztos.
szia:
Eva

Természetesen a Familienkasse magatol nem talalja ki, hogy valakinek csaladi potlekot kell adni.
Meg kell igényelni, de még véletlenül sem kell , de nem is szabad falból bejelenteni.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15300 Írta: mariann79
mariann79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sziasztok! még uj vagyok segitsetek légyszives!kérlek:)
németországba szeretnénk költözni ,a párom már kint dolgozik 4 éve de már mi is kimennénk
3 gyerekkel.merre tovább?mit tegyek?családipotlék?mit intézzek?
elöre is köszi a válaszokat és a segitséget!!!!!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15303 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

mariann79 írta: sziasztok! még uj vagyok segitsetek légyszives!kérlek:)
németországba szeretnénk költözni ,a párom már kint dolgozik 4 éve de már mi is kimennénk
3 gyerekkel.merre tovább?mit tegyek?családipotlék?mit intézzek?
elöre is köszi a válaszokat és a segitséget!!!!!! :)


párom :woohoo:
férj,barát,ismerös,más férje ????
kint dolgozik :woohoo:
Normál munka, vállalkozó,AOK & co vagy privát etc.... ????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15323 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

peteratde írta: Meg kell igényelni, de még véletlenül sem kell , de nem is szabad falból bejelenteni.

Hogyan lehet egy saját gyereket falbol bejelenteni? Vagy van gyerek vagy nincs gyerek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15362 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Attila_BRD írta:

peteratde írta: Meg kell igényelni, de még véletlenül sem kell , de nem is szabad falból bejelenteni.

Hogyan lehet egy saját gyereket falbol bejelenteni? Vagy van gyerek vagy nincs gyerek.

Attila, most miért akarsz szívatni?

Miért te komolyan azt hiszed, hogy a kamu módon ide bejeletett, de valójában Mo-n élö gyereket

Tényleg nem lenne világos, hogy miről beszéltem?

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete - 12 éve 4 hete #15555 Írta: minea3
minea3 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Több kérdéssel is fordulnék hozzátok,hátha tudtok nekem segiteni.A férjem kint dolgozik augusztus óta Németországban.Én itthon vagyok a 7 éves és a 2 hónapos kislányaimmal.Juniusban szeretnénk kiköltözni a gyerekekkel.Tudnátok nekem abban felvilágositást adni,hogy ha már kint vagyunk,mennyi idön belül fogjuk megkapni a családi pótlékot,hogy az entergeld mennyi idöre jár,mert nem hiszem,hogy olyan könnyen el fogok tudni helyezkedni a pici lánytól.Ezt szeretném igénybe venni,mivel itthon le kell mondanom a gyedröl,családi pótlékról és itthon hitelt kell fizetni,viszont kint sem lesz könnyü 1 fizetésböl.Érdekelne az is,hogy hogyan tudjuk igénybe venni odakint a betegbiztositást a gyerekekre és magamra.ha már kint leszünk,akkor a férjem ugy tudom,hogy az adózásban az 1-es kategoriából 3-as kategoriába fog lépni.Azt meg tudnátok mondani,hogy annak mekkora az adókulcsa?Azért teszek fel ennyi kérdést,mert szeretném tisztán látni,hogy mire számitsunk,ha kimegyek a gyerekekkel.Jó lenne tudni,nagyjából,hogy anyagilag meg fogunk e tudni odakint élni.Kicsit félek töle,viszont nagyon nehezen birom már az egyedül létet a két kislányommal és szeretnénk a férjemmel mihamarabb újra eggyütt lenni!Köszi szépen elöre is a segitségeteket!
Üdv!Edit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!