Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #15028 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én sem a családi összegére várok, hanem arra, hogy történjen valami. Tisztába vagyok, hogy sok időt vesz igénybe, és ezzel nincs is baj, de az, hogy 2 hónap alatt, többszöri telefonálás a magyar félnek a végén azt eredményezte, hogy hiába töltöttem ki a megfelelő okmányt, kezdhetek mindent előre, mert félre tájékoztatnak, ráadásul badarságokat beszélnek, mert marhára nincsenek tisztába azzal, hogy ki milyen helyzetben van. (Munkahely-tartomány-és egyebek) Ha valakinek van egy gyermeke, lényegtelen, hogy hol él, a gyermeknek jár a családi pótlék, de az, hogy ez jövedelem függő, ha nem a saját hazádban kérvényezed, nonszensz!
Mikor elhagytuk Magyarországot, gondolom mások is hasonlóak miatt tették: kevés fizetés, megélhetési problémák, stb.! Dolgozni megyünk más országokba, nem kuncsorogni, hogy hátha megsajnálnak és segítenek rajtunk! Ahhoz pedig külön bátorság kell, hogy ezt gyermekeinkkel tesszük. Tehát, nem civakodni kellene, és kioktatni egymást, hanem kicsit összetartani, és segíteni a másikat! De látom erre kevés magyar ember képes!
Én a családi pótlékból fedezném a gyermekem óvodáztatását, és igen is szükség van rá, mert 3 éves és nekem esélyem sincs elhelyezkedni a Német óvoda rendszer miatt! Otthon is jól jött ez a segítség, ami éppen semmire nem volt elég, de jól jött! Úgy gondolom, hogy azért mert gyermekünk van nem fogok az állam nyakára járni, mert eddig sem tettem, de ami jár a GYERMEKEMNEK! azt igen is igényelni fogom, nem magamnak NEKI! És remélem ezért nem köveznek meg Németországba sem! Ne vegye senki magára, de le kellet írnom !
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15035 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ezért nem értem mit vacakolnak sokan magyar hatóságokkal. A világon semmilyen hatóságnak nincs göze sem, hogy mi van a határon tul, de sokszor arrol sem hogy helyben mi ujság.
Ha valaki kiköltözik akkor édemes mindig a legrövidebb utat választani. Itt bejelenteni ott kijelenteni. Akkor is ha a gyerek otthon marad vagy Alaszkába utazik.
A Kindergeld az eltartónak lesz kifizetve, az meg itt van , basta!
Aki hülyén kérdez hülye választ kap. Pl. "de mi van ha a gyerek a nagyinál marad"? Máris lett ok rá hogy a bürokrata egy büntetökör futását ajánlja. Egyébként semmi köze hozzá. A gyerek itt él, csak per pillanat másutt van, üdül, tanul,virul. Pont.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15038 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha a gyermek otthon marad, apuka meg kint hivatalosan dolgozik a csaladi potlek kulonbozet is szoba johet (legalabb is ismerosnel igy van, ott anyuka van a gyermekkel Magyarországon), szoval a kerdes nem olyan hulye am, mert nagyszulo is kaphatja Magyarországon csp-t, akkor viszont kerdes hogy jogosult lesz a csp kulonbozetre Németországban az apuka. Németországban a 3-dik gyermek utan nem biztos hogy jogosult a csp-re mivel a gyermek nem el kint vele (foleg ha iskola latogatasi igazolast is kernenek rola esetleg), Magyarországon viszont a szulok nem jogosultak mivel nem ott elnek, szoval "szituacio" kicsit osszetett...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15039 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

magyaranyuka írta: Ha a gyermek otthon marad, apuka meg kint hivatalosan dolgozik a csaladi potlek kulonbozet is szoba johet (legalabb is ismerosnel igy van, ott anyuka van a gyermekkel Magyarországon), szoval a kerdes nem olyan hulye am, mert nagyszulo is kaphatja Magyarországon csp-t, akkor viszont kerdes hogy jogosult lesz a csp kulonbozetre Németországban az apuka. Németországban a 3-dik gyermek utan nem biztos hogy jogosult a csp-re mivel a gyermek nem el kint vele (foleg ha iskola latogatasi igazolast is kernenek rola esetleg), Magyarországon viszont a szulok nem jogosultak mivel nem ott elnek, szoval "szituacio" kicsit osszetett...

Fenéket. Ez a bajotok magyarok. Sose tudtok A-t bagy B-t mondani, mindig ide-oda lamentálni kell.
A gyerek ott van ahol a család kenyérkeresöje, legfeljebb másutt tartozkodik.
Ha a kölyköt angol elit kollégiumba küldöd akkor ott kéred a csp felét? Marhaság,
A sok lamentálásba meg bele tud kötni mindkét ország hivatala. Mindkettö abban érdekelt hogy ne fizessen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15042 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Latom tenlyeg nem erted a lenyeget, es a dolog osszetettseget- nem baj -aki erintett benne az igen...es az a lenyeg...(csaladi potlek kulonbozetet (nem csp fele) hivatalosan fizetik )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15046 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Liv bekuldte:
"Ha valakinek van egy gyermeke, lényegtelen, hogy hol él, a gyermeknek jár a családi pótlék, de az, hogy ez jövedelem függő, ha nem a saját hazádban kérvényezed, nonszensz! "

Azert en nem vagyok meggyozodve arrol, hogy barmelyik orszagba a vilagon megkapnam a csp-t ha mondjuk nem vagyok az adott orszag allampolgara.
Sajnos en is azt tapasztaltam hogy otthon finoman szolva sem "nem allnak a helyzet magaslatan" de ahol en most elek (egy masik kulfoldi orszag) kb 1 ev az ugyintezesi ido (mivel leegyeztetnek egymassal, igen csak ulnek "otthon" a dolgon, meg "amugy" is)
Amikor az ember bele vag a "nagy kalandba" ugy "keszuljon", kalkulaljon hogy ne szamitson az elejen ilyen "bevetei forrasokra", megkapja majd amikor megkapja.

Szoval kitartas, elvezd hogy mar nem otthon elsz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!