Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14918 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ezért kértem ezt a törvényt mert szerintem a visszamenőlegességet illetően mást gondol a hivatal, ez egyértelmű. Tuti nem ők értelmezték félre a jogszabályt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14919 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: Persze, hiatalosan a lakcímbejelentő papirunkon is ez a dátum szerepel. :(
Ők azzal indokolják,hogy egy helyen vehetem fel a kindergeldet (családit).
Ezzel szerintem mindenki tisztában van,de azzal is,hogy a különbözethez jogunk,jogom van.

Nincs jogod. Ahol vagy ott kapsz. Egyáltalán szép hogy nem némnet állampolgárként is kapsz , de csak ha itt tartozkodsz. Ha MO-on vagy és ott kapod akkor nem jöhetsz ki félévente a különbséget behajtani. Szép is lenne. Milyen alapon?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14922 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát én csak azt tudom,mint ahogy ha visszanézitek,kiderül,hogy akik megkapták,azoknak ezzel a törvénnyel indokolták,azt hogy jár nekik.Meg ha nem járna visszamenőleg miért kapják meg mások?Miben különbözik meg egyikünk a másikunktól?Nekem azt mondta ez az ismerősöm,akit említettem,hogy jár,és azóta utána is érdeklődött ő is hivatalokban,és neki is azt mondták,ez jár nekem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14923 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én biztos vagyok benne, hogy félre értelmezésről van szó. Jogosultság van valóban, na de igényelni is kell! A dolog pedig onnantól él, azelőtt nincs is ügy! A visszamenőlegest úgy kell értelmezni, hogy a (jogos) igénylés és a folyósítás megkezdésének időpontja között.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14926 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Mi már több mint egy éve itt,németországban élünk.Viszont a lakcímbejelentőn az április 1 szerepel,mivel előtte nem önálló,saját albérletben voltunk.Azért kezdtem el intézni az ittenit,mert itt élünk,ezért itt jár már,és nem magyarországon.De mivel novemberben lett lemondva,ezért az április-november közötti időszakra a különbözetet jár nekünk.Ezt itt,a familienkasséban is közölték elem,mielőtt én erre rá is kérdezhettem volna.Amióta elkezdtem intézni,most a második ügyintézőm van.Ez utasított el.Az első,aki volt,ő mondta,hogy ez jár nekem,mondta is,hogy mi alapján,több indokot is mondott,de azokat a törvénycikkelyeket nem jegyeztem meg,elnézéseteket kérem érte. :sick: Tehát,én rendszeresen nyomon követem a fórumot,ezt a topicot,és ha visszaolvastok,ti is fogtok találni olyan hozzászólásokat,amiben leírják,hogy ilyen esetben igenis,megkapták a különbözetet,és ezzel a törvénnyel indokolták.Vagyis nem akarok olyan dolgot,ami egyépként nem jár.Amit mellesleg olyan országban kérek,ahol élek,és arra az időszakra amikor itt,és nem magyarországon éltem.Nem utazgatok egyik helyről a másikra,és nem kérem félévente a különbözetet,hol az egyik hol a másik helyen.Remélem ezzel sikerült megnyugtatnom a kedélyeket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14929 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szó nincs itt kedélyekről. A helyzet az, hogy továbbra sem látható, hogy a visszamenőlegességnek ez a formája törvényben látható lenne. Sőt, visszaolvastam a topikban és azokból a hozzászólásokból sem derül ki egyértelműen akik visszamenőlegesen megkapták, hogy a bejelentkezés vagy az igénylés időpontjáig kapták meg visszamenőlegesen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!