Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #14274 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Liv.
Köszönöm válaszod,csak nekem az a problémám hogy Én meg a gyerekek itthon maradunk Magyarországon,és így is megszűnik a Magyarországi biztosításunk?
Akkor kint Németországba kell nekem meg a gyerekeknek is elintézni a TB?
Meg itthon Magyarországon,csak úgy lesz biztosításunk ha Németországban kikérjük az EU-s kártyát?
Az nagyon jó lesz akkor!
Ha valaki még tud ez ügyben segíteni,kérem segítsen!
Köszi előre is!
Üdv:Brigi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14310 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia vatbrigi.
Én pont most intéztem a családom, és a saját biztosításomat Magyarországon.
Ha a házastárs hivatalosan Német cégnél dolgozik, és a cég fizeti rendszeresen a biztosítást, akkor be kell menni az aktuális betegbiztosítóhoz (AOK, BKK......), és kell kérni egy E106-os nyomtatványt, amit a betegbiztosító elküld a magyar biztosítónak, és akkor a házastárson keresztül biztosítva lesz az egész család, feleség gyerekek is.
Így nem kell fizetni otthon ezt az 5700 Ft-ot havonta a TB-nek.
Szia.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vatbrigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14314 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

magyaranyuka: Köszönöm a választ, viszont sajnos nincs ügyfélkapus hozzáférésem, tehát mi a következő megoldás, mert személyesen nem tudom benyújtani. Esetleg meghatalmazással? Ha kitöltöm ezeket a papírokat, majd mellékelem az itt kapott AOK biztosítás lapot, akkor elpostázom Magyarba a szülőknek és ők meghatalmazással be tudják vinni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14316 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Resinka:
Tehát elég, ha ezt a nyomtatványt kitöltve, elpostázva küldjük az otthoni TB-nek, és nem kell hazamenni elintézni személyesen? Mert, ha ez így van, akkor ez nagyon jó lenne :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14317 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia
igen, ugyfel kapu nelkul is el tudod intezni.
Netrol nyomtads ki, toltsd ki, (nem kell hozza csatolni a kapott AOK lapot), add postara a szuloknek, es ok bevihetik, leadhatjak, nem kell hozza meghatalmazas sem. Postani uton kuldenek majd egy hatarozatot is rola, amit ajanlottan kuldenek, tehat nem veheti akarki at (lehet megadni levelezesi cimet is, es akkor oda fogjak kuldeni, pl add meg szuleid cimet).
Amikor leadjatok a papirt az OEP-nel, akkor erdemes "igazolast" kerni az atvetelrol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14320 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Felhívtam az OEP-et, és a következő dokumentumot elküldte a részemre:
A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.
És a következő címre:OEP Nyilvántartási Főosztály 1139 Budapest, Váci út 73/a kell elküldeni, mindkét félnek ki kell töltenie, és mellékelve az AOK igazolással, valamint a kereső fél munkaszerződését. Így nem kell hazautazni:):):):) Tehát ha otthon van biztosításotok, és Németbe munkaszerződéssel a család biztosítottá válik, akkor az otthoni biztosítást így kell lemondani.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!