Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #14185 Írta: sleepygti
sleepygti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Még egy apró adalék a járulékokhoz. Végeztem egy gyors számítást, mennyi támogatás jár egy gyerek után Magyarországon ill. Németországban. Magyarországon a 2 évig kapható kb 80.000 ft, valamint 18 évig kapható 12200 ft szerepel, Németországban kizárólag a 184 euróval számoltam szintén 18 évig. Persze nem teljes a számítás, hiszen Magyarországon az a bizonyos 80000 ft jövedelemfüggő (általában kevesebb), illetve nincs benne a Németországban kapható szülés utáni támogatások, valamint a jogosultságfüggően igényelhető Kinderzuschlag és Elterngeld, valamint hogy a családi pótlék jócskán kiterjeszthető a tanulmányok befejezéséig ill. 25 éves korig, így a különbségek még szembetűnőek lennének.

Szóval a mondhatni alap ami megfelelő jövedelem esetén Magyarországon egy gyerek után jár: kb 4.500.000 ft,

Németországban a minimum 39744 Euró, mostani árfolyamon kb 11.600.000 Ft


Tudom, hogy a két országban nem "ugyanannyiba kerül egy gyerek" , csak a tisztánlátás végett számolgattam...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14226 Írta: Vatbrigi
Vatbrigi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban,hogy Mi is hasonló cipőben járunk,Én itthon vagyok a gyerekkel, GYES-en vagyok,nekem is azt az infót adták hogy itthon teljesen megvonnak mindent,kint vagyunk jogosultak a családira,más meg nem jár!
Az lenne a kérdésem hogy a párodnak meg a gyereknek(gyerekeknek) itthon megvonták a társadalom biztosítását is?Mert Mi is a párom társadalom biztosítása alá tartozunk,neki meg Németországban van társadalom biztosítása!
Várom válaszod,vagy ha esetleg más is tud ebben az ügyben segíteni,nagyon megköszönném!
Üdv:Brigi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14259 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Vatbrigi: Nekem pont a biztosítással van most egy kis problémám. Mivel otthon voltunk mindketten biztosítva, és mikkor kijöttünk, még nem volt a páromnak munkahelye kint, ezért otthon még fizetni kellett mindkettőnknek. Viszont, most, hogy van munkahelye, általa mi is biztosítottá vállunk, és otthon le kell mondanunk 45 napon belül, viszont haza menni nem tudunk, tehát fogalmam nincs, hogyan tovább. Van valami nyomtatvány a Apeh oldalán, de nem lehet rajta kiigazodni, és elméletileg az itt kapott AOK biztosító igazolása is elég, de csak ha bevisszük személyesen a Tb-be. Jó fejek: oda vissza 160 ezer kocsival:)

Más: Családi pótlék ügyben ismét kérdeztem a MÁK, és azt mondták töltsem ki a E401-es nyomtatványt, majd egy másik lapon jelezzem, hogy az 5.ponthoz: nem tudom hova tartozunk hivatalból, valamit a párom munkahelyét címét. Hiába adtam be a papírokat Decemberben a Familienkassa-nál, nem kaptak még semmit arról, hogy én kint igényeltem volna. Kérdeztem, hogy ezt miért nem mondták, mikor lemondtam otthon, a hölgy szabadkozott, hogy ez a nemzetközi irodához tartozik és nincsenek tisztában a MÁK ügyintézői sok esetben. Kérdem én , akkor minek ülnek ott? Lényegében eddig nem csináltam semmit, hiába mondtam le, és hiába kaptam róla igazolást, hogy januártól nem kapom , és hibába indítottam el Németben az igénylést, és hiába küldtem be a pótlást az lemondás igazolásával, a Német oldal nem fogja elfogadni .:( E401 nyomtatványon beírtam géppel az adatokat, remélem így is megfelel, majd kinyomtatom, és feladom postán. És majd 2 hét múlva rájuk csörgök a magyar oldalon, hogy megkapták-e? Majd, ha igen akkor elindítom újra a német oldalon a kérelmet, vagy már nem tudom:) Szerintetek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14263 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

HA van ügyfélkapus azonosítód akkor így (ha nincs az szívás mert akkor okmányirodában kell igényelni MO-on).

Ha megkaptad az adott országban a biztosítási jogviszonyt, akkor 15 napon belül be kell ezt jelentened az OEP-nél. Ezt megteheted ügyfélkapun keresztül, itt a link az e-nyomtatványhoz:
"Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban biztosított személy"
www.oep.hu/portal/ page?_pageid=34%2C26645934&_dad =portal&_schema=PORTAL&tmodule =1

Előtte a nyomtatványkitöltő programot telepíteni kell (Javás cucc):
nav.gov.hu/ magyar_oldalak/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvany_apeh/keretprogramok/abevjava_install.html

Ha kitöltötted és van ügyfélkapus azonosítód akkor egyből be is küldheted online.

Valamint, NAV (APEH)-nél idén a 12T1011-es nyomtatványt is ki kell tölteni:

"Adat- és változásbejelentő lap az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére kötelezettek részére (bejelentkezés, kijelentkezés)"
www.nav.gov.hu/magyar_oldalak/letoltesek...dositok/12t1011.html

Szintén az előbb említett nyomtatványkitöltővel megtehető.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14265 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Bocs,
OEP link: goo.gl/OLmoK
Apeh link: goo.gl/q1CGk

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #14269 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Fent emlitett bejelento lapot barki leadhatja a OEP-nel. (Nyomtasd ki, tölts ki, add postara)
Nem kerik a biztosito igazolasat, magat a kotvenyt, csak a kitolteshez kellenek a benne levo adatok.
Kapsz majd egy "hatarozatot" rola ajanlottan, (nem veheti majd barki at) , lehet levelezesi cimet megadni.
Mikor leadod az OEP-nel kert egy "igazolast" az atvetelrol.
TAJ szamod megmarad, csak inaktiv statuszba kerul.
(Legalabb is nalunk igy volt)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!