Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14911 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia,

Novemberig kaptam Magyarországon,viszont április 1-től vagyunk itt kinn.Tudom,hogy nem jár arra az időszakra a teljes összeg,viszont a különbözetre jogosult vagyok.
Ezt több helyen is olvastam,sőt a törvénycikkelyt is ami alapján.
Ezért nem is értem,miért csinálják ezt.Hisz ha mások tudják,hogy ez alapján ki kell fizetniük,akkor akik ott ülnek benn,ők miért nem?Vagyis köztük is van aki tudja,de ezekszerint nem mindenki.. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14912 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: viszont április 1-től vagyunk itt kinn.

Be is jelentettétek ezt április elsején?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14913 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Még valami. Hol is az a "törvénycikkely" ami a különbözetet visszamenőlegesen előírja?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14914 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Persze, hiatalosan a lakcímbejelentő papirunkon is ez a dátum szerepel. :(
Ők azzal indokolják,hogy egy helyen vehetem fel a kindergeldet (családit).
Ezzel szerintem mindenki tisztában van,de azzal is,hogy a különbözethez jogunk,jogom van.
Erről ugye törvény is van,hogy ez jár ilyen esetekben.Sőt, ezzel sok német is tisztában van,hisz mikor meséltem az egyik ismerősömnek,be sem fejeztem,már mondta,hogy náluk van egy törvény,ami alapján márpedig ez jár..Csak azért vagyok mérges,mert már október óta intézem,és idáig nem volt probléma azzal,hogy visszamenőleg kérem,sőt,még mielőtt megirták nekem ezt a levelet,amiben elutasitják a visszamenőleges pénz kifizetését(én nem a teljeset kértem,hanem a különbözetet!!!) előtte való nap,és felhívtam őket,mert sokáig volt "csend" .Ekkor azt mondták,minden rendben,nemsokára kapom a levelet is erről..hát ez be is jött,csak az nem,hogy minden rendben.. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14916 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Art. 84 Verordnung (EG) 883/2004 i. V. m. Art. 72-74 Durchführungsverordnung (EG) 987/ 2009 als erfüllt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14917 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gergoo írta: Még valami. Hol is az a "törvénycikkely" ami a különbözetet visszamenőlegesen előírja?


Rechtliche Grundlagen für das Kindergeld 2012Zwei unterschiedliche Gesetze bilden die Rechtsgrundlage für den Anspruch auf Kindergeld: Steuerpflichtige Personen haben Kindergeldanspruch nach dem Einkommensteuergesetz. Dagegen haben nicht steuerpflichtige Personen einen Anspruch auf Kindergeld nach dem Bundeskindergeldgesetz.

Kindergeld im Ausland beziehen
Deutsche Staatsbürger, die ihren Wohnsitz oder ihren gewöhnlichen Aufenthalt entweder in Deutschland haben oder aber im Ausland leben, während sie in Deutschland unbeschränkt einkommensteuerpflichtig sind, können problemlos einen Antrag auf Kindergeld stellen. Ausländer wiederum, die in Deutschland leben, können dies ebenfalls dann tun, wenn sie eine unbefristete Aufenthaltserlaubnis besitzen.

Semmiféle jogosultság ilyen formában nincsen.
Attol a perctöl jár kindergeld amikortol JOGOSAN kérvényezték.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!