Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14932 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: Mi már több mint egy éve itt,németországban élünk.Viszont a lakcímbejelentőn az április 1 szerepel,mivel előtte nem önálló,saját albérletben voltunk..

Erre a német szakkifejezés sajnos a "selten dämlich".
Elöször is bejelentkezési kötelezettséged van, mindegy milyen jogon laksz. A turistáknak elintézi a szobakiadó hotel/panzio.
Aki nem jelentkezik be lakosnak az nincs itt.
Erösködhetsz hogy itt voltál korábban, akkor legfeljebb bebizonyitod, hogy törvényt sértettél.

Ha az ügyintézö nem akarja hallani, hogy mit mondassz akkor a TE JAVADRA süket:

Vielfach unbekannt ist, dass das Bayerische Meldegesetz auch für Besucher aus dem Ausland gilt. Die Verpflichtung zur Anmeldung tritt für Deutsche und Ausländer immer dann ein, wenn eine neue Wohnung bezogen wird. Dies gilt auch, wenn sie innerhalb derselben Gemeinde umziehen. Für Ausländer (auch aus Staaten der Europäischen Union) heißt das zusätzlich, dass sie sich anmelden müssen, wenn sie länger als eine Woche irgendwo zu Gast sind. (Beispiel: Besuch aus einer Partnerstadt; Bürger mit ausländischer Herkunft bekommen besuch aus der früheren Heimat usw.)

Die Anmeldung muss innerhalb einer Woche bei der für die neue Wohnung zuständigen Meldebehörde erfolgen. Eine Abmeldung der aufgegebenen Wohnung ist bei Umzügen innerhalb des Bundesgebietes nicht mehr erforderlich. Die Pflicht zur Abmeldung bleibt allerdings, wenn keine neue Wohnung im Inland bezogen wird. Das heißt, wer mehrere Wohnungen hat und eine Wohnung aufgibt oder wer ins Ausland fortzieht, muss sich weiterhin innerhalb einer Woche bei der Meldebehörde abmelden.

Aufgrund der aktuellen Sicherheitslage weisen die Landratsämter darauf hin, dass sich Besucher aus dem Ausland, die länger als eine Woche bleiben wollen, bei der Wohnsitzgemeinde anmelden und bei Beendigung des Besuchs wieder abmelden müssen. Dies trifft auch dann zu, wenn sie privat oder bei Verwandten wohnen. Eine Ausnahme gilt nur, wenn sie im Hotel oder einer Pension nicht länger als zwei Monate wohnen. Hier genügt es, am Tag der Ankunft einen von der Beherbergungsstätte bereitzuhaltenden besonderen Meldeschein auszufüllen.

Wer seine Meldepflicht nicht rechtzeitig erfüllt, handelt ordnungswidrig. Jeder angezeigte Verstoß muss vom von den Landratsämtern als zuständige Behörde verfolgt werden. In der Regel wird ein Bußgeldbescheid erlassen und ein Bußgeld mit Gebühren und Auslagen ab 80 Euro festgesetzt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14933 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Attila! Nem a bejelentéssel van a probléma, hanem a visszamenőlegesség értelmezésével!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14935 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gergoo írta: Attila! Nem a bejelentéssel van a probléma, hanem a visszamenőlegesség értelmezésével!

Na de ezaz. Aki nem volt bejelentve annak nincsen visszamenölegese sem. Az óra csak elöre forog.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14936 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Éppen ezt mondom: be voltak jelentve! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14938 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Tudom,ezzel én is tisztában vagyok.De szerintem kissé félreértettél.Én nem foglalkozom azzal az időszakkal,ami április1 előtt volt,hisz az kit érdekel.Ezt csak megemlítettem.De ahogy eddig is irtam már,de azért mégegyszer elmondom,az április-november közötti különbözetet szeretném megkapni,mint ahogy Runny is,és még egy páran,ha visszaolvasol.Ő megkapta annak ellenére,hogy a családja otthon él,csak ő van itt kinn.Mi,a gyerek és a férjem is,hivatalosan április 1 óta itt,németországban élünk.Azóta járna nekünk az itteni kindergeld.De mivel a magyar oldal novemberig folyósította,ezért az április(HIVATALOS BEJELENTKEZÉS DÁTUMA ITT NÉMETORSZÁGBAN) november (MAGYAR CSALÁDI MEGSZÜNTETÉSE) közötti időre a különbözet jár.Ezt szertném megkapni.Remélem most már sikerült megérteni a helyzetet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14939 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gergoo írta: Éppen ezt mondom: be voltak jelentve! :laugh:


Klar: "Viszont a lakcímbejelentőn az április 1 szerepel,"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!