Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14972 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én visszamenőleg,áprilistól kértem,és onnantól szeretném megkapni a különbözetet,(április-november közötti időre)
Apr. Mai. Jun. Jul. Aug. Sept. Okt. Nov. testvérek között is 8 honap.
Ha addig nem kérted miért adjanak utólag? A juttatás nem jár alanyilag csak kérvényre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14978 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Cintamani,

Nem mondtam le otthon,mert nekem azt mondták anno mikor erről akkoriban érdeklődtem,hogy majd a német hivatal keresi meg a magyar felet,és akkor fogják hivatalból megszüntetni,és nem nekem kell ezzel őket megkeresni.Én mint laikus,elhittem,amit mondtak nekem,az állitalos hozzáértők.Én itt,németországban,a bejelentkezési időpontunktól kértem az itteni családit(kindergeldet).
Nem,sajnos ezt rosszul értelmezted,mert én azt irtam,hogy egy éve lakunk itt,de csak április 1-től vagyunk saját albérletben.A különbözet pedig azért hiányzik most,mert már,amióta kértem,hiányzik :S amúgy meg,legalábbis nálunk,sokat számit a 12200ft és a 184€ közötti külömbség. :( Irigylem is azokat akiknél nem igy van.. :S Amióta elkezdtem intézni az itteni kindergeldet,mindenki (ügyintéző is) azt mondta,onnantól jár nekem,tehát ezért mertem arra számitani,és nem pedig az eddig jó volt,most meg hoppá mégse című dolog áll fenn. :D Inkább szerintem az a probléma,és azért tart itt igy,sok ember,mert mindkét országban annyira értenek a dolgukhoz,a munkályukhoz az ott ülő emberkék,tisztelet a kivételnek,hogy semennyire..ahány ügyintéző annyi válasz,és annyi féle gondolkodásmód..De mit is várunk,ha az itteniek azt nem tudják,hogy magyarország EU-s tag.. :O nemhiába van rengeteg félreértés,és hosszú ügyintézés.. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14980 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Azért nem veszett fejsze nyele. Az éves adóbevallásban megprobálhatsz még valamit kihozni. A Kindergeld és Kinderfreibetrag ugyanis egy érmének két oldala. Vagy ezt kapod vagy azt. Ha a finanzamt nek kotnyeleskedik, kapsz vissza pénzt.
Ott van esélyed mert a nyomtatványok egyszerübbek, sokmindent nem vizsgálnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14982 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

majd a német hivatal keresi meg a magyar felet,és akkor fogják hivatalból megszüntetni

A télapót is várod?
Ezen buktak a volt keletnémetek is. Azt hitték valaki valamit "hivatalbol" csinál.
Marhaság!
A második legfontosabb német szó az "Antrag". (az elsö "Feierabend")
Mindent csak Antragra kezdenek el bütykölni, kivéve ha a TE pénzedet akarják elvenni vagy az Ö pénzüket nem kiadni.
Minden hivatalban elso kérdés: "wo stellt man die Anträge für ein Antragsformular"?
Itt igazi kapitalizmus van, ami azt jelenti, hogy mindenki mindent maga intéz. Ha nem jön idöben válasz akkor utánajár. Normál telefonon, ami persze a nyelvben nem tul fiteket hátrányos helyzetbe hozza, de azt hiszem ezt igy is tervezték.

Léneg az hogy ez a kapu neked bezárult. Probáld meg a Lohnsteuerjahresausgleich utján behozni a többit.

.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15003 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nem a télapóra vártam,csak miután kismilliószor felhívtam az otthoni "illetékeseket", és azok ezt mondták,hogy ez igy működik (sőt,fel voltak szinte háborodva,és még én éresztem magam kellemetlenül,mert mertem érdeklődni :sick: )gondoltam,hogy csak tudják a munkájukat,hisz ők ülnek ott,és nem én.Hát tévedtem.Ezek a hónapok megtanítottak arra,hogy nem szabad hinni azoknak akik elméletben hozzáértők..mert gyakorlatban nagyon nem azok. :angry:
Ez van.De gondolom,nem csak én jártam így..dehát ebből tanul az ember. :S

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15005 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: Nem a télapóra vártam,csak miután kismilliószor felhívtam az otthoni "illetékeseket", és azok ezt mondták,hogy ez igy működik (sőt,fel voltak szinte háborodva,és még én éresztem magam kellemetlenül,mert mertem érdeklődni :sick: )gondoltam,hogy csak tudják a munkájukat,hisz ők ülnek ott,és nem én.Hát tévedtem.Ezek a hónapok megtanítottak arra,hogy nem szabad hinni azoknak akik elméletben hozzáértők..mert gyakorlatban nagyon nem azok. :angry:
Ez van.De gondolom,nem csak én jártam így..dehát ebből tanul az ember. :S


AHA.
kismilliószor felhívtam az otthoni "illetékeseket", és azok ezt mondták,hogy ez igy működik

Itt a hiba. vörösen

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!