Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #15051 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

magyaranyuka írta: Latom tenlyeg nem erted a lenyeget, es a dolog osszetettseget- nem baj -aki erintett benne az igen...es az a lenyeg...(csaladi potlek kulonbozetet (nem csp fele) hivatalosan fizetik )

Stimmel, sose volt érzékem komplikálni olyan dolgokat amiket egyszerüen le lehet rendezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15057 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Attila_BRD írta: Ha valaki kiköltözik akkor édemes mindig a legrövidebb utat választani. Itt bejelenteni ott kijelenteni. Akkor is ha a gyerek otthon marad vagy Alaszkába utazik.


Miért te komolyan azt hiszed, hogy a kamu módon ide bejeletett, de valójában Mo-n élö gyereket sehol senki nem keresi??? Se az iskola, se a szociális munkás, se a védönö? A teljes német csp odaítéléséhez természetesen iskolalátogatási igazolást is kérnek. Melyik német iskola ad ki neked ilyet, ha gyereket soha nem látták? Itt az ötleted azonnal elbukik. Arra meg még gondolni is rossz, hogy hogyan alakul a valójában Magyaroszágon élö, de onnan kijelentett gyerek orvosi ellátása…

Szóval az ötletelés helyett jobb, ha visszatérünk a realitásokhoz. A különbözeti csp elitézése a fórumtársak tapasztalatai szerint nehéz, de még mindig jobb ez, mint a gyerek lakhelyével sakkozni, ami azért olyan veszélyeket is rejteget, amit az a néhány száz euró német csp nem kompenzál!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: magyaranyuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15069 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Szoval: egyik ismerösöm gyereke Magyarorszagon jar iskolaban, de ide van bejelentve, mert az apja itt el, lakik es dolgozik.
Csaladi potlekot termeszetesen kap a gyerekre - aki 20 eves mar. Rendszeresen kerik az iskolalatogatasit.
Ismerem annyira, hogy tudom, igazat mond!
Tehat a gyereket be kell ide jelenteni, es onnantol minden OK.
Es: ha a gyerek elmegy mondjuk masik orszagba egyetemre, akkor is jar a csaladi potlek. Mennyiben mas egy magyar iskola?
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15071 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Igen, Èva, ebben igazad van, a nagykorú lányommal mi is hasonló helyzetben vagyunk.

Èn csak azt az ötletet tartom túl furfangosnak, miszerint valaki a kiskorú, iskolaköteles gyerekeit jelentené át fiktív módon Magyarországról Németországba, csak azért, hogy a csp elintézése egyszerüsödjön. :huh:

Az én kérdésem: hogy kap rendszeres orvosi ellátást és hogy jár mondjuk Magyaroszágon iskolába az a kiskorú, iskolaköteles gyerek, akinek nincs magyar lakcíme?? Ugyanakkor ha bejelentették kamu módon német lakcímre, akkor hogy lehetséges az, hogy itt a gyereket senki nem keresi??? Nálunk a német lakcímbejelentés másnapján jött a levél, hogy hová kell a gyerekeknek járniuk majd…. Azt is kerek-perec megírták, hogy milyen büntetésre számíthatok, ha nem engedelmeskedem. Egyszerüen nem tudtam volna eldugni öket a német iskola elöl! (Mondjuk, eszem ágában sem volt…)

Szóval szerintem a német lakcímre fiktív módon bejelentett, de igazából Magyarországon élö kiskorú gyerek ötlete nagyon vad…
Ès föleg: mindezt csak azért, hogy a nehezen intézhetö különbözeti csp helyett teljes német csp-t kapjak?? :ohmy:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: magyaranyuka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #15080 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Julianna!
Kicsi gyereknel en sem tartom jo ötletnek. De ez is a tipikus magyar mentalitas, hol lehetne csalni....
Mert miert nem lehet itt jaratni a gyereket iskolaba, ha mar a szülöje itt lakik Nemetorszagban?
Es bizony, ha kicsi meg, akkor itt iskolaköteles lesz, amint bejelentik.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #15086 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Bocs, de nem értem ezt az egész eszmefuttatást. Milrt kéne ahhoz itt bejelenteni, hogy kapjon családi pótlékot? Mint ahogyan már írtam, én itt dolgozom, a lányom otthon tanul. Két hete megítéslték a családi pótlékot, a visszamenőlegest mát meg is kaptam. Mivel otthon már nem járt, ezért a teljeset.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!