Családi pótlék Németországban

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15559 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Bella
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15578 Írta: Bella
Bella válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

nemzetközi kapcsolatok referens
Magyar Államkincstár
Budapesti-és Pest Megyei Igazgatóság
Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya
1139 Budapest, Váci út 71., Postacím: 1388 Budapest, Pf. 74.


A nemzetközi Kapcsolatok Osztályához annyit írnék ide, hogy én nem a Váci útra küldtem a nyomtatványokat, hanem a következő címre -és ott is történt a feldolgozás- :
Magyar Államkincstár Budapesti és Pest Megyei Igazgatósága (Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya, cím: 1115 Budapest, Bartók B. u. 120-122., e-mail:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
A Magyar Államkincstár oldalán is ez a cím található ,talán többeknek segít kezdésnek, mert magyarul van:

Üdv: B.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16585 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! :)
Elolvastam a topikok, de nem teljessen világos, hogy lehet-e így intézni a családi pótlékot!

A férjem jövőhónap 10.-én kezd kinn dolgozni. Itthon a családipótlék folyósítását megakarjuk szüntetni 9.-ével (már ebben a hónapban bejelentjük) és a férjem németországban akarja megigényelni, megtehetjük, hogy nem a külömbözetet kérjük, hanem elsőperctől a teljes összeget. A gyerekekkel csak akkor költözünk, ha vége a sulinak.
A gyest kaphatom attól, hogy családid lemondjuk (csak addig még itthon vagyunk) ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16693 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia

(szerintem)

az elképzelésed elvileg helyes, bár nekem úgy tűnik ha nincsenek a gyerekek még Németországban akkor több adminisztrációt igényel (lévén hogy akkor igazolni kell hogy otthon nem kapnak már). Nálunk nagyon hasonló a helyzet, én úgy döntöttem hogy majd áprilisban (amikor megérkezik a család és lesz bejelentett címük itt) megigénylem a Kindergeldet, visszamenőleg januárig (én is lemondtam december 31-el).

Gyes-t nem tudom, de szerintem igen, amíg be vagy otthon jelentve a TB-hez addig szerintem gyes-gyed jár.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16701 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ezekszerint úgy is csinálhatjuk, hogy most itthon lemondjuk és kinn júniusban visszamenőleg megiényeljük áprilistól a teljes összeget?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16705 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nem tudom hány hónapra visszamenőleg lehet igényelni, szerintem reálisan 3-6 hónap lehet de talán segítenek mások is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!