Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja #37157 Írta: aniris
Kijelentkezés Magyarországról téma létrehozva aniris által

Azt szeretném még megtudni, a MÁK-on és TB-n kívül még hol kell lejelentem, hogy külföldre költözünk?Illetve van-e vmi határidő a bejelentésre? Vagy mielőtt elhagyom az országot ezt meg kell tennem, mert kint azonnal megtörténik a bejelentés? Bocsánat, ha nagyon bugyuta kérdéseket teszek fel...Előre is köszönöm a segítséget.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37158 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Okmányirodában ki kell még jelentkezni a lakcímről.
A határidős kérdésed nem értem, azelőtt kell jelenteni mielőtt elindulsz.
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37159 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergoo írta: Okmányirodában ki kell még jelentkezni a lakcímről.
A határidős kérdésed nem értem, azelőtt kell jelenteni mielőtt elindulsz.


Bocs` Gergö de ez részletezd már, mert nem értem. Nekünk soha nem szünt meg semmink Mo.-on! Van tulajdonunk, állandó lakásunk, fizetjük a szemétdijat, a telekadót az internetet, a kábel TV-t, stb. Miért kellene valakinek otthonról kijelentkezni. Mi csak egyet csináltunk. KÖZÖLTÜK (s nem kértük) hogy vegyék tudomasul hogy X naptól nincs Mo.-on jövedelmünk és az adót és a járulékokta (!) külöföldön fizetjük. Közöltük és kész! Az iskolában is csak annyi volt, hogy BEJELENTETTÜK, hogy a két gyerek többet nem megy, mert külöföldön járnak iskolába! Ennyi!

Ui: söt a sorkötele fiamat is megkereste a KIEG irásban, s nekik is közöltük hogy No.-ban katona nem itthon igy ne keressék. Ebböl sem volt soha semmi baj s tudomásul vették annak ellenére (vagy éppen azért?) hogy kettös EU állampolgár.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37162 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Idei, max. múlt évi jogszabályváltozásnak köszönhetően 3 hónapot meghaladó külföldi tartózkodás esetén (kitelepülés esetén pláne) ki kell (kéne) jelentkezni, személyit leadni.
Ilyesmi amúgy külföldre telepedés esetén már 2004-ben is volt csak én bejelentettem, kaptam belőle egy példányt és maradt a személyi is.
Amúgy nem kell kérni, úgy ahogy írod! Ez kötelezettség.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37164 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergő, én csak annyit tettem, hogy bejelentettem a német címet, mint ideiglenes lakcímet. Az állandó maradt az otthoni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37166 Írta: Gergoo
Téma zárolva.