Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja #37206 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Amúgy találtam még egy részt az említett (és jelenleg hatályos) törvényben, :wait: tehát nem a spanyol, stb (feltehetőleg a sok okos információ kérőt megunva) egyedire írt konzuli információban (ahol előszeretettel és tök alaptanul használják a végleges letelepedést) ugyanis ilyen pontosítást nem használ a törvény! Na a lényeg: Tudja valaki mennyi idő után kap valaki letelepedett jogállást Németországban? Jó lenne kideríteni mert akkor a vita tárgya cca. 90%-ban több mint tárgytalan!
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37208 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergoo írta:

vbela64 írta: Örülök, és felnézek azokra az emberekre, akik úgy utaznak el és tudják pontosan, hogy hol telepednek le egy éltre.
Én már elég sokat költöztem, már nem merem soha azt mondani, hogy ez a végleges letelepedésem.

:wait: Szándék
Érted? Letelepedési szándék.
... de ha csak azt látom, hogy cuccol az egész család, ingatlant vesz kint, gyereket beiskoláztatják egyértelmű a szándék, nem?
Van akinek nyilván ha megfeszül sem mondhatja azt, hogy leakar települni .... Nagy ügy. Visszatelepül, bejelenti és visszakapja a személyijét. Nem értem miért kell ezt ilyen tragikusan megközelíteni!

Semmi baj.
Ha valaki kap 2-3 éves munkaszerződést (ösztöndíjat, tanári állást stb.) akkor az kimegy. Nem települ ki, de kint dolgozik. Nem jön haza akár 2-3 évig. mit csinál? Bejelenti, hogy kitelepül, mert több mint három hónapig nem megy haza? Aztán vagy kap másik állást, szerződést, vagy nem. Vagy férjhez megy, megnősül vagy nem. Akkor már lehet mondani, hogy kitelepült, ha ott alapít családot, de ha elválik és hazamegy?
Mi van, ha van magyar családja? Amikorra nem éri meg, hogy a társa külön éljen (nem keres annyit, megszűnik a munkahelye), akkor utána megy. Kitelepül? Nem. Két év múlva a magyar egyetemen folytatja a professzori állását esetleg dékán lesz, Persze ameddig kint vannak, addig a gyerekek német iskolába kell, hogy járjanak. Iskolakötelesek itt is ott is. Kitelepültek? Nem. Na ezek után mikor mondod, hogy adja le a magyar igazolványait?
Ha tényleg úgy látja valaki, és már tudja, és megvan az állampolgársága, akkor igen, adja le a másikat, jelentsen be mindent, de nekem ne mondja senki, hogy aki először ül a vonatra, és megy a maga orra vagy a párja után az ismeretlenbe, az már tudja a véglegest.
Ki tudja, hogy letelepedési szándék? Csak egy próba. Ha nem Németország, akkor Anglia, ha az sem Franciaország, stb. Ahol tetszik, ott maradok. De nem tudom előre. Még azt sem, hogy Budapesten, Győrben, Nyíregyházán akarok "letelepedni". Csak oda költözöm.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37210 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Ha tényleg úgy látja valaki, és már tudja, és megvan az állampolgársága, akkor igen, adja le a másikat, jelentsen be mindent, de nekem ne mondja senki, hogy aki először ül a vonatra, és megy a maga orra vagy a párja után az ismeretlenbe, az már tudja a véglegest.

1. Ez nekem nem tűnik szabadon választottnak, hogy amikor így meg úgy látja!
2. Szerintem Te a letelepedés, személyi igazolvány és állampolgárság háromszögben úgy el vagy veszve mint a hajók és repülők a Bermuda háromszögben. :)
3. Mint írtam nekem a többség szándéka egyértelműnek tűnik és továbbra sem értem mi csapja ki a biztosítékot. Külföldre mész? Igen. Letelepedési szándékkal? Igen. Akkor ezt kell tenned. Nem? Akkor meg azt. Ha visszatelepülsz mert kismillió dolog közül akármiért még sem sikerült akkor visszakapod a sz@ros személyidet? Igen. Hol a probléma? :hyper:
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37211 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Oké Gergő!
Mindenki jelentsen be mindent mindenhol (Kubatov listájára is írassa fel), adja le a lakáskulcsot, a személyijét, és üljön a vonatra.
Az "Anmeldunghoz" pedig váltson ki egy ideiglenes (menekült státuszú) okiratot, hogy ő ki fia, borja, vagy próbálja a hivatalban elmagyarázni, hogy mikor Magyarországot elhagyta, akkor mindent leadott.
Nem próbálom tovább elmagyarázni amit nem akarsz megérteni. Szajkózd a 2012 decemberében karácsonykor vita és gondolkodás nélkül elfogadott (talán Unió ellenes) jogszabályt.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37212 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Útlevél. ;)
:wait: Ha nem "feledkeztél volna meg róla" bele sem kellett volna kezdeni az "elmagyarázásba"
Az "unió ellenes" hangulatkeltésen kívül semmire nem jó duma pedig már tényleg az a pont ahonnan ne is folytassuk a vitát, ok? :woohoo:
Olvass bele a törvénybe (Te is) és ha észreveszel valamit amit félreértelmeztem akkor folytatjuk és igen, arra kéne ösztönözni az embereket, hogy törvénytisztelő módon cselekedjenek nem pedig kiskapukat, óriás okosságokat mutogatni és "puffogtatni" őket minden piszlicsáré baromságon mint pl. egy sz@ros plasztik kártya amire nekem a példa kedvéért az elmúlt 10 évben kb. 1x (sem) volt szükségem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37214 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Oké Gergő!
Mindenki jelentsen be mindent mindenhol (Kubatov listájára is írassa fel), adja le a lakáskulcsot, a személyijét, és üljön a vonatra.
Az "Anmeldunghoz" pedig váltson ki egy ideiglenes (menekült státuszú) okiratot, hogy ő ki fia, borja, vagy próbálja a hivatalban elmagyarázni, hogy mikor Magyarországot elhagyta, akkor mindent leadott.
Nem próbálom tovább elmagyarázni amit nem akarsz megérteni. Szajkózd a 2012 decemberében karácsonykor vita és gondolkodás nélkül elfogadott (talán Unió ellenes) jogszabályt.


Ha valaki, akkor te szajkózol itt hülyeségeket. Továbbra is ott tartunk, hogy nem kell leadni személyit (de ha kellene is: külföldön továbbra is az útlevél az első számú okirat, az más kérdés, hogy az unión belül elfogadják a személyidet is). Te tényleg szerelmes vagy a személyidbe.... Az meg külön mindig tetszik, amikor Kovács XVI. Béla (bocs, de pont Béla) nagyarcoskodik és előadja, hogy ő aztán leszarja a törvényt, mert az rossz, meg nem "unijós". Véleményed lehet róla, egyéni szocpol probléma, hogy betartod-e, de nem a te dolgod hatályon kívül helyezni azt. Ez egy kicsit olyan, mint amikor a szúnyog akarja megdugni az elefántot....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
Téma zárolva.