Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37180 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

A lényeg, hogy az önkormányzatnál be kell jelenteni a német címet! Az (esetleg több éves) átmeneti tartózkodás érveket felőlem gyűjtögethetjük itt, halottnak a csók kategóriában még bárkinek jól jöhet! :chuckle:
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37181 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Sziasztok!
Igaz, hogy a spanyol konzul, de a "hivatalos" honlap, és EU.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A gond azokkal van, akiknek van lakásuk (én ennek igaz, tavaly március előtt jártam utána - egyébként nekem van az önkormányzattól egy igazolásom, "hogy ideiglenesen külföldön tartózkodom", ami persze így már nem is ér semmit :-)
Szóval a letelepedési kérelem után 6-8 hónappal lehet csak új lakcímkártyát igényelni az otthoni lakásra (ez tavaly március előtti infó), mint tulajdonom. (letelepedéskor az otthoni adatbázisban "külföldön letelepedett magyar állampolgárként" regisztrálnak, amúgy pedig a lakcímkártyát is le kell adni) Nem tudom, ki mit olvasott már az ún. lakásmaffiáról, de szerintem ennyi idő elég is nekik a cselekvésre... én legalábbis emiatt nem kértem a letelepedést. Semmi kedvem otthon peres úton bizonygatni, hogy enyém az a lakás, ami az enyém...
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37182 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergő!
Én itt nem dolgozom. Nem fizetek itt semmilyen adót, hozzájárulást, illetéket.
Nem veszek fel munkanélküli (semmilyen) segélyt. Én úgy gondolom nem vagyok rá jogosult.
Én Magyarországon alkalmazott vagyok egy BT-nél. Az a kérés, az állásom érdekében, hogy havonta az állam felé kötelezettségeimet (TB, SZJA, és minden féle-fajta járulékok) fizessem be.
Azt, hogy én a munkaidőmben jelenleg mit csinálok, hol vagyok, csak a munkaadómat érdekli.
Jelenleg a feleségem dolgozik Németországban. A gyermekeim ott járnak iskolába, és Magyarországon magántanulói státuszban vannak, félévente vizsgáznak. Felkészítésükről én gondoskodom.
Ez nem okoskodás!
Valaki megtudja mondani, hogy én miért adjam le a magyar személyimet? És akkor milyen állampolgár leszek? Még az ürgürüfüttyi embernek is van személyi okmánya akármilyen országból. Nekem honnan lenne?
Tehát azért, mert a mi nagyokos vezírünk megálmodott egy rendeletet, hogy mindenkit nyilvántartásba vegyen, és tudja, hogy ki hol és miért van, nem kell mint egy birkának követni.
Ha holnap az a törvény, ha elmész akkor égesd fel és sóval vesd be a házad helyét, akkor azt mondod, hogy meg kell tenni? (Durvábbat nem akarok írni.)
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37183 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Gergoo írta: A lényeg, hogy az önkormányzatnál be kell jelenteni a német címet! Az (esetleg több éves) átmeneti tartózkodás érveket felőlem gyűjtögethetjük itt, halottnak a csók kategóriában még bárkinek jól jöhet! :chuckle:


kérlek gondold végig mindet amit írtál. Lehetőleg racionálisan, ésszerűen.
Szerinted bement valaha is Teller Ede, Neumann János, Kossuth Lajos, Faludy György, Kittaibel Pál, Szentgyörgyi Albert, stb. valamelyik városházára, hogy mostantól nem vagyok Magyarországon? Ha kimész ösztön díjjal 6 hónapra Amerikába, Ázsiába, Ausztráliába (vagy Afrikába mint bölcs vezérünk bölcs fia) tanulni, tanítani, akkor bejelented, és leadod a személyidet, mert három hónapig nem mész haza? És ha tovább maradsz mert meghosszabbítják a szerződésed?
Onnan messzebb van hazamenni, mint Európa bármely országából.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37184 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Gergő!
Én itt nem dolgozom. Nem fizetek itt semmilyen adót, hozzájárulást, illetéket.

A többség viszont igen. Innentől nem látom a mondanivalód lényegét, mert "tálalása" alapján minden németországi letelepedőnek volt címezve.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37185 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: kérlek gondold végig mindet amit írtál. Lehetőleg racionálisan, ésszerűen.

Mit gondoljak végig? Mint írtam a lakcímet be kell jelentened! FELKIÁLTÓJEL
cintamani linkjén is látható:
"A magyar állampolgárokat, ha külföldre költöznek, háromféle bejelentési kötelezettség terheli:

1.) lakcímnyilvántartás – ez abban az esetben, ha külföldi letelepedés szándékával hagyja el az országot (lásd előző pontok).

2.) TB (társadalombiztosítás) szervek felé – minden esetben, ha 3 hónapon túli időtartamra történik a távozás és Magyarországon megszűnik a járulék fizetés (például már nem munkavállaló az állampolgár) – ilyenkor külföldön fizet társadalombiztosítást az állampolgár.

3.) NAV (adóhivatal) felé – minden esetben, ha 3 hónapon túli külföldi tartózkodás (munkavállalás, vállalkozás stb.) céljából elhagyja az állampolgár az országot."
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985
Téma zárolva.