Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja #37200 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

gejza írta: A személyi leadásnak semmi köze nincs az állampolgársághoz. Egyébként senki nem tanácsolta senkinek, hogy adja le.


Kedves Gejza!
Dehogynem, 4. hozzászólás a témában.
És nem tanácsolta, hanem kötelezettségként írta le.

De úgy látom, a legutolsó hozzászólásában már módosította a véleményét. :)

Lehet, hogy az Index nem egy megbízható honlap, de a megvannak arra a jogszabályok, csak nem tudom hol, sem éppen az...és ez nem neked szól...
Talán a konzulátus honlapja hitelesebb, 8. pont
www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/ES/hu/Konzu...akori_kerdesek.htm#8
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37201 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Bocs az egészért, de Gergő írta a második, vagy harmadik hozzászólásban:
"Idei, max. múlt évi jogszabályváltozásnak köszönhetően 3 hónapot meghaladó külföldi tartózkodás esetén (kitelepülés esetén pláne) ki kell (kéne) jelentkezni, személyit leadni.
Ilyesmi amúgy külföldre telepedés esetén már 2004-ben is volt csak én bejelentettem, ..."


Őszintén ez verte le nálam egy kicsit az automatát.
Egyébként az Unión belül ott élsz ahol akarsz (persze ameddig Magyarország az Unió tagja). Még akkor is ha ezt 2013 március egytől érvénybe lépő, egy 2012. decemberében beadott jogszabály módosítás meg akarja szabni. Németországban eddig sehol (sem költözéskor, sem bankváltáskor, sem tartományi kamaránál, sem az Adóhatóságnál) nem kérdezték meg, hogy van-e más országban lakcímem? Tudomásul veszik, hogy magyar (uniós) állampolgárok vagyunk. Inkább a pénztáros "lányoknál" kell magyarázkodnom, hogy a Béla egy magyar férfi név, és nem a feleségemé a kártya :)

Ha kilépsz Magyarországon a munkahelyedről, akkor az lejelenti a NAV és a TB felé. NEm leszel tovább biztosított, nem kapsz jövedelmet. Egy nullás adóbevallást minden évben be lehet adni, haza sem kell érte utazni, akár ügyfélkapun keresztül. A lényeg, hogy ne vegyél fel olyan járulékot, segélyt, juttatást ami kettős, ha csinálsz, akkor be kell jelenteni. Ezért mondtam, hogy a gyerekpénzt (családipótlék, GYES,GYED) be kell jelenteni.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37202 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Örülök, és felnézek azokra az emberekre, akik úgy utaznak el és tudják pontosan, hogy hol telepednek le egy éltre.
Én már elég sokat költöztem, már nem merem soha azt mondani, hogy ez a végleges letelepedésem.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37203 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Őszintén ez verte le nálam egy kicsit az automatát.

Nem volt egy pontos hozzászólás mert csak rémlett valami, hogy egy változás történt és érintette a személyi igazolványt is. Ezt aláírom. Az automata leverése :chuckle: viszont abszolút túlzás.
Minden rendelkezés. törvény szabályozás ami nem valami kedvezményt biztosít az kiveri Magyarországon a biztosítékot, miközben az esetek többségében (nem csak Magyarországon) az ilyenek egy bizonyos jelenség miatt születnek!
A legutolsó devizahiteles törvény pl. nem csapta ki senkinél a biztosítékot pedig ki kéne! :chuckle:
Szóval, az úgy nem fog menni (huzamosabb ideig biztos nem), hogy "okosan" lavírozgatunk és mindkét oldalról csak a jót szüreteljük! Sőt, előbb-utóbb vissza fog ütni néhány dolog, ld. Szocpol visszafizetése topikot de van és lesz még nem egy, nem két dolog amit csűrhetsz, csavarhatsz, értelmezhetsz saját ízlésed szerint de még sem úgy lesz, ezt most borítékolom! ;)
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37204 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Örülök, és felnézek azokra az emberekre, akik úgy utaznak el és tudják pontosan, hogy hol telepednek le egy éltre.
Én már elég sokat költöztem, már nem merem soha azt mondani, hogy ez a végleges letelepedésem.

:wait: Szándék
Érted? Letelepedési szándék. Ezt nyilván tudja mindenki mert szinte mindenhol azt olvasom, hogy az életben nem megy vissza de ha csak azt látom, hogy cuccol az egész család, ingatlant vesz kint, gyereket beiskoláztatják egyértelmű a szándék, nem?
Van akinek nyilván ha megfeszül sem mondhatja azt, hogy leakar települni mert pl. a nyelvet nem hajlandó megtanulni. Nagy ügy. Visszatelepül, bejelenti és visszakapja a személyijét. Nem értem miért kell ezt ilyen tragikusan megközelíteni!
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37205 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vava írta: Dehogynem, 4. hozzászólás a témában.
És nem tanácsolta, hanem kötelezettségként írta le.
De úgy látom, a legutolsó hozzászólásában már módosította a véleményét. :)

Félig. :P Amúgy sem azt tanácsoltam, hogy adja le a személyijét, na kavarjuk mar a szezont a fazonnal. Oké? A sima lakcimvaltozas bejelentés kötelezettség ugyan megszunt de a letelepedést be kell jelenteni. Nos, nekem úgy tűnik, hogy nem éppem kis hányad indul letelepedési szándékkal!
De mint írtam úgy csinálja mindenki ahogy akarja.
Téma zárolva.