Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37322 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Csak az a kérdés, ha Magyarországon élsz, nem mész sehova, és kirugnak a munkahelyedről, akkor sem fizetsz már többet semmit.
Se SZJA-t se TB-t, se EÜ-hozzájárulást.
Amikor elmész a dokihoz közli, hogy fizess, mert két hónapja nem fizette be senki a hozzájárulásokat.


Ma lett aktuális a válasz, később írom miért. Szóval ilyen nincs, hogy nem fizetsz már többet semmit mert ha nem vagy biztosított akkor köteles vagy egészségügyi szolgáltatási járulékot 6810 HUF (2014 augusztus) fizetni!
Aktuális pedig attól lett a válasz, hogy ma egy polgármesteri hivatalban jártam ahol éppen a egészségügyi szolgáltatási járulék segélyt :laugh: (mert mindenre van segély Magyarországon!) intézett éppen valaki, azaz intézett volna mert éppen arról tájékoztatták, hogy max. 300K értékű autó tulajdonosa igényelheti és (az általa) 2 millára becsült kocsijával felesleges segélyért folyamodnia! Lestem is, hogy mit képzel az ember, segély rászorulóknak jár!
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37324 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

vbela64 írta: Csak az a kérdés, ha Magyarországon élsz, nem mész sehova, és kirugnak a munkahelyedről, akkor sem fizetsz már többet semmit.Se SZJA-t se TB-t, se EÜ-hozzájárulást.Amikor elmész a dokihoz közli, hogy fizess, mert két hónapja nem fizette be senki a hozzájárulásokat.Januárban kapsz esetleg -- ha előtte magán adózó voltál --, hogy adj be egy adóbevallást.
De soha nem keres senki, hogy hol melyik híd alatt, vagy csőben, vagy erdőben élsz. Ennyit arról, hogy ki, milyen adatokat kér.
Tapasztalatból tudom. Magyarországon senkit nem érdekel, hogy miért nem fizetsz. Nem fizetsz és kész, nem is kapsz semmit. Ezért mondtam, én fizetem a minimumot, és talán kapok is minimumot.


Bélám! Ilyen nincs! Milyen hozzáállás ez?? Dolgozz úgy, hogy ne rugjanak ki! Ez az elsö cél. S mivel itt legtöbbször nem a magyar helyzetröl van szó, hiszen a WEB lap sem ez, hanem "irány Nemetország" eleve azzal foglalkozunk, hogy Németországban mi hogy megy, s mi kinntélök nagyivben lexarjuk, hogy SZJA/TB/EÜ..... Itt van a lényeg. Itt kell, hogy biztositva legyél. Itt kell járulékot fizetned.Mo.-on meg a lakcimedet nyugodtan megtarthatod. Közlöd a Tb-vel s az adóhatósággal, hogy külföldön fizetsz. Ennyi.

Természetesen ha itt kinnt a magyar szokásokkal és termelékenységgel dolgozol, akkor elöbb utóbb megszivod a hosszicicit s akkor nehéz lesz
a hazatérés.....

DCT
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37329 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Ez most mirol szolo Topic?:)
A jogszabalyi ertelmezesnel egyebkent azt nezitek be, hogy miota megszuntettek az ideiglenesen kulfoldon tartozkodo Magyar allampolgar statuszt, csak 2 fele statusz van Magyar allampolgarnak. Mo.-on tartozkodo Magyar allampolgar es kulfoldon tartozkodo Magyar allampolgar. A vicc az, hogy Nemetorszagba ideiglenes telepult, Magyar lakcimmel rendelkezo Magyar allampolgar statusza az a Mo.-on elo Magyar allampolgar!:) (Vegigjatszottam tavaly nyaron utlevel megujitasnal).
Akkor lesz valaki kulfoldon elo Magyar allampolgar, ha felszamolja Magyar lakcimet, leadja Magyar szemelyi igazolvanyat. Ettol meg Magyar allampolgar marad, lesz utlevele, lehet ingatlantulajdona etc. Ellenben szemelyi/lakcimkartya nelkul minden ugyintezes k. bonyolult egy ingatlannal kapcsolatban Mo.-on! Ezt a statuszt egyebkent annak erdemes valasztani aki EU-n kivulre megy dolgozni, mert idokozben a TB es a kitudja kozben mit kitalalt egyebeket minden Mo.-on elo (ergo Magyar lakcimkartyaval rendelkezo) Magyar allampolgarnak fizetnie kell. Ez alol csak EUs kint eles a kivetel.

Magyarul ha EUba megy az ember es nem adja le a lakcimkartyajat/szemelyiet (az ember sajat dontese) akkor tovabbra is Mo.-on elo Magyar allampolgar a hatosagok szemeben es nem kell a kulfoldi lakcimet lejelenteni. A hatosagok szemeben a Magyar lakcimen elerheto az ember!
A legfontosabb kijelentkezesi kotelezettseg pedig a TB (amit akar szoban is meg lehet tenni!, bar errol nem marad papir, de trv. szerint telefonon megteheto), amint ez megtortenik a NAV is tud rola, szoval elvileg nem kell a NAVnal alapesetben kijelentkezni.
A gyerekkel kapcsolatos egyeb dolgokat le kell mondani szoval a MAK-nak is ki kell jelentkezni, de semmi tobb.

(Ja es van olyan statusz ahol legalisan bejelentve Németországban el az ember itt dolgozik es a TB-t, nyugdijjat Mo.-on fizeti:) Ugy hivjak kikuldetes!)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37331 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

mahlzeit írta: A vicc az, hogy Nemetorszagba ideiglenes telepult, Magyar lakcimmel rendelkezo Magyar allampolgar statusza az a Mo.-on elo Magyar allampolgar!:) (Vegigjatszottam tavaly nyaron utlevel megujitasnal). Akkor lesz valaki kulfoldon elo Magyar allampolgar, ha felszamolja Magyar lakcimet, leadja Magyar szemelyi igazolvanyat.


Én elküldtem a berlini követségre a regi útlevelemet (lejárt) amiben meg volt hologrammos tartozkodási engedély. Ök hazaküldték és lett új, amit személyesen átvettem Berlinben. Van magyar érvényes útlevelünk (négyönknek) van a fiamnak + egy német útlevele (ö kettös áp.) s mindenkinek van magyar lakcime, magyar SZIG-a. Senki semilyen járulékot nem fizet otthon Mo.-on csak itt kint! Semmi nem komplikált! Nagyon egyszerü! Ja, és az egész család tuljadonosa az otthoni sorházban levö lakásnak!

ENNYI! Minden törvényes és legalis! Nem tudom mit kell ezt agyon ragozni!?

DCT
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37332 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: A vicc az, hogy Nemetorszagba ideiglenes telepult, Magyar lakcimmel rendelkezo Magyar allampolgar statusza az a Mo.-on elo Magyar allampolgar!:) (Vegigjatszottam tavaly nyaron utlevel megujitasnal). Akkor lesz valaki kulfoldon elo Magyar allampolgar, ha felszamolja Magyar lakcimet, leadja Magyar szemelyi igazolvanyat.


Én elküldtem a berlini követségre a regi útlevelemet (lejárt) amiben meg volt hologrammos tartozkodási engedély. Ök hazaküldték és lett új, amit személyesen átvettem Berlinben. Van magyar érvényes útlevelünk (négyönknek) van a fiamnak + egy német útlevele (ö kettös áp.) s mindenkinek van magyar lakcime, magyar SZIG-a. Senki semilyen járulékot nem fizet otthon Mo.-on csak itt kint! Semmi nem komplikált! Nagyon egyszerü! Ja, és az egész család tuljadonosa az otthoni sorházban levö lakásnak!

ENNYI! Minden törvényes és legalis! Nem tudom mit kell ezt agyon ragozni!?

Te most mirol beszelsz?:) Szerintem nem volt kerdes ki hogy intez utlevelet. Jogszabalyi ertelmezesrol beszeltem..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: spoder
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37333 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

mahlzeit írta: Te most mirol beszelsz?:) Szerintem nem volt kerdes ki hogy intez utlevelet. Jogszabalyi ertelmezesrol beszeltem..


Á, nem érti. A státusza tényleg teljesen "legális". De nem érti, hogy a hatályos magyar törvények alapján ö most is Magyarországon élö magyar állampolgárnak számít. Ergó, ha a dicsö parlament megszavaz pl. egy minden otthon élö állampolgárra kivetendö mondjuk "kutyagumi-eltakarítási adót", akkor bizony azt majd neki is kell fizetnie. Vagy ha a szomszédot M.o.-on orrba vágja és az feljelenti öt, akkor biza a magyar bíróság lesz az illetékes és járhat haza a tyúkper tárgyalásaira, ha a bíróság a személyes jelenlétet elrendeli. És sorolhatnám még a lehetséges hátrányokat. Elönye ugyanakkor nem sok van, nyilván néhány ügy elintézése egyszerübb egy magyar lakcím birtokában. (Mellesleg ingatlanja abszolút lehet külföldi állampolgárként, vagy külföldön élö magyarként is M.o.-on, söt bankszámlája is, meg internetje, meg áramszolgáltatója, stb.)
Tipikusan olyan ö is, mint amilyen magatartást itt kritizálni szokott teljes mellszélességgel. Ha azt az ominózus adót bevezetnék, ott kiabálna hangosan, hogy de ö 23 éve nem is él itt. Ha a külföldön tartózkodó magyarok akármijét adóztatnák meg, akkor meg azért kiabálna, hogy ö aztán csak ideiglenesen van külföldön (ja, életszerüen 23 éve...), hiszen itt a magyar lakcíme.... Nincs is ezzel semmi hiba, csak akkor ne osszuk ugye az észt ezerrel, hanem húzzuk meg magunkat a sarokban csendesen....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, spoder
Téma zárolva.