Kijelentkezés Magyarországról

Több
9 éve 8 hónapja #37334 Írta: zsuáld
zsuáld válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Kedves Németországban élő magyarok :)

Nagyon megörültem az oldalnak, amikor megláttam, és olvasgatni kezdtem, gondolván hogy akkor tájékozódni tudok, de most a hozzászólásokat olvasván totális lett bennem a káosz. Megpróbálom röviden összefoglalni, tudva, hogy már biztosan unalmas, amikor valaki újra és újra teszi fel a már megjelent valamint megválaszolt kérdéseit az éppen aktuális topicban.
Tehát rövid bevezető, hátha lényeges: Most készülünk férjemmel és kisgyerekünkkel Németországba, úgy, hogy családom él kint évek és még több évek óta. Ajánlatot kaptunk, elfogadtuk, tehát itt a lényeg, hogy a teljes biztonságba megyünk, értem ezalatt azt, hogy férjem munkája biztos nővéremék cégénél, a házrészt a faluban béreljük, készítik elő stb, stb.... Tehát várnak minket, intézkednek az érkezésünkre. Ehhez azért szükséges volt esetünkben, hogy itteni ingatlanunkat eladjuk és annak árából készül a kinti létünk.
Az világos, hogy az óvodában szólok (amit most kezdene itthon) hogy elmegyünk, tehát a gyámügy ne keresse, Mák-nál szólok családi pótlék folyósítását megszüntetem. Oep-nél szintén (majd ők a Nav-nak továbbítják) mivel kint biztosítva leszünk. Gondolom ez így oké. DE! Akkor most hogyan van ez a lakcímes, személyi igazolványos dolog? Kérem valaki írja meg a helyes utat, mert most már végképp nem tudom :)
Felhívtam őket, rákérdeztem, elmondtam a tervet, felvázoltam. (itt hozzáteszem, hogy bár lakásunk már nem lesz - ez muszáj volt, mert pénzünk tartalékban nem volt- szeretnénk azért bejelentkezni anyósomékhoz, ha őket látogatnánk hazatérések alkalmával valamint azon ügyek miatt aminek elrendezése (számlák pl., autónk, mert kivisszük ) csak azt követően zárul, amikor már kint vagyunk. Útleveleket megigényeltük (3 hónapnál tovább kívánunk kint lenni). Tehát nekem azt mondták, menjünk be, és a lakcímkártyánkat beveszik valamint kiállítanak egy újat állandó lakcímként külföld megjelenítéssel, tartózkodási helyként anyósomékat megjelölhetjük majd a személyi igazolványunkat adjuk le, elveszik. Kapunk egy új lakcímkártyát alábbi formákkal ez lesz érvényes az útlevelünkkel. Mert hogy két eu-s tagállamban nem lehetünk állandó lakcímmel. Ha ott bejelentkezünk, munkát végzünk, biztosítást fizetünk akkor itt csak tartózkodási hellyel rendelkezhetünk. Külföldön letelepedett magyar állampolgárok leszünk, ami ha vissza kívánnánk jönni természetesen visszafordítható.
Na most akkor mit is kellene tennem?

Előre is köszönöm, ha válaszolnátok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37335 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Szia zsuáld, igen ez a mintaszerűen korrekt eljárás!! Talán csak annyit, hogy én a helyedben a NAV-nál is külön kijelentkeznék , biztos, ami tuti....
Sok sikert!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsuáld
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37336 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Korábban összeszedtem a kijelentkezési kötelezettségeket ebben a topikban, íme ;)
Kijelentkezés Magyarországról
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja #37337 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

gejza írta: Á, nem érti. A státusza tényleg teljesen "legális". De nem érti, hogy a hatályos magyar törvények alapján ö most is Magyarországon élö magyar állampolgárnak számít.


Gejzám, hidd el, hogy érti! Ti nem kapjátok fel hogy EU vagyunk és mint olyan EU polgár szabad vonulási és választási jogod van! Aki megtartja a magyar cimét, az valóban otthonélö magyarnak számit s pontosan ezért nem kell agyon komplikálni! Mi mind a négyen pl megkapjuk mindig az választási papirokat otthon! Nem is akarjuk megszüntetni a magyar jogainkat! S igen, ha lesz "kutyagumi" törvény akkor nekem is össze kell majd szednem.....

S hidd el, hogy nagyon sok elönyünk van. Otthon (Mo.-on) semmilyen terhem nincs, kivéve a telekadó, szemétdij, TV dij, s ami sokan másnak egy kéró vonzatánál. Járhatok sok német kocsival haza, amiket sokkal olcsóbb tartani. Sokkal jobban élek úgy hogy hazajárok és soha semmilyen hatósági és egyéb járkálás nincs. Ha viszont valaki kijön ugy ahogy Ti ajánljátok akkor valóban sokezer gondja lehet, ha valami hiányzik! Tehát senki nem oszototta az észt csak ÉSSZL KELL KIJÖNNI akkor nyugi van!

Persze lehet agyonszervezni is, hogy mindenben a mostani
hülye kormány kedvében járj! Engem nem szivatnak meg soha!

DCT
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37338 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

gejza írta:

mahlzeit írta: Te most mirol beszelsz?:) Szerintem nem volt kerdes ki hogy intez utlevelet. Jogszabalyi ertelmezesrol beszeltem..


Á, nem érti. A státusza tényleg teljesen "legális". De nem érti, hogy a hatályos magyar törvények alapján ö most is Magyarországon élö magyar állampolgárnak számít. Ergó, ha a dicsö parlament megszavaz pl. egy minden otthon élö állampolgárra kivetendö mondjuk "kutyagumi-eltakarítási adót" [1], ... Vagy ha a szomszédot M.o.-on orrba vágja és az feljelenti öt [2], akkor biza a magyar bíróság lesz az illetékes és járhat haza a tyúkper tárgyalásaira.
... Nincs is ezzel semmi hiba, csak akkor ne osszuk ugye az észt ezerrel, hanem húzzuk meg magunkat a sarokban csendesen....

Most akkor tényleg nem értem.
[1] Szerintem míg nem leszek nem magyar állampolgár, addig biztos van olyan státusz, amire ráhúzhatnak egy "kutyagumi" törvényt.
Mikor? Hány év után, milyen feltételekkel kapok német állampolgárságot, hogy ne vonatkozhasson rám a "kutyagumi" törvény? Ha "23" én kell hozzá, akkor van még időm leadni a magyar állampolgárságot. (ha csak nem leszek semmilyen állampolgár)

[2] Ha nem vagyok otthon, nem verhetem orrba a szomszédot. :P
[2] még egyszer: ha otthon még is orrba vágom a szomszédot, akkor mindegy, hogy én ki vagyok (milyen státuszban), járhatok a bíróságra.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37339 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

DECOTEXT írta: Gejzám, hidd el, hogy érti! Ti nem kapjátok fel hogy EU vagyunk és mint olyan EU polgár szabad vonulási és választási jogod van!

Fejezzétek már be a bohóckodást. Komolyan. :angry:
Nem a szabad "vonulásról" van szó, hanem, hogy van egy kapcsolódó jogszabály, mely szerint (múlt év március óta) ha letelepedési szándékkal hagyod el az országot akkor bevonják a személyidet és új lakcímkártyát kapsz amin a külföldi címed lesz (erről is azt hittem, hogy bevonják de zsuáld írta, hogy nem)
TEHÁT ODA VONULSZ AHOVÁ AKARSZ!
Felkapod már? :chuckle:
Téma zárolva.