Kijelentkezés Magyarországról

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37216 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

A mostani családi legális tényállásunk:
Leirom, igy minden vitát lezárhatunk. Négyen vagyunk. A lányom 35, csak magyar, Münchenben él. Van magyar útleve, személyie. Fiam 33, van magyar személyie, van német személyie, van magyar útlevele van német útlevele. (Ö egyedül kettös állampolgár ezért mint magyar hadkötelest kijelentettem a magyar KIEG-nél.) Nejem és én: van magyar útlevelünk, magyar személyink. Mindenkinek van állandó magyar és állandó német lakcime. (A magyar közös egy helyen van.) Itt mi a nejemmel egy cimen lakunk, gyerekeink külön külön laknak. Minden legális, hivatalos. Mo. fizetjük az ingatlanadót, a szemétdijat, a TV-t (kábel) az internetet, gázt, áramot, stb. Itt ugyan igy mindent amit kell. Az egész család csak itt Németországban adózik, s fizet járulékokat. A családon melül összesen van 7 kocsi, mindegyik német rendszámú, de bármelyiket tudjuk otthon is hasznalni hosszabb ideig is! Mindenkinek kicseréltük a jogositvanyát németre, mert ez nem jár le. Mo. van biztositásunk, pl. a kéróra. Soha egy hatóság nem köpött bele semmibe.

Kiegészités: nekünk a nejemmel még van egy osztrák állandó lakcimük is!

Megjegyzés: nekem hiába is veri akárki is a jogszabályokkal a nyálát, ez igy törvényes és soha semmilyen poroblémánk nem volt eddig! Nem tudom, hogy miért kell agyon bonyolitani! Mindenki szabad EU állampolgár, s mivel Mo. benne van a Schengeni egyezményben igy szabad költözési/vonulási és tartozkodási jogunk van Európára! Ahova viszont kiköltözünk ott be kell jelentkezni, s az iskolaköteles kölyköket iskolába kell küldeni! Senki nem kötelezhet bennünket, hogy a tulajdonunkat Mo.-on megszüntessük (lakás, igazolványok, horgászengedély, stb.) csak azért mert valahol külöföldön tartózkodunk, s dolgozunk! Mi sem vándoroltunk ki, vagy diszidáltuk. Mi is csak ideiglenesen tartozkodunk Németországban (26. éve), mert ki szabja azt meg, hogy mennyi az az ideiglenes idö??
ENNYI!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: eszge
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37218 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Véleményem szerint, mindenki úgy csinálja ahogyan akarja. Itt le lett írva, hogy mi a hivatalos formula. Pont. Az, hogy aki ezt olvassa betartja-e vagy sem, az már az ő saját dolga, hiszen ha bármi történik az is az ő felelőssége. Elképzelhető, hogy hosszú évekig nem lesz belőle gond, lehet hogy idővel kibukik valahol.
De az ami törvényileg szabályozva van, azt nem lehet megmásítani, lehet hogy éppen nem életszerű, vagy logikátlan, de az a törvény. Mindenkinek a saját döntése, hogy betartja, követi, vagy éppen idővel vállalja a következményeket, ha kibukik a dolog.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37220 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

DECOTEXT írta: Mindenkinek kicseréltük a jogositvanyát németre, mert ez nem jár le. ...
Megjegyzés: nekem hiába is veri akárki is a jogszabályokkal a nyálát, ez igy törvényes és soha semmilyen poroblémánk nem volt eddig!
...
Mi is csak ideiglenesen tartozkodunk Németországban (26. éve), mert ki szabja azt meg, hogy mennyi az az ideiglenes idö?? ENNYI!


Nagyjából így van ezzel mindenki.
De: csak szólok, hogy a jogsijaitok egészen pontosan 2033.01.19.-én lejárnak. A 2013.01.19.-e után kiállítottak pedig már "csak" 15 évig érvényesek.....
ADAC: www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/...ein-Gueltigkeit.aspx
A jogszabályokra lehet nagy ívben szarni, de ha az alapján valami miatt megb@sznak, akkor azért kevés lesz a német Rechtschutzversicherung..... Konkrétan nyilván te már hátradölhetsz, mert ha 26 év alatt sem talált meg valamivel az APEH-NAV vagy a TB, akkor már nyilván nem is fog. Azóta azonban lefolyt egy kevés víz a Dunán, és egy kicsit más lett a világ (pl. internet, számítógépes, immár országokon keresztül összekapcsolt hivatali/hatósági információs rendszerek..) Ha tehát most jön el valaki úgy "szó nélkül", hogy a múlt hónapig még fizette az adót, eü-járulékot, nyugdíjat, stb. otthon, akkor bizony hamar bekövetkezhet, hogy a hivatalok záros idön belül megkérdezik, hogy mégis miért nem fizeted ezeket tovább. És ugye ott vannak a bejelentési kötelezettségek a megfelelö törvényekben (3 hónapot meghaladó akármilyen jogcímü külföldi tartózkodásra például), így pusztán amiatt, hogy nem jelentetted be, hogy elmész, kapod az adott esetben bizony húzós büntetést (az államkassza ugye mindig kér enni). Kinek hiányzik ez. Szó nincs arról, hogy engedélyt kell kérned, mehetsz, ahova akarsz, csak be kell jelenteni. Ennyi. És arról már százszor volt szó, hogy az, hogy neked-neki-nekem még nem volt ebböl problémánk, messze nem azt jelenti, hogy senkinek sem lesz.
Az meg, hogy ki szabja meg mennyi az az ideiglenes ? Tök mindegy (mellesleg nézd meg a német törvényt pl. a "gewöhnlicher Wohnsitz"-re vonatkozóan tökéletesen be van löve, hogy mikortól érvényes az és szó szerint benne van, hogy nem szubjektív kérdés...), ha a szabályban benne van a 3 hónapon túli bejelentési kötelezettség. Ott sem beszél senki arról, hogy ideiglenesen vagy véglegesen mész-e külföldre.

U.i.: kihagytad, hogy hány platina Visa-kártyátok van.... :laugh:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37225 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

gejza írta:

DECOTEXT írta: ...
Megjegyzés: nekem hiába is veri akárki is a jogszabályokkal a nyálát, ez igy törvényes és soha semmilyen poroblémánk nem volt eddig!
...
Mi is csak ideiglenesen tartozkodunk Németországban (26. éve), mert ki szabja azt meg, hogy mennyi az az ideiglenes idö?? ENNYI!


... Ha tehát most jön el valaki úgy "szó nélkül", hogy a múlt hónapig még fizette az adót, eü-járulékot, nyugdíjat, stb. otthon, akkor bizony hamar bekövetkezhet, hogy a hivatalok záros idön belül megkérdezik, hogy mégis miért nem fizeted ezeket tovább. ...


Csak az a kérdés, ha Magyarországon élsz, nem mész sehova, és kirugnak a munkahelyedről, akkor sem fizetsz már többet semmit.
Se SZJA-t se TB-t, se EÜ-hozzájárulást.
Amikor elmész a dokihoz közli, hogy fizess, mert két hónapja nem fizette be senki a hozzájárulásokat.
Januárban kapsz esetleg -- ha előtte magán adózó voltál --, hogy adj be egy adóbevallást.
De soha nem keres senki, hogy hol melyik híd alatt, vagy csőben, vagy erdőben élsz. Ennyit arról, hogy ki, milyen adatokat kér.
Tapasztalatból tudom. Magyarországon senkit nem érdekel, hogy miért nem fizetsz. Nem fizetsz és kész, nem is kapsz semmit. Ezért mondtam, én fizetem a minimumot, és talán kapok is minimumot.
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37226 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Én is tapasztalatból mondom, hogy nem egy hanem több ismerősöm van aki úgy 2006 magasságában "lehülyézett" és Ők voltak a nagyon okosak amikor én bejelentettem a külföldi biztosításomat, ők nem, mondván, hogy "semmi közük hozzá!" :laugh: . Most folyamatosan bactatják Őket és szép kis summát várnak tőlük. :chuckle: Az okostojások :laugh:
Írtam, hogy nekem mindegy ki mit jelent be, módosítom, nem mindegy! Mindig is kellenek az okostojások, biztosítva, hogy még évek elteltével is dúskáljunk a "Segítsetek..." kezdetű topikokban!
Szóval, így tovább okostojások!!! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #37227 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Kijelentkezés Magyarországról

Hát akkor én nagyon kivétel lehetek. Eljövetelem után a 4. évbenl kaptam meg az APEH-tól az ejnye-bejnyét, hogy mi van a TB-mel (EÜ-hozzájárulás). Mellé gondosan kiszámlázva az addig eltelt három évet a mindenkori "önkéntes" befizetésnek megfelelö pénzekkel+pótlék+kamat: olyan 300e Ft fölötti lett volna a ceh. Pedig én lejelentkeztem a TB-nél, csak azt ugye akkortájt passzolták át az APEH-hez és oda már nem jutott el a kijelentkezésem. Csak azzal tudtam megúszni és nullázni a komplett számlát, hogy tudtam bizonyítani, hogy itt végig fizettem a Krankenversicherung-ot, de a szerintük "elmulasztott" kijelentkezésem miatt a bírságot még be akarták hajtani. Annyi szerencsém volt, hogy nagy meglepetésemre egy nagyon kedves, segítökész hölgyet fogtam ki az APEH-nél és ö elsikálta a dolgot. De még így is fájt annyiba, hogy emiatt extra haza kellett mennem, mert a telefonban úgy elhajtottak, mint a huzat.
Adóbevallással is megvolt a magam köre (az már elévült, így leírhatom): alkalmazottból átmentem "egyéni vállalkozóba", de annyira, hogy miután egy német cégnek dolgoztam otthon, akik egy kockás papírra írt számlára fizettek, gondoltam kipróbálom, hogy nem kéne abból adózni.(fiatalság=bohóság)... Aha, egy év lement, majd valakinek kidobta a gép, hogy egyáltalán nem adtam le adóbevallást és a többiröl nem is tudtak, de csak amiatt kellett akkor vmi. 20e Ft-ot fizetnem, hogy nem adtam le idöben bevallást....
Tudod ez úgy megy, hogy akár évekig nyugi van, aztán jön fentröl az ukáz, hogy kéne még találni pár milliárdot (mert nem lesz kész a stadion). Nagy gondolkodásba és ötletelésbe kezdenek és akkor vki bedobja, hogy nézzük már meg pl. a külföldön tekergöket. Jó sokan vannak, a sokszor kis pénz is nagy pénz, na meg ha a turbó-oligarchákat kezdjük el b@sztatni, akkor tuti rálépünk "vkinek" a lábujjára. Aztán akkor jön a balhé..
De: ismét csak elmondható, csinálja mindenki, ahogy akarja. Nekem már tuti megérné a nyugalmat, hogy öt perc alatt lejelentkezzek mindenhonnan, ahol kell. (Szó nincs itt szig.-leadásról, meg állampolgárságról...) És gondosan leigazoltatnám a kijelentkezéseket és eltenném a széfbe..... Oszt ámen.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, eszge
Téma zárolva.