Szülés Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26564 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia!

Nekünk azt mondták, hogy mivel magyar állampolgár, magyar lakcím is kell neki. A lakcímbejelentés után meg hivatalból küldik a TB kártyát.
Bár a mi esetünkben ez kicsit bonyolult, nem is részletezem. +nem is biztos, hogy a TB tanácsadók is mindenre jó választ adtak nekem.

Ami még a kórházakról eszembe jutott: a legtöbb kórházban nincs intenzív újszülött osztály. Ha valami baj van a picivel, akkor átviszik abba a kórházba, ahol van ilyen osztály. Jobb esetben a városon belül egy másik kórház vagy épület. Rosszabb esetben másik városba szállítják.

üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26566 Írta: maryann
maryann válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Kedves Zita!

Nagyon örültem amikor megláttam, hogy a szülés témával is foglalkozik valaki mostanában, ugyanis én pár hete jöttem ki a férjem után Németországba. 32 hetes kismama vagyok és most kezdtem el járni magyarul beszélő orvoshoz mivel nekünk a német nyelv még nem nagyon megy. Egy kicsit tartok is attól,hogy mi lesz majd a kórházban és hogy fogom megértetni magam de inkább ezt választottam minthogy otthon (Mo-on) maradjak egyedül a picivel.
Azt írtad,hogy a babának nem kell vinni a ruhán kívül semmit, viszont a mamának gondolom ugyanúgy vinnie kell azokat a dolgokat (gondolok itt hálóing, törölköző, tisztálkodási szerek, betét, stb-re..) amiket Magyarországon is kell általában. Ha van esetleg valami különbség megköszönném ha leírnád.

üdv,
Mariann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26569 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Tomtemplar,

Köszönöm szépen,hogy erről a dologról is sikerűlt megtudom általad fontos dolgokat. ;)
Ezt fogom tenni,ha erre kerülne sor. :) Tényleg nagyon hálás vagyok neked,és Zitának is. :cheer:
Annyit mondanék a Tb-vel kapcsolatos dologra,hogy én is úgy tudom,hogy mindenki csak egy helyen lehet biztosított.(törvény is van erről) Tehát,mivel mi itt élünk,(vagyis csak itt rendelkezünk lakcímmel,stb.) egyértelműen a pici is itt fog rendelkezni állandó lakcímmel,és biztosítással (a férjem által,aki által a kisfiam,és én is). De ha jobban belegondol az ember,hova is jelenteném be otthon,ha mi felszámoltunk magunk után mindent,és nem rendelkezünk már ott semmivel?Ha nem lennének rokonok,akkor hova kéne őt bejelenteni?Azért kéne kivenni egy lakást?Egy kissé abszúrd a dolog szerintem.De én ebbe nem akarok okoskodni,hisz a pontos részleteket nem tudom,ráadásul jogom sincs hozzá.Remélem nem bántottam meg senkit azzal amit leírtam,nem állt szándékomban.
Igazából az anyakönyvi kivonatában fog szerepelni a magyar állampolgársága,és az útlevelében.De ehhez nem kell magyar lakcím.
Minden más az itteni lesz neki,ahogy minden itt született magyar állampolgárságú picurkának.

Szép napot,és hétvégét kívánok mindenkinek :)

Reni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26570 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Mariann!
Örülök, hogy segíthetek!
Az orvosok angolul is nagyon jól tudnak, ha tudsz angolul, akkor nem lesz probléma. Én elég sokat tanultam németül az iskolákban anno, de azért a nőgyógyászati kifejezéseket átnéztem, mielőtt először elmentem német orvoshoz. Így nem volt semmi gondom. Egyedül azt nem értettem, amikor megkérdezte az orvosom, hogy van e visszerem. :D De ezt meg elmagyarázta, körülírta.
Mivel mindenhol tudták, hogy külföldi vagyok, lassabban beszéltek hozzám.

Amelyik kórházban én voltam, ott különböző nagyságú, vastagságú betétek voltak a mosdóba készítve. Más különbség nem volt, mindent vinni kellett. Kézfertőtlenítő volt még a folyosókon, mosdókban. Így ha valaki látogatni megy, már a folyosón lefertőtlenítheti a kezét.

üdv. Zita

maryann írta: Kedves Zita!

Nagyon örültem amikor megláttam, hogy a szülés témával is foglalkozik valaki mostanában, ugyanis én pár hete jöttem ki a férjem után Németországba. 32 hetes kismama vagyok és most kezdtem el járni magyarul beszélő orvoshoz mivel nekünk a német nyelv még nem nagyon megy. Egy kicsit tartok is attól,hogy mi lesz majd a kórházban és hogy fogom megértetni magam de inkább ezt választottam minthogy otthon (Mo-on) maradjak egyedül a picivel.
Azt írtad,hogy a babának nem kell vinni a ruhán kívül semmit, viszont a mamának gondolom ugyanúgy vinnie kell azokat a dolgokat (gondolok itt hálóing, törölköző, tisztálkodási szerek, betét, stb-re..) amiket Magyarországon is kell általában. Ha van esetleg valami különbség megköszönném ha leírnád.

üdv,
Mariann

A következő felhasználók mondtak köszönetet: maryann

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26573 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Zita,

Remélem nem bántottalak meg,azzal amit írtam.Nem állt szándékomban. :unsure:
De szerintem téves dolgokat mondtak nektek, és ez nem kellett volna intéznetek.
Nyugodtan nézz utána, mindenhol azt irják, biztosítása mindenkinek csak egy helyen lehet.
A magyarországi lakcímet mivel indokolták, hogy szükséges?
Mert az útlevélhez nem kell,az biztos.
De ha belegondolsz,akkor mi van azokkal akiknek nem megoldható a magyar lakcím?
Akkor azoknak probléma lenne belőle?Ez nem stimmel szerintem..
Ráadásul akkor nektek is kellett nem?Merthát a picike egyedül lenne bejelentkezve,szülők nélkül? :S
Viszont ha nektek is van,akkor két helyen vagytok bejelentkezve,az meg nem szabályos,ráadásul majd megtalálnak az otthoni adózással is..mert biztos hallottatok róla,hogy aki itt él,dolgozik,de otthon is rendelkezik még címmel,annak otthon is kell adóznia (kettős adózás :sick: )
Tehát ez az egész tényleg nem stimmel.Szerintem járjatok utána.
Sajnos nagyon sok hivatalban ülnek olyan emberek,akiknek halvány gőzük sincs miért is ülnek ott. :evil: mennyi mindent kéne tudniuk,aztán meg fogalmuk sincs semmiről,sőt.. :angry:

Szép hétvégét,és remélem sikerül mindennek utánajárni :)
üdv:
Reni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26576 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Reni!

Dehogy bántottál meg! Csak az előbb még nem láttam a te hozzászólásodat. Talán éppen akkor gépeltem már. Köszi, minden infot szívesen hallok ezzel kapcsolatban.
Nekem még van magyar lakcímem, és még egy ideig lesz is. Ezért is írtam, hogy a mi szitunk bonyolult.
Pl nekem van magyar biztosításom is. Igaz, nem használom semmire. A TB tanácsadók szerint ez nem gond, mert nem tudok vele mit kezdeni. Töröltetni akartam, azt mondták, azt nem lehet.
Én egyelőre GYED-en vagyok otthon, mivel én mindent nem akarok felszámolni ott sem. Ha valami történik férjem munkahelyével németben, akkor tudunk mihez kezdeni.
Mondjuk én haza is járok kb kéthavonta.
A MÁK-nál meg azt mondták, nekik mindegy, hogy külföldön vagyok. TGYÁS, GYED jár, mert otthon dolgoztam szülés előtt. (igaz, gyedet még nem kaptam, mert még nincs taj kártyája a fiamnak). Tehát ezért kell neki is a lakcím. De a biztosítását ő sem fogja MO-on használni.
Az útlevélhez az állampolgárság megállapítása kell. Hiába van anyakönyvi kivonata magyar és német, azon nincs rajta az állampolgársága.
Hát röviden ennyi...regényt nem akarok erről is írni. :) Nem akarok az agyatokra menni :)

Szerintem a legtöbb ügyintéző nem tudja, hogy működnek ezek a dolgok. Sajnos.

üdv. Zita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!