Szülés Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26618 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Zita :)

Igen,már értem,tényleg nem szokványos a helyzetetek :P
Kívánom a legjobbakat,és hogy minél hamarabb túllegyetek ezeket a zűrös ügyintézéseken.. ;)
Sajnos ez a bosszantó, akárhova megy az ember, mindenhol megtalálhatóak ezek az "okos" ügyintézők,akiknek a napi pletyi és kávézás kimeríti a tudását. :sick:
A legszebb,mikor mondjuk többel beszélsz,és mindegyik mást mond.. :woohoo: na az a szép.
Dehogyis,ne hülyéskedj,miért mennél az agyunkra?! ;) Ráadásul én kérdeztelek,azokra válaszoltál,aztán elbeszélgettünk :) Akinek meg nemtetszik,az ne olvassa ;)
Mégegyszer köszönök minden infót :)

Üdv, és szép hétvégét kívánok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26674 Írta: frankiefisch
frankiefisch válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Érdeklődnék hátha felvilágosítást tudnátok adni nekünk.
Több éve itt élünk a feleségemmel és a gyermekünkkel.Van mindkettőnknek több mint egy éve bejelentett német munkahelye.Betegbiztosításunk az AOK-nál. Feleségem áprilisban szül és meg szeretnénk tudni:
- Mikor és milyen iratokat,dokumentumokat kell eljuttatni az adott hivatalok felé
- Mikor és milyen támogatásokat lehet igényelni és hol (nem ebből akarunk meggazdagodni,tudjuk nem is lehet de ami adható és jár szeretnénk kihasználni ;) )
Egyébként ha valakinek kérdése lenne a terhesgondozással kapcsolatban a terhesség 20. hetéig frissek a tapasztalatok. Köszönöm a válaszotokat előre is.
Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26697 Írta: Agi104
Agi104 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Én is pontosan ezt szerettem volna megkérdezni, hogy mi a " feltétele " , hogy Németországban ellátást kapjon egy kismama. Végig kell - e dolgozni a terhességet mindenféleképpen, ha igen, akkor meddig, a terhesség hányadik hetéig, mennyi idő munkaviszony szükséges itt és hová, mikor és milyen papírokat kell eljuttatni?
Én is itt dolgozom egy éve, az egészségügyben, szakképzett ápolóként de lassacskán szeretnénk mi is még egy kisbabát, még fiatalok vagyunk.
Azért is írtam még ide, ( annak ellenére, hogy választ sajnos nem tudtam adni az előttem Kérdezőnek ;) ) hogy azt megkérdezzem, hogy működik itt a terhes gondozás és egyáltalán minden a szülés tekintetében, az egészségügyben?
Minden információ érdekel, bármivel kapcsolatban a szülés, terhesség és gyermekvállalás terén.
Előre is köszönöm szépen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26698 Írta: Agi104
Agi104 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Kedves Ariadna!

Én szeretnélek megkérdezni, hogy hogyan történik úgy általában minden a terhességgel kapcsolatban?
Gondolok itt a pénzbeni ellátásra, terhesgondozásra, szülésre, stb.
Minden tapasztalatodat szívesen venném, ha elmondanál mindent ezzel kapcsolatban.
Mi is szeretnénk Kisbabát és München mellett lakunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26702 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

ITT <<< mindenre választ kaptok!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kety_88

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kata2233
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27337 Írta: kata2233
kata2233 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok !!Lassan 4 hónapja költöztünk a férjemel Németországba.
Babát várun!Tudna valaki segiten nekem.Nem dolgozom és a nyelvet is igen kicsit beszélem!
Hová menyek magán dokihoz vagy korházba?
Milyen vizsgálatok vanak??Mikor van az elsö kötlezö vizsgálat?Lehetséges tolmácsot kérni a vizsgálatok és a szülés közbeni komonikációhoz!!??
Minden érdekel ezel kapcsolatba!!
Elöre is köszönöm a válaszokat!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!