Szülés Németországban

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17254 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok!
Én Magyarországon fizetem magamnak zsebből a Tb-t 2 hónapja,előtte a munkanélküli,az előtt meg a munkahelyem fizette.A párommal kiküldetésben vagyunk a Bajor tartományban.Kaptunk a párom cégétől Eu-s Tb kártyát.Én nem dolgozom itt.
Na most az a kérdésem,hogy ha itt szülnék , akkor ezzel a kártyával ellátnának e ingyen.Most értem ezalatt a szülést meg az orvosi vizsgálatokat.Valahol azt olvastam,hogy csak a szülést fizeti a magyar biztosító a vizsgálatokat nem.De az OEp honlapján a leírásban ez a mondat is szerepel:
"Az Európai Bizottság határozatai alapján orvosilag szükséges ellátásnak minősül pl. a dialízis-kezelés, az oxigénterápia és a szüléssel kapcsolatos ellátások. Ezekben az esetekben javasolt a külföldi szolgáltatóval való előzetes kapcsolatfelvétel."
Na meg valaki írta,hogy nem minden tartományban fogadják el a kártyát szülésnél,ezért az illetőnek kellett zsebből fizetnie.

Szóval ha valaki volt ilyen szituban,akkor légyszi mesélje el a dolgot!Köszike!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17256 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Julianna írta: Szia Astarta!

Szerintem e ti esetetek a lenti honlapon felsorolt esetek közül a 3. számú. Ezek szerint a gyermeketek betegbiztosításáert mindenképpen fizetni kell :sick: : vagy ö is a privát biztosító ügyfele lesz, vagy, ha nem veszik fel, akkor önkéntes alapon állami biztosítást kell kötni neki külön fizetség ellenében.

www.wissen-private-krankenversicherung.d...itversichert-pkv-gkv


Szia Julianna,

csak most találtam rá erre a válaszodra, nagyon köszönöm!
Sajnos megerősítetted azt, amit sejtettem. :(
Tényleg szívás, hogy a férjem privát biztosított. :sick:

Üdv., A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17259 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Eva10 írta: Sziasztok!
Nem tudok hozzaszolni a temahoz, csak azt tudom, hogy a lanyom is privat, de amig nekem eleg sok a dijam, az öve keves.
sziasztok:
Eva

Mert még fiatal. A dolog egycsapásra megváltozik ha családja lesz valakinek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • adelusz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17263 Írta: adelusz
adelusz válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Milyen az a privát biztosítás? Miért rossz az?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #17266 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

nem rossz, csak mas. Van amiben jobb, van, amiben nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #17267 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

adelusz írta: Milyen az a privát biztosítás? Miért rossz az?


Privát biztosítás csak meghatározott éves jövedelem felett választható.
Míg egyedülálló az ember, addig jobb lehet, mert ugyanazért a pénzért, sőt, van hogy kevesebbért, mint az állami, jobb és több szolgáltatást kaphat az ember.

Viszont privátnál nincs olyan, mint az államinál, hogy családi biztosítás.
Családi biztosításnál apuka fizeti a havidíjat, de általa a feleség és gyerek is biztosított.
Privátnál viszont apuka fizeti a havidíjat, meg anyuka is külön fizet havidíjat, meg még a gyerekért is külön kell fizetni...

Privátból nincs visszalépés államiba.

És ez az egész azért elég komolyan befolyásolhatja az ember életét.
Nálunk pl.abszolút befolyásoló és késleltető tényező a gyerekvállalás kérdésében.

Lenne is egy kérdésem, hátha tudja valaki.
Férjem privát, én állami biztosított vagyok, de eddig, mivel nem dolgoztam, a férjem bruttó fizetésének a felét használták az én biztosításom havidíjának kalkulálásához.
Most elkezdek dolgozni, tehát magam után fizetem a járulékot.

Mi a helyzet, ha valami okból elveszteném a munkámat pár hónapon belül? Mivel ismét nem lenne jövedelmem, megint visszatérne a biztosító ahhoz, hogy a férjem fizetése alapján kalkulál nekem is?
1 év munkaviszony után kaphat ha jól tudom az ember munkanélkülit. Azzal együtt már a biztosítás sem a férjem jövedelme után lenne számolva?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!