Szülés Németországban

  • nano
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #915 Írta: nano
nano válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Ariadna!

Köszi a válaszod, nagyon hasznos volt. Közben felvettem már egy Hebamme-val a kapcsolatot, jövő héten találkozom vele. Elvileg vállal szülés utáni gondozást, de a részleteket majd személyesen jövő héten tudom meg. Én Grafingban lakom, 30 km-re Münchentől délkeletre. Itt a legközelebbi kórház a szomszéd városban van (4 km), szeretnék oda menni. Igaz, ott nincs Kinderabteilung, mint amit Te írtál. De sokan ajánlották, hogy jól felszerelt. A hónap végén lesz Infoabend, mindenképpen elmegyek megnézni, ill. addig beszélek a szülésznővel is, hogy ő mit javasol. Ha nem tetszik, akkor a következő lépés egy müncheni kórház.
A héten nem jutottunk el a konzulátusra, de jövő héten mindenképpen elintézzük.
Szép napot Neked!

nano

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gabi84
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1552 Írta: gabi84
gabi84 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok
Látom jó rég volt erre élet,de azért remélem még olvas valaki.

Mi most tervezzük a második babánkat,az első 17 hónapos volt mikor ide költöztünk (kb 1,5 éve),most lesz november végén 3 éves.
Mi a Starnberger-See mellett lakunk,nem messze Münchentől.
Sajna a német nyelv még nem igazán megy.Néztem Starnbergben egy dokinőt,elvileg beszél magyarul,de nem tudom mennyire,a neve Dr. Nina Kuhlmann.Ismeri valaki közületek?Még nem vettük fel vele a kapcsolatot.Arra gondoltam hozzá járnék ha összejön a bébi és akkor ott Starnbergben szülnék,16 km-re tőlünk.Néztem a starnberi kórház oldalát,de nem láttam ennek a dokinőnek a nevét,azt feltételezem nem vezet ott szülést.Na most azt nem tudom érdemes lenne e inkább olyat választani aki német de a kórházban vezet szülést,vagy válasszam azt aki beszél magyarul és majd az épp ügyeletes dokinál szülök.Igazából nem is tudom ez lehetséges-e,vagy hogy hogy működik itt ez az egész.

Nano
Te hogy vagy?Hogy bírod így a vége felé?Kisfiatok vagy kislányotok lesz?És milyen nevet választottatok?

Ariadna
ti mikorra várjátok a babát?Vagy talán már meg is született?

Üdv. Mindenkinek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nano
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1581 Írta: nano
nano válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia gabi84!

Nem vagyok ismerős a környéketeken, de azt el tudom mondani, nálam hogy volt. Én német dokihoz járok, aki nem vállal szülést. Amikor érdeklődtem, azt mondta, nem is tud ajánlani senkit a környéken aki vállal. Itt hebamme van (szülésznőnek felel meg), ők vannak jelen a szülésnél. Hozzá járhatsz szüléselőkészítőre, majd ő jön ki a babához, miután hazamentetek, kb. mint otthon a védőnő. Vannak olyan szülésznők, akiket felfogadhatsz arra, hogy végig veled legyenek a szülésnél, Beleghebamme a speciális kifejezés rájuk. Ők szerződésben állnak egy-egy kórházzal, és csak ott szülhetnek veled. Érdemes érdeklődni előre, hogy abban a kórházban, amit kinéztél, van-e ilyen szülésznő, és közvetlenül vele felvenni a kapcsolatot. Egyébként meg annál szülsz, aki épp bent van ügyeletben. Nálam ez lesz a helyzet, mert ugyan van fogadható szülésznőjük, de már nem vállalt engem, annyian szülnek vele. Így sem fogadott orvosom, sem szülésznőm nincs. A hebamme, akihez jártam előkészítőre, ő vállal szülés utáni gondozást is.
Voltunk a kórházban is információs esten, minden kórházban van ingyenesen, érdemes elmenni. Mindent meg lehet nézni, és kérdezni is lehet. Aztán kb. a 32. hét után be kell jelentkezni a választott kórházhoz, hogy ott szeretnél szülni. Mi a héten megyünk be. Egyébként jól vagyok, még 6 hetem van, de már nagyon várjuk az érkezését. Kislányunk lesz (legalábbis eddig mindig azt mondták).

Remélem tudtam segíteni valamennyit, sok szerencsét,

nano

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gabi84
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1583 Írta: gabi84
gabi84 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Szia Nano
Nagyon köszönöm a gyors válszt,igen hasznos volt számomra és igazán sokat segítettél a döntésemben,most már kicsit jobban átlátom a dolgot.Remélem bébire se kell sokat várnunk,bár kisfiam 7 hónapot váratott magára mire a pocakomba költözött.

Gratula a kislányhoz,gondolom hogy nagyon várjátok már.Kívánok nektek minden jót,jó egészséget,problémamentes szülést....

Üdv:Gabi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3584 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Jó reggelt,
Én a barátnőm miatt érdeklődnék, most 2 hónapos terhes és nem meri még elmondani a főnökünknek mert még csak májusban lesz 1 éves munkaviszonya. Abban kérnék segitséget miként induljon neki a dolognak mi az ami itt Németországban szükséges. Mi takarítunk és tisztítószerekkel dolgozunk így elég veszélyes lehet neki a munkavégzés de attol fél, hogy kirúgják mert most kel a honap végén hosszabitani a szerződését.Esetleg ha ez megtőrténik mivel igy már nem tud másik munkahelyet keresni mik az esélyei a mgélhetésre,mivel a férje magyar cégen keresztül dolgozik itt nem valami jol keres. Már van egy kislánya, itt vannak már 3 hónapos kora óta vagyis kőzel 4 éve és még családit sem kap mert mindig elutasitják. Előre is köszi
Zsuzsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #7417 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Németországban mennyire divatosak az otthoni szokások?( para a nőgyógyásznak a szülésért,2000 Ft egy receptért). Mennyibe kerül egy választott nőgyógyász szülés esetén?TOM

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!