Szülés Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14141 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Sziasztok,
Csaladtervezeshez lenne szuksegem nemi infora:) Adott egy par, azaz mi, meg nem hazaspar. Gyereket szeretnenk hamarosan. Jelen pillanatban en Mo.-rol kikuldetesben dolgozom Nemetorszagban, itt privat eü biztositasom van. A baratnőm viszont rendelkezik nemet betegbiztositassal (AOK) es mar 1 eves munkaviszonnyal. Ha meghazasodunk, akkor az o AOK-ja fizeti a terhesgondozast es szulest? Nem kavar be az, hogy en kozben privat biztositos vagyok? (MErthogy o mar nem dolgozik en meg privat biztositott vagyok)
Ha neki van tobb mint 1eves nemet munkaviszonya es biztositasa, akkor milyen itteni gyed-gyes szeru juttatasok jarhatnak? A csaladi potlekot ismerem, csak a tobbi esetleges juttatassal nem vagyok(unk) tisztaba.
koszonom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14171 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

mahlzeit írta: Sziasztok,
Csaladtervezeshez lenne szuksegem nemi infora:) Adott egy par, azaz mi, meg nem hazaspar. Gyereket szeretnenk hamarosan. Jelen pillanatban en Mo.-rol kikuldetesben dolgozom Nemetorszagban, itt privat eü biztositasom van. A baratnőm viszont rendelkezik nemet betegbiztositassal (AOK) es mar 1 eves munkaviszonnyal. Ha meghazasodunk, akkor az o AOK-ja fizeti a terhesgondozast es szulest? Nem kavar be az, hogy en kozben privat biztositos vagyok? (MErthogy o mar nem dolgozik en meg privat biztositott vagyok)
Ha neki van tobb mint 1eves nemet munkaviszonya es biztositasa, akkor milyen itteni gyed-gyes szeru juttatasok jarhatnak? A csaladi potlekot ismerem, csak a tobbi esetleges juttatassal nem vagyok(unk) tisztaba.
koszonom!

Az a biztosito fizet akinek a biztositottja az orvos keze alatt van.
Még csak házasok se vagytok és a barátnödnek AOK-ja van. Marha nagy kérdés kinek kell leadni a korházban a kártyát.
A terhes nök a szüés elött "Mutterschutzba" leszenek kiirva.Itt sem helyettesitheted.
Szülés után Kindergeld jár, és bundeslandtol függöen valami anyagi juttatgatás. Nem ebböl fogtok meggazdagodni.
Az hogy ki az apja a gyereknek, csak a válóper vagy tartásdij megállapitása során érdekes.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14222 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

@Attila_BRD: Koszi!
Azert a kerdes szofisztikaltabb, mint elsore tunik:) Kollegak elmondasa szerint, ha csaladon belul a szulok megosztva privat es "allami" eü biztositottak, akkor a gyerekek(ek)nek mindig a privat biztositas ala kell tartozniuk! Tehat ha meghazasodunk es szulesre kerul sor akkor szulesig AOK utana meg privatbiztositos lesz a gyerek?:) Raadasul az en biztositasom bonyis, nem szimpla nemet "privat" biztositas.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14231 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Akkor lépjetek át családostul a Techniker Krankenkasséba.
Ha a te privátod nem német privát és munkaviszonyban vagy akkor nem problléma.
Gyerekkel privátbiztositásban csak Beamtéknak éri meg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14232 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Ja , egyébként itt a szülésröl volt szó. Azt az apa privátja semmiképp nem fizeti. Az a biztosito fizet akinek a tagja szül. Ha a papa szülne , a Nobeldij Bizottág veszi át a költségeket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14254 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Szülés Németországban

Attila_BRD írta: Ja , egyébként itt a szülésröl volt szó. Azt az apa privátja semmiképp nem fizeti. Az a biztosito fizet akinek a tagja szül. Ha a papa szülne , a Nobeldij Bizottág veszi át a költségeket.

Na jah:) Majd legkozelebb egyertelmubben kerdezek:)
Koszi a tippet! Egyelore az a gondom, hogy en "kikuldetesben vagyok" itt..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!